Jump to content



Αγορά λαπτοπ και επιλογή επεξεργαστή


panosX

Recommended Posts

Χρειάζεται να γίνει η αγορά ενός laptop για πλοήγηση , ταινίες και Office (απλά πράγματα )

βλέπω σε dell καθαρά λογο εγγύησης και υπάρχουν διαθέσιμα μέχρι 400Ε

είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2

Dell Inspiron 15 3521 471326724-742

Msystems.gr - Προϊόντα - Dell Inspiron 15 (3521) Celeron 1017U - Win 8 - Black

To Δίλημμα έρχεται στο οτι στην μια περίπτωση παίρνουμε i3 με Linux (396) ενώ στην άλλη celeron με win 8 (360)

μπακαλίστικα βλέπω αυτό Intel Core i3 3217U vs Celeron 1017U

προσωπικά θέλω το κλειδί των windows για να το πετάξω στο σταθερό που τα χρειάζομαι λόγο προγραμμάτων .

Καθώς αν δεν αντέξει το Linux την αδελφή μου :whistle2: θα μπουν τα vista ( οχ μάνα μου ) που τα ξέρει και δεν θα τρέχω (μονο οταν αρχίσουν να σκορπάνε )

απο την άλλη με τρώει το να έχει τον i3 αλλα για την χρήση που τον θέλει δεν νομίζω να δει διαφορά

τι να διαλέξω ?

ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Απ'την στιγμή που θα δώσετε το λιγότερο 360€ με όριο τα 400€ και θέλεις I3 και κλειδί των windows 8

(είναι κρίμα να δώσεις τόσα λεφτά για το celeron με τα windows 8) βάζεις και εσύ άλλα 34€

και παίρνετε Notebook & Tablets :: Notebook & Netbook :: Notebooks :: Dell Inspiron 15 3521 471326725-744 - E-Gate | Computer Store

Και η αδελφή σου θα κάνει άνετα οτιδήποτε χρειαστεί κι εσύ θα έχεις το λειτουργικό.

**Ρώτα αν αναγράφεται το κλειδί της άδειας χρήσης, επειδή ένα samsung που είχα πάρει με windows8 δεν την είχε πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Απ'την στιγμή που θα δώσετε το λιγότερο 360€ με όριο τα 400€ και θέλεις I3 και κλειδί των windows 8

(είναι κρίμα να δώσεις τόσα λεφτά για το celeron με τα windows 8) βάζεις και εσύ άλλα 34€

και παίρνετε Notebook & Tablets :: Notebook & Netbook :: Notebooks :: Dell Inspiron 15 3521 471326725-744 - E-Gate | Computer Store

Και η αδελφή σου θα κάνει άνετα οτιδήποτε χρειαστεί κι εσύ θα έχεις το λειτουργικό.

**Ρώτα αν αναγράφεται το κλειδί της άδειας χρήσης, επειδή ένα samsung που είχα πάρει με windows8 δεν την είχε πουθενά.

είδη τις βάζω λεφτά για να μην πάρει ταμπλέτα :tomato:

τώρα που το ξαναείδα στην τελική τα win 8 βγαίνουν 90Ε αρα πάλι στην ουσία πληρώνονται 70

είναι νόμιμο να μην σου δώσουν κλειδί απο λογισμικό που αγόρασες ? (ΟΕΜ οκ αλλα ήμαρτον ) δεν νομιζω

απο την στιγμή που θα έχω κλειδί σε 1 pc νόμιμο δεν είναι ?

και εμένα μου χτυπάει ο celeron κάπως

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα τηλεφωνικά με dell (πολύ γρήγορη εξυπηρέτηση και σωστή )

Το κλειδί όντος δεν είναι διαθέσιμο ούτε απο αυτούς , βλέπουμε μόνο τα 4 ψηφία και φυσικά μόνο για αυτό το pc , προτείνουν να κάνεις backup win 8 .

Μου ειπε και για το κρυφό partition (οχι σαν την HP που μου τα μασάγανε λές και το έχουν κρυφό)

Επίσης με ενημέρωσε οτι εκτός απο λογισμικό μπορώ να αλλάξω δίσκο ή μνήμες χωρίς θέμα εγγύησης κτλπ (να πώ πάλι για την HP ? :suicide:)

τώρα πρέπει να δω ποια linux θα την βολέψουν

όλα καλά λοιπόν ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.