Jump to content



Ποιο p2p για adsl?


gdp77

Recommended Posts

Από την ερχόμενη εβδομάδα λογικά θα έχω adsl πρόσβση και δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με κάποια ψαγμένα p2p προγράμματα...

Έχω ακούσει για DC++, για Bit Torrents, ακόμα και για κάποιο κανάλι στο irc απ' όπου μπορείς να κατεβάσεις απίδτευτα πράγματα... Δυστυχώς όμως κανείς δε βοηθάει λες και είναι κρατικά μυστικά όλα αυτά.

Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τις δυνατότητες που προσφέρουν τα παραπάνω και πιο τελικά είναι η καλύτερη λύση για τους έχοντες adsl?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 19:44]

και πιο τελικά είναι η καλύτερη λύση για τους έχοντες adsl?

Η καλύτερη λύση είναι τα δοκιμάσεις όλα και συγκρίνοντας να βρεις πιο σε βολεύει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

πηγαινε στηγ σελιδα www.packetnews.com η www.ircspy.com και κανε search οτι θες. πατα πανω στο αποτελεσμα που θες και θα σου ανοιξει τo irc μετα κανε ctrl+v(επικολληση) μεσα στο καναλι για να ζητησεις το αντιστοιχο paketo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θα συμφωνησω με τους περισσοτερους.. και μιλαω εκ πειρας μιας και εχω κατεβασεις 100αδες GBs :) ...

καταρχην θα βρεις μερικα ΚΑΛΑ forums με λινκς

δευτερον θα χρησιμοποιεις shareaza & klite & warezp2p για mp3 κυριως και μικρα προγραμματα

emule modified για οτιδηποτε ΑΛΛΑ με υπομονη

dc++ και irc για πιο ψαγμενο....ψαξιμο :) ...

φυσικα ενα καλο ftp client & getright & flashget για downloads απο FTPs κλπ (αφου βρεις λινκς)

τα torrent και antileech μονο ως βοηθητικα :) ...

μερικα καλα links για βοηθεια (οχι download links) ....

index.rar

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από abarth [Σήμερα, στις 23:00]

θα συμφωνησω με τους περισσοτερους.. και μιλαω εκ πειρας μιας και εχω κατεβασεις 100αδες GBs :) ...

καταρχην θα βρεις μερικα ΚΑΛΑ forums με λινκς

δευτερον θα χρησιμοποιεις shareaza & klite & warezp2p για mp3 κυριως και μικρα προγραμματα

emule modified για οτιδηποτε ΑΛΛΑ με υπομονη

dc++ και irc για πιο ψαγμενο....ψαξιμο :) ...

φυσικα ενα καλο ftp client & getright & flashget για downloads απο FTPs κλπ (αφου βρεις λινκς)

τα torrent και antileech μονο ως βοηθητικα :) ...

μερικα καλα links για βοηθεια (οχι download links) ....

Eπειδή και εγώ έχω κατεβάζει μερικές εκατοντάδες Gbs , τα torrents μόνο ως "βοηθητικά" δεν τα θεωρώ..

Link to comment
Share on other sites

όχι αλλά έρχομαι συχνά και,... αν πρόκειται για λίγες εκατοντάδες γίγα (εμένα μου φτάνει μία) έρχομαι όπως είμαι , ειδικά τώρα όταν κλείσουν οι σχολές είναι σχεδόν σίγουρο,

Θα μου επιτρέψεις να κεράσω εγώ τον καφέ ε? :innocent:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν ασχοληθεις και με ftps και με http λινκς και με irc τοτε τα torrents ειναι πραγματικα βοηθητικα .... γιατι απλουστατα εχουν πολλες αυξομειωσεις σε ταχυτητα και ειναι καπως ακαμπτα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από abarth [Σήμερα, στις 00:11]

κοιτα αν ασχοληθεις και με ftps και με http λινκς και με irc τοτε τα torrents ειναι πραγματικα βοηθητικα .... γιατι απλουστατα εχουν πολλες αυξομειωσεις σε ταχυτητα και ειναι καπως ακαμπτα...

Tι εννοείς με το "άκαμπτα" ?

Όσο για την ταχύτητα ,προφανώς δεν έχεις ασχοληθεί αρκετά με το BT network.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.