Jump to content



Ram with Samsung TCCD


Borg

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από fotme [Σήμερα, στις 14:23]

Σκεφτομαι μπας και μου στειλει ενας φιλος που σπουδαζει αμερικη τις pqi η τις patriot , το μονο που μου φερνει ενδιασμο ειναι οτι αν χρεαιστει ρμα θα ψαχνομαι..τα bh5 ερχονται 180$=120E και θα εχουν εδω ρμα, ετσι δεν ειναι? βεβαια οπως ειπατε χρειαζονται vdimm και ειναι και πιο ζεστες. εσεις τι θα διαλεγατε?

Κοιτα και μια στο e-bay να δεις τη παιζει. Αν δε φοβασαι τις δημοπρασιες τοτε ψαξε το θεμα λιγο καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Borg [Σήμερα, στις 15:39]

thanx

Μονόδρομο το κόβω

Βασικά ρωτάν γιατί θα πάρω 2*512 μια από αυτές και ψιλό κολλάω

OCZ PC3200 Rev.2 ~ Brainpower PCB

PQI 3200 Turbo ~ Brainpower PCB

PQI/Patriot θα επαιρνα εγω..

Θεωρειται δεδομενο οτι η OCZ εφοσον εχει τις 3700Plat+4200Plat θα βαλει τα καλα TCCD τσιπακια σε αυτα τα modules. Σε "σωζει" το γεγονος οτι τα 250 τα εχεις εξασφαλισμενα 2.5-3-3 αλλα ειναι χλωμο για μενα να πιασεις τα 290αρια που παιζανε οταν πρωτοβγηκαν οι 3200 rev2 και ηταν το μοναδικο TCCD module της OCZ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ocz rev.2 με σκοπό να μπουν κάποτε(σύντομα ελπίζω) σε 939.

Αυτή τη στιγμή έχω ένα DFI lanparty nf2 ultra B. Mην μου πείτε οτί οι bh-5 θα τρέχουν καλύτερα το ξέρω, θα πάρω τις tccd με σκοπό την αναβάθμιση(939).

Το μόνο που θέλω να ξέρω είναι τι fsb και timmings να περιμένω με nforce2 ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

PQI/Patriot θα επαιρνα εγω..

Θεωρειται δεδομενο οτι η OCZ εφοσον εχει τις 3700Plat+4200Plat θα βαλει τα καλα TCCD τσιπακια σε αυτα τα modules. Σε "σωζει" το γεγονος οτι τα 250 τα εχεις εξασφαλισμενα 2.5-3-3 αλλα ειναι χλωμο για μενα να πιασεις τα 290αρια που παιζανε οταν πρωτοβγηκαν οι 3200 rev2 και ηταν το μοναδικο TCCD module της OCZ.

Εδώ τώρα με τις d43 είμαι 260 1Τ άμα είναι να πάρω ocz για 250 τότε άσε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

Εδώ τώρα με τις d43 είμαι 260 1Τ άμα είναι να πάρω ocz για 250 τότε άσε

Εαν πας σε tccd ισως κερδισεις σε καποια timing.Εαν και οπως δειχνουν τα πραγματα , τα νεα ρεβιζιον δεν τα πανε και τοσο καλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

Εσύ τι προτείνεις ?

Mα καλα...εισαι περιπτωση τελικα...! :p

Δεν τις ειχες δοκιμασει καλα καλα,κ τις εβγαλες στο σφυρη!! :hehe:

Aμα πιασουν 265-270 cas2.5 κ 1Τ μη τις πουλας.

Link to comment
Share on other sites

με 3-4-4-8 σαφως πανε και παραπαπανω σιγουρα 275 .Επισης δκιμασε το 3-4-3-8 και οχι το 2.5 της χαλα λιγο.Ρευμα δωσε και 2.9 δεν νομιζω να εχουν προβλημα.Δικια μου προταση ( εφοσον εχεις dfi) να βρεις twinmos με υυτ .Εαν δεις οτι οικονομικα δεν σε περνει τοτε μεινε εκει που εισαι 260 1Τ δεν ειναι ασχημο σε 754 πλατφορμα κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.