Jump to content



Core i7 4790 review (Guru3d)


Recommended Posts

Eιμαι σιγουρος οτι οι broadwell θα παρουν και αλλη αναβολη.Ειδικα αν οι πωλησεις του refresh ειναι καλες.

Απο την στιγμη που οι Y και U για tablet και laptop αντιστοιχα θα βγουνε σε κυκλοφορία πριν τα χριστουγενα δεν παιρνει να καθυστερησουν τα desktop. Το παρον tock ψοφησε και βρωμισε αν το αφησουν κι αλλο θα γινει ζομπι

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τι συστημα εχεις τωρα? Αν μπορεις να περιμενεις, περιμενε.

Διαφορετικα αυτο που αξιζει τωρα ειναι να στησεις σιγα σιγα το συστημα με νεα Ζ97 μητρικη, μνημες, τροφοδοτικο, καρτα γραφικων κ να παρεις επεξεργαστη ειτε μεταχειρισμενο 4670 ή χαμηλοτερο ή μεχρι να αγορασεις ολα τα προηγουμενα να παρεις καποιον 4790Κ σε κανα μηνα.

Mε sandybridge 2600κ + Ζ68 + 8gb ram είμαι, αλλά μάλλον είμαι καλά απ΄ότι βλέπω:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

LOL και στο eshop εμφανίστηκε.

INTEL CORE I7-4790K 4.00GHZ LGA1150 - BOX -

Και σήμερα τον παράγγειλα για έναν πελάτη για το νέο του μηχάνημα!

Εεε δεν υπάρχει ποιό φρέσκος CPU απο αυτόν... είμαι περίεργος να δώ τι θερμική συμπεριφορά θα έχει.. απο επιδόσεις δεν περιμένω να ξαφνιαστώ φυσικά! Θα πηγαίνει πολύ καλά αυτό είναι δεδομένο.

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα τον παράγγειλα για έναν πελάτη για το νέο του μηχάνημα!

Εεε δεν υπάρχει ποιό φρέσκος CPU απο αυτόν... είμαι περίεργος να δώ τι θερμική συμπεριφορά θα έχει.. απο επιδόσεις δεν περιμένω να ξαφνιαστώ φυσικά! Θα πηγαίνει πολύ καλά αυτό είναι δεδομένο.

πες μας σε παρακαλω για temps οταν τον παραλαβεις και το δεις

με ενδιαφερει αμεσα και εμενα!

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα τον παράγγειλα για έναν πελάτη για το νέο του μηχάνημα!

Εεε δεν υπάρχει ποιό φρέσκος CPU απο αυτόν... είμαι περίεργος να δώ τι θερμική συμπεριφορά θα έχει.. απο επιδόσεις δεν περιμένω να ξαφνιαστώ φυσικά! Θα πηγαίνει πολύ καλά αυτό είναι δεδομένο.

διαθεσιμότητα 4790k & 4690k τους έχουν για παραλαβή στις 06 Ιουνίου αλλά δεν... τόσο νωρίς!

Link to comment
Share on other sites

εστειλα e-mail στο e-shop οπου τους ρωτω για παραλαβη για τις 6 ιουνη και περιμενω καποια απαντηση εαν ισχυει ... αν απαντησουν βεβαια ;:hmm:

παντως πολυ υποπτο το : Αναμένεται νέα παραλαβή στις 06 Ιουνίου΄

ποτε τελειωσαν τα κομματια ;:hm:

Link to comment
Share on other sites

εστειλα e-mail στο e-shop οπου τους ρωτω για παραλαβη για τις 6 ιουνη και περιμενω καποια απαντηση εαν ισχυει ... αν απαντησουν βεβαια ;:hmm:

παντως πολυ υποπτο το : Αναμένεται νέα παραλαβή στις 06 Ιουνίου΄

ποτε τελειωσαν τα κομματια ;:hm:

Προφανώς έγινε το κλασικό που γίνεται συνήθως... δεν ενημερώθηκε το site σωστά!

Εγώ κατά πάσα πιθανότητα θα τον ακυρώσω διότι ο πελάτης μου, μου ζήτησε ΑΜΕΣΑ το PC του και μάλλον θα καταφύγω σε πλατφόρμα 2011 με τον 4930Κ διότι το μηχάνημα προορίζεται για Full Productivity (Premiere,Photoshop,Illustrator etc..) και απο την στιγμή που το επιτρέπει και το budget.. no problemo!

Link to comment
Share on other sites

εστειλα e-mail στο e-shop οπου τους ρωτω για παραλαβη για τις 6 ιουνη και περιμενω καποια απαντηση εαν ισχυει ... αν απαντησουν βεβαια ;

παντως πολυ υποπτο το : Αναμένεται νέα παραλαβή στις 06 Ιουνίου΄

ποτε τελειωσαν τα κομματια ;

Προφανώς έγινε το κλασικό που γίνεται συνήθως... δεν ενημερώθηκε το site σωστά!

