Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Εν ολίγοις ρε Shaman τι θες να πούμε;;;

Τα κάλαντα. :p

 

Εγώ δε θέλω να πείτε τίποτα - ένα review ανέβασα θεωρώντας ότι υπάρχει ενδιαφέρον για το τηλέφωνο κι αυτό είναι το συναφές thread.

Εσείς προφανώς νιώθετε την ανάγκη να πείτε πολλά, οπότε I entertain your need. 

 

Το ότι κάποιοι θέλουν να καταργηθούν γενικώς τα reviews από το internet (γιατί είναι άχρηστα και πιστεύουν μόνο.. τον εαυτό τους), άλλοι θέλουν να καταργηθούν συγκεκριμένα τα (links σε) reviews του Anandtech γιατί το θεωρούν biased, άλλοι ενοχλούνται όχι με το benchmark cheating αλλά την επισήμανσή του και ότι όλοι αυτοί μαζί αδυνατούν να ξεπεράσουν/αγνοήσουν τα "ενοχλητικά" αυτά post, ομολογώ δεν το σκέφτηκα (και υπόσχομαι να μην το σκεφτώ ούτε στο μέλλον   :p ).

Link to comment
Share on other sites

Τα κάλαντα. :p

 

Εγώ δε θέλω να πείτε τίποτα - ένα review ανέβασα θεωρώντας ότι υπάρχει ενδιαφέρον για το τηλέφωνο κι αυτό είναι το συναφές thread.

Εσείς προφανώς νιώθετε την ανάγκη να πείτε πολλά, οπότε I entertain your need. 

 

Το ότι κάποιοι θέλουν να καταργηθούν γενικώς τα reviews από το internet (γιατί είναι άχρηστα και πιστεύουν μόνο.. τον εαυτό τους), άλλοι θέλουν να καταργηθούν συγκεκριμένα τα (links σε) reviews του Anandtech γιατί το θεωρούν biased, άλλοι ενοχλούνται όχι με το benchmark cheating αλλά την επισήμανσή του και ότι όλοι αυτοί μαζί αδυνατούν να ξεπεράσουν/αγνοήσουν τα "ενοχλητικά" αυτά post, ομολογώ δεν το σκέφτηκα (και υπόσχομαι να μην το σκεφτώ ούτε στο μέλλον   :p ).

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, είδες το review και λες "αααα υπάρχει ενδιαφέρον, κάτσε να τους το βάλω στο ανάλογο thread".

Πετώντας και τη σπόντα σου ότι κλέβει στο antutu το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Κι όποιος τσιμπήσει τσίμπησε. Κάποιος κομπλεξικός θα βρεθεί δηλαδή να σου απαντήσει και να γίνει τζέρτζελο. 

Αυτό μάλλον λέγεται you're entertaining yourself και δε μου φαίνεται και νορμάλ, ειδικά επειδή θες κ τη βοήθεια άλλων.

Όσο για όλα τα υπόλοιπα που λες.. τι να σου πω.. εγώ μπαίνω στα forum για να ενημερωθώ, να κάνω διάλογο και να βοηθήσω κάναν άνθρωπο με το πρόβλημά του, οπότε δεν είμαι στο target group σου. Κάνε ότι καταλαβαίνεις.. καλά που μου ξεκαθάρισες και τις προθέσεις σου ώστε να αγνοώ πλέον τα post σου. 

Link to comment
Share on other sites

Βασικα κλεβει διοτι ξεκιναει full 2.5 oταν ξεκιναει η εφαρμογη και πριν τρεξει το benchmark.

Αλλα απο την στιγμή που δεν ξεπερνάει τα στοκ ρολόγια του κινητου , δεν το θεωρώ cheat...

Anandtech ειναι αυτος , στην apple δουλευει πλεον οπως ειναι γνωστο ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πες αλήθεια, δεν διάβασες καν το review, απλά βρήκες ευκαιρία να πεις κάτι για την Apple. Καταλαβαίνω. Το ίδιο είχα πάθει με μία γκόμενα ένα φεγγάρι - όλα μου τη θύμιζαν τη ρουφιάνα.

