Jump to content



3840 x 2160 589€ και SΑMSUNG!!!


Recommended Posts

4Κ SAMSUNG 28ρα ΜΕ 589€ ? και μαλιστα βρισκεται και στην Ευρωπη χωρις να φοβασαι τελωνειο...

Αν δεν εβλεπα τιμες αλλων χωρων και μαγαζιων θα ελεγα πως ειναι too good to be true, αλλα πανω κατω παντου τοσο παιζει...

Monitor Samsung 28" U28D590 Ultra High Definition 4K 3840 x 2160 HDMI DP LED | eBay

αντε να ετοιμαζομαστε για καμια πιο σοβαρη καρτα νομιζω...

ειδα τα βιντεακια στο youtube και με τρωει το χερι μου να κλικαρω (ο πωλητης εχει ολο θετικες οποτε οκ δειχνει) αλλα παλι απο κορεα ερχεται 466 + shipping ...

...αξιζει που δεν ειναι ips?

.

Έγινε επεξεργασία από Nick74
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα περίμενα νέα asic με full panel drive και Adaptive-Sync, και κάτι καλύτερο από TN εν έτη 2014

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

Eχω δει δυο review και το Panel ειναι ΜΑΠΑ!

Χτυπας 1440p πρωτης γραμμης με αυτα τα λεφτα.

οταν λες μαπα? χμμμ το βλεπω οτι δεν ειναι ips, οποτε απο χρωμα θα υστερει καπως. (η αλήθεια ειναι πως με ενδιαφερει αυτο), κι απο την αλλη απο games κατα 80% ειμαι των action 3rd person (οκ παιζω και κανα fps αλλα παλι games που εχουν ενδιαφερον σεναριο πχ metro οχι στυλ bf που η απειροελαχιστη διαφορα σε ταχυτητα αποκρισης ειναι θεμα ζωης και θανατου), οποτε με βαση τις προτιμησεις μου η ips δειχνει πως ειναι η καλυτερη επιλογη, ομως απο την αλλη αν ειναι να ξεκολλησω απο τα 1080p το θελω και για θεμα resolution, και φυσικα τα 3840χ2160 ακουγονται πολυ καλυτερα απο 2560χ1440 ή 2560χ1600...

Η αληθεια ειναι βεβαια πως ειδα μονο review στο youtube και δεν το εχω δει απο κοντα...

Link to comment
Share on other sites

οταν λες μαπα? χμμμ το βλεπω οτι δεν ειναι ips, οποτε απο χρωμα θα υστερει καπως. (η αλήθεια ειναι πως με ενδιαφερει αυτο), κι απο την αλλη απο games κατα 80% ειμαι των action 3rd person (οκ παιζω και κανα fps αλλα παλι games που εχουν ενδιαφερον σεναριο πχ metro οχι στυλ bf που η απειροελαχιστη διαφορα σε ταχυτητα αποκρισης ειναι θεμα ζωης και θανατου), οποτε με βαση τις προτιμησεις μου η ips δειχνει πως ειναι η καλυτερη επιλογη, ομως απο την αλλη αν ειναι να ξεκολλησω απο τα 1080p το θελω και για θεμα resolution, και φυσικα τα 3840χ2160 ακουγονται πολυ καλυτερα απο 2560χ1440 ή 2560χ1600...

Η αληθεια ειναι βεβαια πως ειδα μονο review στο youtube και δεν το εχω δει απο κοντα...

Μην πετατε τα λεφτα σας σε σαβουρια...επειδη τα πολλα λογια ειναι φτώχεια!

Εδω μιλαμε οτι ειναι το χειροτερο TN panel που κυκλοφορεί... Δεν ακουμπαει τα καλα TN!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Eχω δει δυο review και το Panel ειναι ΜΑΠΑ!

Χτυπας 1440p πρωτης γραμμης με αυτα τα λεφτα.

Για link.

Γιατί εγώ όπου βλέπω λένε ότι παλεύεται για ΤΝ. Έχει 8bit+FRC και ειναι και είναι γρήγορο.

Τώρα για έλλειψη VESA/stand της προκοπής νταξ, τι να κάνεις..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες για τις πληροφοριες, αλλα αναμενω περισσοτερα για να βγαλω συμπερασματα...

λιγο που google-αρω σχετικα βλεπω πως οι αποψεις αυτων που πηραν αυτη την οθονη ειναι θετικοτατες, αλλα απο την αλλη τα TN δεν ειναι και το οτι καλυτερο...

τωρα ειμαι πιο μπερδεμενος απο πριν...

