Jump to content



Office 2013: γλωσσικό πρόβλημα στα Windows 8


Superior_Mind

Recommended Posts

Φρέσκια εγκατάσταση 8.1 English και κατέβασμα του Greek Language Pack για λειτουργικό και office 2013.

Όλο το λειτουργικό έχει γυρίσει σε Ελληνικά πέρα από το Mail app και τα Office 2013.

Καμιά ιδέα;

Έχω επιλέξει στις ρυθμίσεις γλώσσας όλα όσα πρέπει να γίνουν στα Ελληνικά όπως φαίνονται παρακάτω (η φωτογραφία είναι ενδεικτική από άλλο υπολογιστή)

post-30461-1416078156,7848_thumb.jpg

post-30461-1416078157,0327_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το Office έχει ξεχωριστό δικό του language package. Για το mail app, δεν ξέρω να σου πω κάτι.

Στη δεύτερη εικόνα προφανώς και έχει εγκατασταθεί το language pack για να μου δίνει τις επιλογές που φαίνονται, όμως δεν λειτουργεί. Κάποια άλλη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Στην 2η εικόνα δεν φαίνεται αυτό. Φαίνεται ότι έχει εγκατασταθεί το ελληνικό proofing tool (διορθωτής) και όχι τα ελληνικά στα μενού & βοήθεια.

Ναι λάθος μου, και η δεύτερη εικόνα δεν είναι από τον ίδιο υπολογιστή που αναφέρομαι. Η ουσία παραμένει όμως. Έχει περαστεί language pack ξεχωριστά σε windows και office και το πρόβλημα παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.