Jump to content



Power bank


Recommended Posts

Πως κατέληξες τελικά; Περιμένω και εγώ άλλο ένα να μου έρθει αυτές τις μέρες...

Εμφανισιακά έχει τις μικροδιαφορές που ανέφερα.

Όμως η λειτουργικότητα είναι ακριβώς αυτή που περιγράφεται για το genuine.

Πχ. Αρχίζει τη φόρτιση με το που συνδέσεις το καλώδιο στο κινητό (χωρίς να έχεις ανοίξει το powerbank)

Άμα "βραχυκυκλώσεις" την είσοδο - έξοδο δεν κάνει τίποτα. κτλπ

+

Ότι γίνεται verified ο κωδικός (αλλά με πολλαπλές καταχωρήσεις, που ίσως να έκανα κι εγώ :innocent:)

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι το original.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από ένα μήνα χρήσης του Xiaomi 10400 (από merimobiles, έτυχα την περίοδο που έστελναν το χρυσό αντί του ασημένιου που παρήγγειλα) να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου... Σε κινητά δεν υπάρχει θέμα (άνετα 4-5 φορτίσεις σε LG L9 II από ~10-20% μπαταρία) αλλά έχω διαπιστώσει ότι δε μπορεί να κάνει 2 πλήρεις φορτίσεις σε ένα kindle fire HD 1st gen με 4400 mAh μπαταρία... Ξεκινώντας από ~10% η δεύτερη φόρτιση σπάνια να πάει πάνω από 80% (εννοείται χωρίς αλλη ενδιάμεση χρήση). Το περίμενα ότι δε θα πιάνει την ονομαστική του τιμή (10400 mAh) αλλά να είναι και κάτω από 9000 mAh; ή παίζει να χάνει σχεδόν 1000 mAh την ημέρα όταν κάθεται αδούλευτο; Δεν ξέρω τι παίζει αλλά δεν παραπονιέμαι κιόλας, για τα λεφτά που έδωσα είμαι super ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη από αυτήν εννοείς;

Ε ναι μια καλύτερη τιμή από αυτήν... Το πρώτο που αγόρασα όταν πρωτοβγήκε το είχα πάρει 11,30 ευρώ, τώρα λέω γύρω στα 14-15 ότι θέλω να το πάρω.

[MENTION=11861]Nikos1071[/MENTION] από την αρχή ξέρεις ότι δεν πιάνει την ονομαστική του τιμή. Το 10400mAh παρουσιάζει το φορτίο που έχει χωρητικότητα η συσκευή όχι αυτό που μπορεί να δώσει συνολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

merimobiles στεγνα για το xiaomi 10400 (οτι δλδ ειναι το σιγουρα το αυθεντικο); στελνουν πλεον κανονικα το ασημι ή αμα λαχει και το χρυσο;

επισης εγω που δε θα το πολυ χρησιμοποιω, να φορτιζω που και που απο αυτο αντι απο τη πριζα (οταν ειμαι σπιτι) για να διατηρησω τη διαρκεια ζωης της μπαταριας ή αυτο που λεω δεν εχει νοημα;

μμ 28 ευρω με τα μεταφορικα απο europe warehouse και 34 ειναι το Adata PV110 10400mAh ποιο ειναι η καλυτερη επιλογη;

Έγινε επεξεργασία από stemac
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bump καθως τα παρελαβα! (απο merimobiles)

 

post-38118-0-00202300-1416817327_thumb.j

post-38118-0-40466200-1416817119_thumb.j

post-38118-0-38475800-1416817474_thumb.j

post-38118-0-26848400-1416818435_thumb.j

 

Μονο απο το κουτι φαινονται γνησιοτατα :p Τσεκαρα και το βιντεο και σε ολα ειναι οκ, το μονο που δεν ελενξα ειναι κατι τη φορτιση τι γινεται.

Να το βαλω να φορτισει κατι μεχρι να αδειασει και μετα φουλ φορτιση με 2Α φορτιστη και repeat ή κατευθειαν φουλ φορτιση;

 

Επισης ηρθαν μαζι και οι θηκες! (απο αλλο καταστημα)

 

post-38118-0-80676900-1416818526_thumb.j

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από που τις πήρες αν επιτρέπεται; Χρόνος παράδοσης;

 

Απο Banggood, $8.04 για τρεις.

 

Αγορα: Oct 29, 2014 17:44:20 GMT+02:00, εφυγε στις 30.

Φαινονται μια χαρα, μονο αρνητικο εχουν μια εντονη μυρωδια (αν τις μυρισεις απο κοντα) πλαστικου, αλλα ενας στα comments ελεγε οτι εφυγε αφου την αφησε 1 μερα σε νερο. Θα το δοκιμασω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα εμαθα το λογω υπάρξης του on/off κουμπιου στο powerbank της xiaomi.

 

Οποιος εχει πάρει και τον led flashlight της xiaomi ο οποιο φευγει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ, το κοτσαρεις πανω και το αναβοσβηνεις απο το on/off. :D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εμαθα το λογω υπάρξης του on/off κουμπιου στο powerbank της xiaomi.

 

Οποιος εχει πάρει και τον led flashlight της xiaomi ο οποιο φευγει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ, το κοτσαρεις πανω και το αναβοσβηνεις απο το on/off. :D

link?

 

Τελικα αξιζει τρελα το power bank αμα ειστε εξω απο το σπιτι...πολυ καλη αγορα

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.