Jump to content



Εγκρινει κανεις την LG 27MA43D ?


TheHacker

Recommended Posts

Αν θέλεις τηλεόραση καλύτερα απέφυγε τα καθαρά monitor. Γιατί όταν θέλεις να δεις τηλεόραση πχ στο κρεβάτι γιατί να έχεις ανοιχτό και το pc? Εγώ θα σου πρότεινα να πας σε μαγαζί να δεις την 27αρα από κοντά και δίπλα κάποια άλλη 24αρα. Δυστυχώς οι 27 1440 πάνε από 500 και πάνω που δεν είναι στο budget σου.

Ο χρόνος απόκρισης σε ips δεν έχει τόση σημασία. Σε γενικές γραμμές έχει στο gaming αλλά νομίζω θέλεις ποιο all around χρήση αλλιώς θα έψαχνες για 120hz οθόνη.

Εγώ ξαναλέω για τα λεφτά που έδωσα (180 ευρώ) είμαι ικανοποιημένος. Αλλά έχω ήδη την 2311 και παλιότερα 2 24αρα dual monitor και άρα να γύρναγα σε 24 πάλι δεν θα ήταν αναβάθμιση. Βέβαια αν βρω ευκαιρία κάποια 1440 θα την τσιμπήσω και θα κάνω καθαρά τηλεόραση την 27αρα μου.

Το μόνο που θα ήθελα βέβαια θα ήταν η 53d λόγο ότι έχει 2 hdmi αλλά όταν πήρα απόφαση είχε λήξει η προσφορά της.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα + η Zero Pixel εγγύηση της LG και η καλή υποστήριξη γενικώς. Κατά τα άλλα από την LG που έχω, έχω άριστες εντυπώσεις για τα λεφτά της (μια φθηνή είναι, αλλά και εκεί φαίνεται μια εταιρεία).

μεχρι 24 ινστες ειναι στα LG Monitor το zero pixel!

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι απο την LG Hellas και OXI απο την LG Australia :p...Λαθος ήπειρο παιδιά :hehe:

image.jpg

Η LG Aφρικης απο την αλλη μπορει να λεει αλλα....

Οπως και η Eizo Hellas εχει αλλο warranty (καλυτερο) απο την εξω Eizo. Στο θεμα του zero pixel!

Παρτε ενα τηλεφωνακι στην LG HELLAS να το σιγουρέψετε! LG δεν εχω και ουτε σκοπευω να παρω αμεσα για να το ψαξω more...

Link to comment
Share on other sites

Έχω LG 22άρα και ναι, το έχω σιγουρέψει γιατί ρώτησα.

H LG Ελλάδας έχει ξεχάσει να ανανεώσει την πολιτική εγγυήσεων στην ιστοσελίδα της. Η εγγύηση zero pixel είναι του κατασκευαστή και ισχύει για όλα τα monitors και TV-monitors. Μέχρι 27" σίγουρα, γιατί το έχω ρωτήσει. Για τηλεοράσεις ισχύει για πάνω από 42". Στην Αυστραλιανή σελίδα εξάλλου το λέει, "manufacture warranty".

Όποιος αμφιβάλει ας πάρει ένα τηλέφωνο στο 801 11 200 900 να του φύγει η απορία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.