Jump to content



Primochill Rigid Acrylic Tubing


javaneze:

Recommended Posts

Σορρυ αν εχει ξαναζητηθει, ξερει κανεις ή εχει δουλεψει καποιος με το συγκεκριμενο προιον;

Με το μετρο να πωλειται;

Το σχημα που θες πως το δινεις;

Ειδα το παρακατω project και μου αρεσε αρκετα για να μπαινουν ιδεες.

Πριν

corsair350_015.jpg

Μετα

corsair350_029.jpg

corsair350_026.jpg

corsair350_024.jpg

Πηγη

Project: RAINN | H2O [Watercooled Corsair 350D Haswell Build] - Overclockers Australia Forums

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι έχω δεί δίοτι δεν είμαι γνώστης, το σχήμα το δίνεις είτε ζεστένοντας το με πιστόλι ζεστού αέρα αλλά με προσοχή μην σου καεί ή μπορείς να δοκιμάσεις και με βραστό νερό

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κιτ με πριονακι και οδηγο σιλικονης που το περνας μεσα στο σωλήνα πριν το ζεστανεις. Το σιγουρο ειναι οτι θες θερμομπιστολο και νέα rakor. Α και δεν ειναι για πολλες μετακινησεις το κουτι μετα.

Ρίξε μια ματιά σε αυτο¨ [ame=http://www.youtube.com/watch?v=VrHh80x4pn8]Case Labs Mercury S3 Mini ITX Build Log 5 - Bending Acrylic Tubing and Install GPU - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τον πυρήνα που χρησιμοποιούν κατά τον σχηματισμό που μπορούμε να τον βρούμε; Θέλω να παραγγείλω κομμάτια του μέτρου από e-bay αλλά σε ερώτηση που έκανα στον πωλητή μου απάντησε ότι δεν περιλαμβάνει τη βοηθητική αυτή σιλικόνη.

Link to comment
Share on other sites

πριν προχωρησετε σε επιλογη rigid tubing δειτε κι αυτο

το τοπιο κατ εμε δεν εχει ξεκαθαρισει ακομα

πιστευω οτι υπαρχουν ακομα πολλα περιθωρια οσο αφορα την επιλογη καταλληλου υλικου tubing

(με το plexi φυσικα να ειναι απο τα πλεον ακαταλληλα Imho)

και μακροπροθεσμης στεγανοτητας των rigid tubing ρακορ

Link to comment
Share on other sites

Α και δεν ειναι για πολλες μετακινησεις το κουτι μετα.

Αυτό. Για καθημερινή χρήση, αναβάθμιση, καθάρισμα, αλλαγή λόγω βλάβης, είναι ακατάλληλο.

Αν το θες για κάποιο διαγωνισμό, τότε πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου περίπτωση δεν θα υπάρξουν ρακόρ (επομένως και προβλήματα στεγανότητας), είναι για κατασκευή υδρόψυκτων LED ενυδρείου. Απλά δεν μπορώ να βρω τον εύκαμπτο βοηθητικό πυρήνα.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λύση τελικά, αν και κάποιος άλλος ψάχνει να βρει το βοηθητικό λάστιχο μπορεί να πάρει ένα μέτρο με περίπου 3€ μαζί με τα έξοδα αποστολής από ebay. Η φράση αναζήτησης είναι "Rubber solid o-ring cord".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.