Εγώ κατά πάσα πιθανότητα θα τον ακυρώσω διότι ο πελάτης μου, μου ζήτησε ΑΜΕΣΑ το PC του και μάλλον θα καταφύγω σε πλατφόρμα 2011 με τον 4930Κ διότι το μηχάνημα προορίζεται για Full Productivity (Premiere,Photoshop,Illustrator etc..) και απο την στιγμή που το επιτρέπει και το budget.. no problemo!

Αυτό το κάνουν για να μαζέψουν παραγγελίες και να σε πάνε από βδομάδα σε βδομάδα, το 6 Ιουνίου θα γίνει 12 μετά 18 και μετά 24.

Γύρω στις 20 με 25 θα έχουν διαθεσιμότητα γενικά. Τον έχουν βάλει msystems, e-gate και το msystems τον έχει παραλαβή 12/6 , ενώ έξω

τον έχουν 23/6.

*Αν θέλει κάποιος moderator επειδή με τα τελευταία post έχουμε βγει offtopic από το θέμα του TS ή να προσθέσει στον τίτλο και τον 4790k

ή να μεταφέρει τα μηνύματα μας σε νέο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

μου απαντησαν πολυ γρηγορα στο e-mail μπορω να πω απο το e-shop !!!

Αγαπητέ κύριε,

Σας ενημερώνουμε ότι όπως αναφέρει και το site μας αναμένεται νέα παραλαβή στις 06 Ιουνίου εκτός απροόπτου αυτό σημαίνει ότι σε 1-2 εργάσιμες από την παραλαβή τους στα κεντρικά μας και κατόπιν παραγγελίας δικής σας θα μπορέσουν να σας αποσταλούν είτε στο χώρο σας είτε σε κάποιο άλλο κατάστημά μας της επιλογής σας.

ουτε εγω το πιστευω αλλα ελπιζω να βγει αληθινο

τι να πω περιμενουμε !!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έγινε το κλασικό που γίνεται συνήθως... δεν ενημερώθηκε το site σωστά!

Εγώ κατά πάσα πιθανότητα θα τον ακυρώσω διότι ο πελάτης μου, μου ζήτησε ΑΜΕΣΑ το PC του και μάλλον θα καταφύγω σε πλατφόρμα 2011 με τον 4930Κ διότι το μηχάνημα προορίζεται για Full Productivity (Premiere,Photoshop,Illustrator etc..) και απο την στιγμή που το επιτρέπει και το budget.. no problemo!

Το συζητάς? Βαλε του το θηρίο.

Link to comment
Share on other sites

Το συζητάς? Βαλε του το θηρίο.

Εγώ να του βάλω και 2 XEON απάνω, αυτός πληρώνει όμως! :hehe:

Πέρα απο την πλάκα.. Το κόβω για πλατφόρμα 2011.. το πλεονέκτημα που θα έχω μόνον απο το Quad Channel στην μνήμη φτάνει και περισσεύει..

Link to comment
Share on other sites

μου απαντησαν πολυ γρηγορα στο e-mail μπορω να πω απο το e-shop !!!

Αγαπητέ κύριε,

Σας ενημερώνουμε ότι όπως αναφέρει και το site μας αναμένεται νέα παραλαβή στις 06 Ιουνίου εκτός απροόπτου αυτό σημαίνει ότι σε 1-2 εργάσιμες από την παραλαβή τους στα κεντρικά μας και κατόπιν παραγγελίας δικής σας θα μπορέσουν να σας αποσταλούν είτε στο χώρο σας είτε σε κάποιο άλλο κατάστημά μας της επιλογής σας.

ουτε εγω το πιστευω αλλα ελπιζω να βγει αληθινο

τι να πω περιμενουμε !!

εισαι στο φορουμ απο το 2005.. δηλαδη παλιος!

Δε δικαιολογεισαι να παραγγελνεις (ποσο μαλλον να πιστευεις τα λογια τους) απο e-shop! :wall:

Link to comment
Share on other sites

εισαι στο φορουμ απο το 2005.. δηλαδη παλιος!

Δε δικαιολογεισαι να παραγγελνεις (ποσο μαλλον να πιστευεις τα λογια τους) απο e-shop! :wall:

αδελφε δε εχω παραγειλει τιποτα ακομα στο ψαξιμο ειμαι !!

εδω δε εχω κατασταλαξει καλα ουτε σε πια μητρικη παιζουν κανα 2-3 στο μυαλο μου και απο οτι εχω δει και καποια review!!

απλα σαν καταναλωτης κανω τις ερωτησουλες μου εδω και εκει

τωρα οσο αφορα για το e-shop δε εχω-ειχα καποιο θεμα μαζι τους !!!

Link to comment
Share on other sites

αδελφε δε εχω παραγειλει τιποτα ακομα στο ψαξιμο ειμαι !!

εδω δε εχω κατασταλαξει καλα ουτε σε πια μητρικη παιζουν κανα 2-3 στο μυαλο μου και απο οτι εχω δει και καποια review!!

απλα σαν καταναλωτης κανω τις ερωτησουλες μου εδω και εκει

τωρα οσο αφορα για το e-shop δε εχω-ειχα καποιο θεμα μαζι τους !!!

Ultra πας για μεγάλα πράγματα βλέπω :banging:

Αντε με το καλό και περιμένουμε εντυπώσεις :beer:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.