Jump to content



Παλιό hardware


sporting

Recommended Posts

Πωλούνται τα παρακάτω μεμονωμένα ή σε πακέτο:

1. Μητρική Gigabyte GA-MA790X-DS4 και επεξεργαστής AMD Athlon X2 4600+, σε άγνωστη λειτουργική κατάσταση. Θεωρητικά ο επεξεργαστής δουλεύει απροβλημάτιστα απλά δεν έχω κάπου να τον δοκιμάσω. Τιμή: €25.

2. Μητρική MSI MS-7125, επεξεργαστής AMD Athlon X2 3000+ και μνήμη 2x512 DDR1, σχετικά με την κατάστασή τους ισχύει ότι και παραπάνω. Τιμή €15.

3. VGA WinFast 6600, όπως και παραπάνω. Τιμή €5.

4. Κουτί Multirama σε σχετικά καλή κατάσταση με τροφοδοτικό 300watt αγνώστων λοιπόν στοιχείων όπως και κατάστασης. Τιμή €10.

Η ιστορία τους έχει ως εξής, το 1, το είχε φίλος και έκανε αναβάθμιση πριν καιρό. Δεν θυμάμαι καν αν έκανε την αναβάθμιση λόγω κάποιου προβλήματος ή απλά ήταν αργό το σύστημα οπότε και δεν ξέρω τι δουλεύει και τι όχι.

Το 2,το είχε η ξαδέρρφη μου από το 2004, πριν κανέναν 2μηνο παρουσίασε κάποιο πρόβλημα και αντί να μου το στείλει να δω τι έχει προτίμησε να το πάει σε έναν χασάπη ο οποίος και το βίασε κανονικά, οπότε πλέον δεν ξέρω τι δουλεύει και τι όχι. Από τη μητρική παράδειγμα λείπουν οι βίδες που κρατάνε τη βάση του επεξεργαστή (αλλά θα βρω άλλες να βάλω) όπως επίσης λείπει (ή μάλλον τη βιάσανε) η ψύκτρα του chipset αλλά λογικά με μια aftermarket θα δουλέψει σωστά. Τα 2,3,4 ήταν πακέτο κι αν κάποιος τα πάρει όλα μαζί τότε δίνω δώρο κι ένα cd/dvd (θα σας γελάσω) που υπάρχει επάνω στο κουτί..

Και επειδή θέλω να είμαι κύριος στις συναλλαγές μου αν κάποιος θέλει να τα πάρει να δοκιμάσει τι δουλεύει και τι όχι και να πληρώσει μετά δεν έχω κανένα πρόβλημα, αρκεί να πληρώσει τα μεταφορικά. Εναλλακτικά αν γίνει κατάθεση των χρημάτων από πριν τα στέλνω εγώ με courier και χρέωση δικιά μου.. Επίσης σε αυτή την περίπτωση αν ο αγοραστής δεν είναι ικανοποιημένος του επιστρέφω τα χρήματα και μου επιστρέφει τα προϊόντα. Όπως καταλαβαίνετε δεν τα πουλάω (άλλωστε οι τιμές είναι εξαιρετικά χαμηλές) γιατί μου λείπουν τα χρήματα, απλά είναι κρίμα να τα πετάξω τη στιγμή που κάποιος άλλος μπορεί να τα αξιοποιήσει.

Ευχαριστώ πολύ και Χρόνια Πολλά σε όλους!

post-9274-1416078354,7365_thumb.jpg

post-9274-1416078355,1574_thumb.jpg

post-9274-1416078355,6299_thumb.jpg

post-9274-1416078355,9103_thumb.jpg

post-9274-1416078356,0359_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φίλε μου η μητρική δεν γνωρίζω αν δουλεύει η όχι, επίσης να ξέρεις ότι λείπει η ψύκτρα της που σημαίνει ότι θα χρειαστείς κάποια after market. Αν πάντως τη θέλεις στην στέλνω να τη δοκιμάσεις κι αν δεν δουλεύει μου την επιστρέφεις..

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλε μου η μητρική δεν γνωρίζω αν δουλεύει η όχι, επίσης να ξέρεις ότι λείπει η ψύκτρα της που σημαίνει ότι θα χρειαστείς κάποια after market. Αν πάντως τη θέλεις στην στέλνω να τη δοκιμάσεις κι αν δεν δουλεύει μου την επιστρέφεις..

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενημερωτικά , αν αναφέρεσαι στην ψύκτρα των mosfet της DS4, ποτέ δεν υπήρχε κάτι εκεί...η θέση υπήρχε κανονικά φύκτρα όμως δεν έβγαινε σε αυτό το μοντέλο.

Επειδή γράφεις chipset και στη φωτογραφία σου βλέπω ότι έχει ψύκτρα το ΝΒ και το SB, γιαυτο λεω.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά , αν αναφέρεσαι στην ψύκτρα των mosfet της DS4, ποτέ δεν υπήρχε κάτι εκεί...η θέση υπήρχε κανονικά φύκτρα όμως δεν έβγαινε σε αυτό το μοντέλο.

Επειδή γράφεις chipset και στη φωτογραφία σου βλέπω ότι έχει ψύκτρα το ΝΒ και το SB, γιαυτο λεω.

Αναφέρομαι στο chipset που βρίσκεται ανάμεσα στις pci και τις sata θήρες..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.