Jump to content



Εγκρινει κανεις την LG 27MA43D ?


TheHacker

Recommended Posts

Ειμαι σχεδον ετοιμος να παρω την LG 27MA43D Που εβαλε προσφορα το πλαισιο μεχρι αυριο αν δν κανω λαθος στα 190ευρω ..οριστε και τα χαρακτηριστικα LG 27MA43D | Skroutz.gr ...καμια ιδεα γιατι τα + και τα -?

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, αν ελεγες πως γουσταρεις 36 ιντσες+ η μονη λυση για μας τους κοινους θνητους ειναι ενα οσο πιο καλο γινεται tv-monitor (ξεροντας παντα πως εβαλες το μεγεθος ως προτεραιοτητα κι ισως εχασες καποια αλλα πραγματακια) αλλα για 27 ιντσουλες δε το συζηταω καν, μαζευεις λιγο παραπανω χρημα και παιρνεις κανονικο μονιτορ.

Απ την αλλη αν τα χαρακτηριστικα που γραφει ειναι αληθινα δεν ειναι καθολου κακη, και ειναι αριστο vfm...

Link to comment
Share on other sites

Στα + η Zero Pixel εγγύηση της LG και η καλή υποστήριξη γενικώς. Κατά τα άλλα από την LG που έχω, έχω άριστες εντυπώσεις για τα λεφτά της (μια φθηνή είναι, αλλά και εκεί φαίνεται μια εταιρεία).

Link to comment
Share on other sites

Την έχω γύρω στους 4 μήνες. Για τα λεφτά της τίμια μου φαίνεται.

Κανά επεισόδιο η καμιά ταινία θα δω και απειροελάχιστο browsing.

Στην αρχή με χαλούσε πολύ το dot pitch σε σημείο να μην θέλω

να κάτσω μπροστά της, πλέον την παλεύω κάπως. Για το TV tuner

και τον ήχο της δεν έχω ιδέα. Άλλος φίλος που έχει την ίδια μου

'πε πως ειναι OK και από ήχο/TV, αλλά και σε gaming. Αυτός βέβαια

δεν είχε καν πρόβλημα με το dot pitch. Περί ghosting/flicker κτλ δεν

μπήκα καν στη διαδικασία να το σκαλίσω το θέμα.

Άμα τη θες για ταινίες και casual gaming, χτύπα την. Αν έχεις σκοπό

να διαβάζεις/γράφεις πολλές ώρες, καλό θα ήταν να προσπαθήσεις

να την δεις πρώτα (ή κάποια άλλη 27άρα 1920/1080) από κοντά ή

τουλάχιστον άμα την πάρεις με "κλειστά μάτια" να χεις χώρο στο

γραφείο σου να την βάλεις λίγο πιο πίσω, γιατί από κοντά παίζει

να σε ενοχλούν τα pixel/dot pitch.

Link to comment
Share on other sites

Αν τη θες για τηλεόραση είναι μικρή (εκτός και αν ο χώρος που θες να την βάλεις είναι μικρός). Αν τη θες για οθόνη υπολογιστή, μην κάνεις το λάθος και πάρεις 1920*1080 σε 27άρα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τη χρήση να πω την αλήθεια. Άμα είναι για gaming δεν ενοχλεί ιδιαίτερα το μεγάλο dot pitch. Άμα παίζει πολύ κείμενο και το έχεις σχετικά κοντά, ε, δεν είναι και ότι καλύτερο.

Λίγη ώρα που ασχολήθηκα με ένα 27ρι FHD δεν ήταν άσχημο. Βέβαια προσωπικά μιλώντας το επόμενο monitor θα είναι καρφί 27/1440p αλλά λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να υποστηρίζεις αυτό που λες να μη το λες απλά :p

αντωνη κατι εχεις παθει και δε διαβαζεις σωστα..

ΡΩΤΑΩ αν στις 27αρες η 1920 πεφτει μικρη...δε το παιζω ειρωνας..

και τη προηγουμενη φορα παλι οτι να ναι διαβασες :p

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κάνα 4 μήνες κ εγώ. Για τα λεφτά της κ σαν οθόνη είναι μια χαρά. Στο 1 μέτρο που την έχω και browsing αλλά και gaming είναι μια χαρά. Αντικατέστησε την 2311 που έβαλα δίπλα σε άλλο pc

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πολυπλευρες απαντησεις ...!Εχω ενα μικρο δωματιο και αυτη την στιγμη ειμαι σε 17αρη Monitor του 2005 ....που προφανως για το συστημα που τρεχω δεν ανταποκρινεται ουτε στο ελαχιστο!...ηθελα tv monitor αρχικα για να μπορω να βλεπω και tv στο δωματιο αφου δεν εχω τηλεοραση... και 2ον οι 27'' ειναι αρκετα καλες κατα την γνωμη μου παντα για gaming ααλλα και tv στα 3 μετρα... κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την κύτταζα και εγώ κάνα 6μηνο πρίν, γιατί ήθελα 27".

Μου άρεσε επίσης που είχε και τηλεόραση, τη χρειαζόμουν για μια προσωρινή λύση γιατί έδωσα τη μικρή που είχα.

Μέχρι που άρχιζα να μπαινοβγαίνω σε εκθέσεις και είδα ιδίοις όμασι οτί η full HD είναι λίγη για 27".

Το dot pitch μου φαινόταν απογοητευτικό.

Τελικά μάζεψα άλλα τόσα € και κατέληξα στην

Dell UltraSharp U2713HM | Skroutz.gr

και αν έκανα ξανά την επιλογή πάλι αυτή θα έπαιρνα (Rev00 Dec 2013)

Έπεσα σε καλό κομμάτι, χωρίς bleeding και dead ή bright pixels.

Στο θέμα μας τώρα, καλύτερα να πας σε 24" σε αυτά τα λεφτά,

θα πάρεις σίγουρα κάτι πιο ποιοτικό από LG και άν θες τόσο πια την τηλεόραση, βάλε κάνα tv-tuner στη mobo.

Link to comment
Share on other sites

τα λεφτα δεν ειναι το θεμα ...εχω στην διαθεση μου μεχρι 300-350 ευρω.... απλα μου κινησε το ενδιαφερον η συγκεκριμενη... σε σκετο monitor μπορω να βαλω καρτα τηλεορασης ή κτ τετοιο ωστε να βλεπω tv ? ...γιατι τα παιδια λενε οτι 27 ειναι μεγαλη για pc gaming και τα σχετικα..

Link to comment
Share on other sites

τα λεφτα δεν ειναι το θεμα ...εχω στην διαθεση μου μεχρι 300-350 ευρω

Σου είπα για τα χρήματα γιατί οι 2560Χ1440 ξεκινάνε στα 500€,

και σίγουρα θα χρειαστείς άλλη μια gtx760 ή μια πιο δυνατή κάρτα για να παίζεις στα 2560 αξιοπρεπώς.

Υπο αυτό το πρίσμα σου προτείνα μια ποιοτική 24".

σε σκετο monitor μπορω να βαλω καρτα τηλεορασης ή κτ τετοιο ωστε να βλεπω tv ?

Ναι, μπορείς σε οποιαδήποτε οθόνη θες, αρκεί να έχεις κενό slot στη μητρική.

...γιατι τα παιδια λενε οτι 27 ειναι μεγαλη για pc gaming και τα σχετικα..

Nah, τα παιδιά ως επί το πλείστον σου λένε το ίδιο πράγμα που σου είπα και πριν:

Οι 27" απαιτούν μεγαλύτερη ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.