Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

μακριά από μεταλλικά μπαμπς. Στο ς3 μου κατέστρεψε το ασημένιο γύρω γύρω. Και μιλάω για μεταλλικό και αξίας 50$.

εδιτ: τις τελευταίες 3 μέρες κάτι μου τρώει την μπαταρία.

τι να πω, το σκέφτομαι ακόμα.. και για ολόσωμη θήκη δεν το σκέφτομαι γιατί θα μου καλύψει το πίσω ωραίο κομμάτι με την ωραία αφή..

Στα battery stats τι βλέπεις; Τι τρώει μπαταρία περισσότερο;

Link to comment
Share on other sites

τι να πω, το σκέφτομαι ακόμα.. και για ολόσωμη θήκη δεν το σκέφτομαι γιατί θα μου καλύψει το πίσω ωραίο κομμάτι με την ωραία αφή..

Στα battery stats τι βλέπεις; Τι τρώει μπαταρία περισσότερο;

Ετοιμότητα κυψέλης και λειτουργικό σύστημα όλα σχεδόν ίσα με την οθόνη.. :/

Θήκη έχω την νιλκιν που πιάνει μόνο πίσω, και από άποψη στιβαρότητας-ποιότητας τα πάει πολύ καλά..

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμότητα κυψέλης και λειτουργικό σύστημα όλα σχεδόν ίσα με την οθόνη.. :/

Θήκη έχω την νιλκιν που πιάνει μόνο πίσω, και από άποψη στιβαρότητας-ποιότητας τα πάει πολύ καλά..

Oι Nillkin ειναι απο τις καλυτερες hard cases που υπαρχουν, πολυ καλη σχεδιαση και αριστο grip.

Περιμενοντας το Oneplus και εγω μετα την αποτυχια μου με το Nexus5, σκεφτομαι να παρω μια μαυρη και μια κοκκινη. Εσυ [MENTION=10518]panos444[/MENTION] τι χρωμα εχεις;

Επισης, εχει κανενας καμια ποιοτικη silicon case να προτεινει;

Link to comment
Share on other sites

Oι Nillkin ειναι απο τις καλυτερες hard cases που υπαρχουν, πολυ καλη σχεδιαση και αριστο grip.

Περιμενοντας το Oneplus και εγω μετα την αποτυχια μου με το Nexus5, σκεφτομαι να παρω μια μαυρη και μια κοκκινη. Εσυ [MENTION=10518]panos444[/MENTION] τι χρωμα εχεις;

Επισης, εχει κανενας καμια ποιοτικη silicon case να προτεινει;

Μαύρη, την έχω φωτο εδώ, κάπου στα τέλη Ιούνη! :)

Link to comment
Share on other sites

Μέρα Δεύτερη:

Εγκατέστησα αρκετές εφαρμογές και παιχνιδάκια (εταιρικό e-mail, tapatalk, twitch, fb, twitter, skype, subway surf, bubble witch2, 9gag, κα)

Ολα μια χαρά και πολύ γρήγορα, είδα διαφορά προς το καλύτερο φυσικά σε σχέση με το 5S. Η μεγαλύτερη οθόνη μετράει πολύ τελικά.

Το μόνο μου παράπονο παραμένει το twitch, το οποιο απλά δε δουλευει καθόλου. Ιδου και ένα βιντεάκι από το πρόβλημα. Παιζει για λίγο στην αρχή και μετα αρχίζει τα σπασιματα ο ήχος και η φωνή και μετά κολάει και παπαλα. Διάβασα ότι πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα, λένε ότι φταίνει οι διαφημίσεις, αλλά εβαλα και το adblock που προτείνανε, δεν έκανε κάτι.

IMG 4361 x264 - YouTube

Επίσης άλλο ένα θέμα που παρατήρησα είναι ότι όταν το έχω στην τσεπη με ζεσταίνει, χωρίς να έχω κανει κατι προηγουμένως για να είναι ζεστό.

Προς το παρόν αυτό που μου λείπει είναι το imessage μιας και ολοι σχεδόν οι φίλοι/γνωστοί έχουν iphone.

Όταν κοιτάω την οθόνη του 5s, μου φαίνεται υπερβολικά μικρή !

Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, θα παρω σιγουρα 2 Nillkin hard cases. Ένα το κρατουμενο.

Εχετε κανα καλο tempered glass να προτεινετε για buy ή κανενα ασχημο για avoid;

Sκεφτομαι κανα ωραιο, λεπτο flip case, χωρις να εχει περιεργες τρυπες μπροστα κλπ

Εχουμε και εδω τιποτα;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, θα παρω σιγουρα 2 Nillkin hard cases. Ένα το κρατουμενο.

Εχετε κανα καλο tempered glass να προτεινετε για buy ή κανενα ασχημο για avoid;

Sκεφτομαι κανα ωραιο, λεπτο flip case, χωρις να εχει περιεργες τρυπες μπροστα κλπ

Εχουμε και εδω τιποτα;;;

nillkin και πάλι. Απλά είναι πολύ εύθραστο..!

Link to comment
Share on other sites

Μέρα Δεύτερη:

Εγκατέστησα αρκετές εφαρμογές και παιχνιδάκια (εταιρικό e-mail, tapatalk, twitch, fb, twitter, skype, subway surf, bubble witch2, 9gag, κα)

Ολα μια χαρά και πολύ γρήγορα, είδα διαφορά προς το καλύτερο φυσικά σε σχέση με το 5S. Η μεγαλύτερη οθόνη μετράει πολύ τελικά.

Το μόνο μου παράπονο παραμένει το twitch, το οποιο απλά δε δουλευει καθόλου. Ιδου και ένα βιντεάκι από το πρόβλημα. Παιζει για λίγο στην αρχή και μετα αρχίζει τα σπασιματα ο ήχος και η φωνή και μετά κολάει και παπαλα. Διάβασα ότι πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα, λένε ότι φταίνει οι διαφημίσεις, αλλά εβαλα και το adblock που προτείνανε, δεν έκανε κάτι.

IMG 4361 x264 - YouTube

Επίσης άλλο ένα θέμα που παρατήρησα είναι ότι όταν το έχω στην τσεπη με ζεσταίνει, χωρίς να έχω κανει κατι προηγουμένως για να είναι ζεστό.

Προς το παρόν αυτό που μου λείπει είναι το imessage μιας και ολοι σχεδόν οι φίλοι/γνωστοί έχουν iphone.

Όταν κοιτάω την οθόνη του 5s, μου φαίνεται υπερβολικά μικρή !

Αυτά!

Υπάρχει ένα εναλλακτικό πρόγραμμα το lakitu που είναι πολύ καλύτερο από το twitch. Αν θες δοκίμασε το και πες μου άμα σου κάνει τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα εναλλακτικό πρόγραμμα το lakitu που είναι πολύ καλύτερο από το twitch. Αν θες δοκίμασε το και πες μου άμα σου κάνει τα ίδια

thx για το tip, στην αρχή χάρηκα μιας και δούλευε, τωρα κανει τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει κιόλας αυτό που λες... Ξέρω γω δοκίμασε να πας settings/apps/ να βρεις το twitch και να κάνεις clear data

Το έχω ηδη κανει αυτό. Μόλις το κάνω θα παίξει για λιγα δευτερόλεπτα και μετα παπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.