 

Για να πάρω λίγο το μυαλό σου από τη μεγάλη σου αγάπη, να ενημερώσω ότι το review είναι θετικότατο.

Τα μόνα αρνητικά που σημειώνει είναι το benchmark cheating (που εμείς ξέρουμε ότι είναι δάκτυλος της Apple) και η κάμερα.

 

Not to mention ότι review στο Anandtech είναι άριστη διαφήμιση από μόνο του (ειδικά αν είσαι ακόμα σχετικά "underground" εταιρεία).

 

 

Τα κάλαντα. :p

 

Εγώ δε θέλω να πείτε τίποτα - ένα review ανέβασα θεωρώντας ότι υπάρχει ενδιαφέρον για το τηλέφωνο κι αυτό είναι το συναφές thread.

Εσείς προφανώς νιώθετε την ανάγκη να πείτε πολλά, οπότε I entertain your need. 

 

Το ότι κάποιοι θέλουν να καταργηθούν γενικώς τα reviews από το internet (γιατί είναι άχρηστα και πιστεύουν μόνο.. τον εαυτό τους), άλλοι θέλουν να καταργηθούν συγκεκριμένα τα (links σε) reviews του Anandtech γιατί το θεωρούν biased, άλλοι ενοχλούνται όχι με το benchmark cheating αλλά την επισήμανσή του και ότι όλοι αυτοί μαζί αδυνατούν να ξεπεράσουν/αγνοήσουν τα "ενοχλητικά" αυτά post, ομολογώ δεν το σκέφτηκα (και υπόσχομαι να μην το σκεφτώ ούτε στο μέλλον   :p ).

 

 

Μια χαρα το διαβασα...

 

Καλο ρε, αλλα δεν λεει. Α και κλεβει. Το αυτο

 

 

Τa review σε smarpthones απο πληρωμενα media εχουν την ιδια βαρυτητα με την πορδη του Σόλωνα μεταξυ Ανδρομεδας και Milky Way. Το Anandtech ανηκει στην ειδικη κατηγορια Apple uber alles mein foutsen das kolen επειδη το λεω εγω αρα αυτο ειναι και τελος.

 

 

Τωρα ποιος ενοχλειται απο τα post και ποιος εχει δει την μηλοτρυπα σαν γκομενα, μπορει να φανει απο τα θεματα που παιζουν στο υποφορουμ. Αλλος το τρωει και δροσιζεται, αλλος το τρωει και λυγαει σαν λυγαρια

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, είδες το review και λες "αααα υπάρχει ενδιαφέρον, κάτσε να τους το βάλω στο ανάλογο thread".

Πετώντας και τη σπόντα σου ότι κλέβει στο antutu το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Κι όποιος τσιμπήσει τσίμπησε. Κάποιος κομπλεξικός θα βρεθεί δηλαδή να σου απαντήσει και να γίνει τζέρτζελο. 

Αυτό μάλλον λέγεται you're entertaining yourself και δε μου φαίνεται και νορμάλ, ειδικά επειδή θες κ τη βοήθεια άλλων.

Όσο για όλα τα υπόλοιπα που λες.. τι να σου πω.. εγώ μπαίνω στα forum για να ενημερωθώ, να κάνω διάλογο και να βοηθήσω κάναν άνθρωπο με το πρόβλημά του, οπότε δεν είμαι στο target group σου. Κάνε ότι καταλαβαίνεις.. καλά που μου ξεκαθάρισες και τις προθέσεις σου ώστε να αγνοώ πλέον τα post σου. 

 

Δεν πετάω σπόντα ούτε ήθελα να τσιμπήσει κανείς (έχω σημαντικότερα πράγματα να κάνω από το να τη λέω στα OnePlus One fanboys).

