Jump to content



Ποιο λαπτοπ μεχρι 500 απο Αγγλια;


Bonito

Recommended Posts

Οπως λεει και ο τιτλος ψάχνω ενα λάπτοπ 15-αρι μεχρι £500 (αγορά απο Αγγλία).

Το θέλω για τη πτυχιακή εργασία κυρίως, οποτε πολυ γράψιμο και διάβασμα. Ισως και πολυ ελαφρία παιχνίδια. Προς το παρόν ειμαι μεταξυ lenovo-dell και πιο συγκεκριμενα στα:

Lenovo G505S + G510

DELL Inspiron 15R

-Μπαταρία δε με νοιάζει τοσο.

-Φωτιζόμενο πληκτρολόγιο θα ηταν ευπροσδεκτο.

-Θα το πουλήσω σε 3-4 μηνες

-SSD έστω και μορφής caching θα ηταν ευπροσδεκτος επίσης.

-Το θέλω αμεσα:cool:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι η προηγούμενη σείρα με τους 3ής γενιάς Intel. Θα προτιμούσα haswell.

Γι'αυτό που το θες θα πρότεινα να πας σε 17"

Sent from my Migato GT-N7105

Νομίζω το 15.6'' θα μου είναι αρκετό. Τι προτείνεις? Το G510 της lenovo το δοκιμασα και το πληκτρολόγιο μου άρεσε αρκετά. Αρκετά ωραία αισθηση και δε πατιέται μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι η προηγούμενη σείρα με τους 3ής γενιάς Intel. Θα προτιμούσα haswell.

...

Στη συγκεκριμένη σελίδα υπάρχει ανάλογη υπενθύμιση, η οποία παραπέμπει σε νεώτερο μοντέλο με haswell, αλλά χωρίς φωτιζόμενο πληκτρολόγιο.

[ame=http://www.amazon.co.uk/Lenovo-Z510-15-6-inch-Laptop-i5-4200M/dp/B00HR6U0KU/ref=dp_ob_title_ce]Lenovo Z510 15.6-inch Laptop - Black (Intel Core i5-4200M 2.5GHz, 4GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GT 740 1GB, DVD RW, Windows 8.1): Amazon.co.uk: Computers & Accessories[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμένη σελίδα υπάρχει ανάλογη υπενθύμιση, η οποία παραπέμπει σε νεώτερο μοντέλο με haswell, αλλά χωρίς φωτιζόμενο πληκτρολόγιο.

Lenovo Z510 15.6-inch Laptop - Black (Intel Core i5-4200M 2.5GHz, 4GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GT 740 1GB, DVD RW, Windows 8.1): Amazon.co.uk: Computers & Accessories

Τι καλυτερο εχει η σειρά Ζ απο την G ?

Για παραδειγμα βρίσκω το G510 με £100 πιο λιγα.

Link to comment
Share on other sites

Τι καλυτερο εχει η σειρά Ζ απο την G ?

Για παραδειγμα βρίσκω το G510 με £100 πιο λιγα.

μια σημειωση μονο, με μια πρωτη ματια

αυτο που βλεπεις ειναι

Ex-Display - Product is in nearly new condition but may have been opened or have minor cosmetic damage to box or product. Product is sold with 90 day warranty which supersedes any other reference to warranty within product title or description
.

και δεν εχει ανεξαρτητα γραφικα οπως το αλλο με την nVidia740 του αμαζον, το οποιο ειναι καινουριο

επισης γενικά η G σειρα θεωρειται πιο "οικονομική/βασική"

Link to comment
Share on other sites

μια σημειωση μονο, με μια πρωτη ματια

αυτο που βλεπεις ειναι

.

και δεν εχει ανεξαρτητα γραφικα οπως το αλλο με την nVidia740 του αμαζον, το οποιο ειναι καινουριο

επισης γενικά η G σειρα θεωρειται πιο "οικονομική/βασική"

Ναι καταλαβα τι λες. Ισως το Z510 να εχει καλυτερη "αισθηση". Τελικα πηρα το [ame=http://www.amazon.de/Lenovo-Notebook-4700MQ-5400RPM-schwarz/dp/B00FQLVHK0/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1398416558&sr=8-4&keywords=lenovo+z510]G510 απο amazon.de[/ame]. Μου φανηκε πολυ καλη τιμη για τα χαρακτηριστικα του. Ειναι και OS free (εχω ειδη αδεια για windows). Ευχομαι να ειναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβα τι λες. Ισως το Z510 να εχει καλυτερη "αισθηση". Τελικα πηρα το G510 απο amazon.de. Μου φανηκε πολυ καλη τιμη για τα χαρακτηριστικα του. Ειναι και OS free (εχω ειδη αδεια για windows). Ευχομαι να ειναι εντάξει.

Μάλλον θα έχεις γερμανικό keyboard layout αλλά θα το συνηθίσεις. Το CPU είναι πύραυλος, έχω παρόμοιο στο dell 7720, απίστευτα ικανοποιημένος. Καλή τιμή καλορίζικο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.