Αναφέρω τι με ενόχλησε προσωπικά διότι δεν το θεωρώ σοβαρή προσέγγιση από μία εταιρεία - ειδικά όταν το προϊόν δεν έχει ανάγκη τέτοιες αθέμιτες τακτικές. Για αντίστοιχα cheats όλο το internet είχε κράξει άλλες Android εταιρείες παλαιότερα. Αλλά είπαμε. Μετοχές.

 

Βασικα κλεβει διοτι ξεκιναει full 2.5 oταν ξεκιναει η εφαρμογη και πριν τρεξει το benchmark.

Αλλα απο την στιγμή που δεν ξεπερνάει τα στοκ ρολόγια του κινητου , δεν το θεωρώ cheat...

Anandtech ειναι αυτος , στην apple δουλευει πλεον οπως ειναι γνωστο ...

Χαχα! Καλό! Ούτε ο δικηγόρος της OnePlus δε θα το έθετε καλύτερα.

 

Χωρίς πλάκα τώρα, για τον Anand ξέρουμε. Εσείς δεν ξέρουμε που δουλεύετε και πάτε να δικαιολογήσετε τα αδικαιολόγητα.

Αν έκανε το ίδιο η Apple θα είχατε βγει στα μπαλκόνια.

 

Το ίδιο κράξιμο έπεσε και σε άλλους Android κατασκευαστές που κολλούσαν όλους τους πυρήνες στο full (κάποιοι έκαναν και boost ρολόγια).

Τους περισσότερους τους ξεμπρόστιασε το κακό Anandtech btw - ξέρω, ξέρω, συμφέροντα, ενώ η παρακάτω κατάσταση: 

 

http://www.anandtech.com/show/7384/state-of-cheating-in-android-benchmarks

http://9to5google.com/2013/10/02/report-finds-almost-all-android-oems-not-just-samsung-cheat-on-benchmarks/

 

... είναι, προφανώς, στο συμφέρον του υγιώς σκεπτόμενου καταναλωτή. Not.

 

Από τότε συμμορφώθηκαν. OnePlus didn't get the memo, apparently.

 

Μια χαρα το διαβασα...

 

Καλο ρε, αλλα δεν λεει. Α και κλεβει. Το αυτο

 

 

Τa review σε smarpthones απο πληρωμενα media εχουν την ιδια βαρυτητα με την πορδη του Σόλωνα μεταξυ Ανδρομεδας και Milky Way. Το Anandtech ανηκει στην ειδικη κατηγορια Apple uber alles mein foutsen das kolen επειδη το λεω εγω αρα αυτο ειναι και τελος.

 

 

Τωρα ποιος ενοχλειται απο τα post και ποιος εχει δει την μηλοτρυπα σαν γκομενα, μπορει να φανει απο τα θεματα που παιζουν στο υποφορουμ. Αλλος το τρωει και δροσιζεται, αλλος το τρωει και λυγαει σαν λυγαρια

Εντάξει, λες πράγματα που δε στέκουν, αλλά τουλάχιστον τo στυλ γραφής σου μου θυμίζει τα (nerd-enraged) νιάτα μου. Μην αλλάξεις ποτέ, σε αγαπάμε. :p

Έγινε επεξεργασία από Shaman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το Facebook app μαζί με το messenger του πρέπει να είναι οι πιο σιχαμενες εφαρμογές του store. Δυο τρεις φορές έχει κρασαρει το υπερ τουμπανο μοτέρ (εκτός της κάμερας που τωρα εστρωσε) και ηταν απο αυτές. Ασταδιαλα πια.. Ψοφοςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

Δεν πετάω σπόντα ούτε ήθελα να τσιμπήσει κανείς (έχω σημαντικότερα πράγματα να κάνω από το να τη λέω στα OnePlus One fanboys).

Αναφέρω τι με ενόχλησε προσωπικά διότι δεν το θεωρώ σοβαρή προσέγγιση από μία εταιρεία - ειδικά όταν το προϊόν δεν έχει ανάγκη τέτοιες αθέμιτες τακτικές. Για αντίστοιχα cheats όλο το internet είχε κράξει άλλες Android εταιρείες παλαιότερα. Αλλά είπαμε. Μετοχές.

 

Χαχα! Καλό! Ούτε ο δικηγόρος της OnePlus δε θα το έθετε καλύτερα.

 

Χωρίς πλάκα τώρα, για τον Anand ξέρουμε. Εσείς δεν ξέρουμε που δουλεύετε και πάτε να δικαιολογήσετε τα αδικαιολόγητα.

Αν έκανε το ίδιο η Apple θα είχατε βγει στα μπαλκόνια.

 

Το ίδιο κράξιμο έπεσε και σε άλλους Android κατασκευαστές που κολλούσαν όλους τους πυρήνες στο full (κάποιοι έκαναν και boost ρολόγια).

Τους περισσότερους τους ξεμπρόστιασε το κακό Anandtech btw - ξέρω, ξέρω, συμφέροντα, ενώ η παρακάτω κατάσταση: 

 

http://www.anandtech.com/show/7384/state-of-cheating-in-android-benchmarkshttp://9to5google.com/2013/10/02/report-finds-almost-all-android-oems-not-just-samsung-cheat-on-benchmarks/

 

... είναι, προφανώς, στο συμφέρον του υγιώς σκεπτόμενου καταναλωτή. Not.

 

Από τότε συμμορφώθηκαν. OnePlus didn't get the memo, apparently.

 

Εντάξει, λες πράγματα που δε στέκουν, αλλά τουλάχιστον τo στυλ γραφής σου μου θυμίζει τα (nerd-enraged) νιάτα μου. Μην αλλάξεις ποτέ, σε αγαπάμε. :p

 

Ουρτ γερο, απο το παρκινσον δεν ξες τι λες :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...Χαχα! Καλό! Ούτε ο δικηγόρος της OnePlus δε θα το έθετε καλύτερα.   Χωρίς πλάκα τώρα, για τον Anand ξέρουμε. Εσείς δεν ξέρουμε που δουλεύετε και πάτε να δικαιολογήσετε τα αδικαιολόγητα. Αν έκανε το ίδιο η Apple θα είχατε βγει στα μπαλκόνια.   Το ίδιο κράξιμο έπεσε και σε άλλους Android κατασκευαστές που κολλούσαν όλους τους πυρήνες στο full (κάποιοι έκαναν και boost ρολόγια). Τους περισσότερους τους ξεμπρόστιασε το κακό Anandtech btw - ξέρω, ξέρω, συμφέροντα, ενώ η παρακάτω κατάσταση: ...
 

 

Θα μπορούσες να είσαι λίγο πιο ήρεμος πιστεύω.

Τα "χαχα","καλο","εσεις" καλό ειναι να τα απευθύνεις σε ανθρώπους που γνωρίζεις.Δεν είμαστε ολοι πιτσιρικάδες.

Στο συγκεκριμένο θέμα έγραψα ξεκάθαρα οτι "κλεβει" .Φαίνεται και στο quote σου.

Τα αποτελέσματα στο bench δεν αλλάζουν όμως διοτι δεν κάνει boost στα ρολόγια όπως αλλα μοντέλα (και που πολύ σωστά ανέφερες)

Προς τι λοιπόν η χλεύη και η ειρωνια ?

 

Αν εχεις πχ iphone και γουστάρεις , πολύ καλά κανεις και εγω μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρείται cheat άμα δουλεύουν συνέχεια φουλ οι πυρήνες; δεν ξέρω κ ρωτάω, μη βρούμε κ το μπελά μας απογευματιατικο..

Γιατί τα βυζιά της Αφροδίτης περνούν κλίση 12 μοιρών δεξιά και δεν μπορεί να τον παίξει ευχάριστα ο αναγνώστης benchaholic

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.