Link to comment
Share on other sites

Όσο το ψάχνεις τόσο θα μπερδεύεσαι..

Αν τη λιμπίζεσαι και τη λιγουρεύεσαι χτύπα την. Από Samsung TN 22αρι 7ετίας στην Dell U2412M δεν είδα κ τις τραγικές διαφορές. Βασικά δεν θυμάμαι καν αν πρόσεξα κάτι όταν έκανα τη μετάβαση. Νομίζω τα υπερ-ψειρίζουμε τα πράγματα. Και σιγά μη βγει κάποιος από τους αγοραστές να πει "τι μ***** πήγα και αγόρασα" :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες για τις πληροφοριες, αλλα αναμενω περισσοτερα για να βγαλω συμπερασματα...

λιγο που google-αρω σχετικα βλεπω πως οι αποψεις αυτων που πηραν αυτη την οθονη ειναι θετικοτατες, αλλα απο την αλλη τα TN δεν ειναι και το οτι καλυτερο...

τωρα ειμαι πιο μπερδεμενος απο πριν...

Ασε τι λενε τα παλικαρια που τα εσκασαν, 2 review που εχω δει ειπαν το εξης -> Ενα κακο ΤΝ panel με 4Κ αναλυση. Δεν ακουμπάει τα καλα ΤΝ. Για IPS ουτε λογος....

Link to comment
Share on other sites

Ασε τι λενε τα παλικαρια που τα εσκασαν, 2 review που εχω δει ειπαν το εξης -> Ενα κακο ΤΝ panel με 4Κ αναλυση. Δεν ακουμπάει τα καλα ΤΝ. Για IPS ουτε λογος....

κανα link?

στο youtube σε reviews (προφανως ανθρωπων που την αγορασαν βεβαια) βλεπω πολυ wow εντυπωσεις...

σε εγγυρα φορουμ δε βρηκα καθολου συζητησεις (βρηκα για αλλες οικονομικες tn με ιδια αναλυση αλλα οχι για τη συγκεκριμενη)

Link to comment
Share on other sites

κανα link?

στο youtube σε reviews (προφανως ανθρωπων που την αγορασαν βεβαια) βλεπω πολυ wow εντυπωσεις...

σε εγγυρα φορουμ δε βρηκα καθολου συζητησεις (βρηκα για αλλες οικονομικες tn με ιδια αναλυση αλλα οχι για τη συγκεκριμενη)

τσεκαρε απο hardforum αλλα και σε hwbox.gr που ειχαν ανεβασει review απο site...

Εγω λεω να περιμένετε για 4Κ...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να περιμένετε για 4Κ...

^^100%

χωρια που εαν θες να το αξιοποιησεις πληρως τωρα

και οχι με next(?) gen top καρτα

κοιτας αναγκαστικα σε high end, muchos dineros, multi gpu setup...με οτι αυτο συνεπαγεται

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι αλλα αυτο που το βρισκουμε.... ??

ενω το samsung παιζει αρκετα στο ebay....

Προσωπικά δεν παίρνω τίποτα μέχρι να δω και το μοντέλο της Dell.

Μέχρι τότε θα υπάρχει διαθεσιμότητα σε όλα (και ίσως κάποια εναλλακτικά panel σε επίσης λογικές τιμές).

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν παίρνω τίποτα μέχρι να δω και το μοντέλο της Dell.

Μέχρι τότε θα υπάρχει διαθεσιμότητα σε όλα (και ίσως κάποια εναλλακτικά panel σε επίσης λογικές τιμές).

έχεις δίκιο, δεν αργεί η ώρα που κι ο κορεατης θα δώσει στην ίδια τιμή 4k ips. ..

το θέμα είναι πως θέλω μόνιτορ και ενώ έψαχνα να παραγγείλω μια 30ρα ips 1600p, έπεσα πάνω σε αυτή και μου άνοιξε η όρεξη για 4κ... (και φυσικά δεν έχω παραγγείλει τίποτα μέχρι τώρα) ...νταξει, όχι ότι καίγομαι και τσουρουφλιζομαι για να θέλω μόνιτορ χθες, οπότε θα το μελετήσω (γιατί έχω βρεθεί στη φάση που ενώ νομιζα πως ήθελα κάτι συγκεκριμένο, τώρα ούτε εγώ ξέρω τι θελω ?)

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

....γιατί έχω βρεθεί στη φάση που ενώ νομιζα πως ήθελα κάτι συγκεκριμένο, τώρα ούτε εγώ ξέρω τι θελω...

Καλά είσαι. Εγώ τι να πω;!

Χαιρόμουν οτι με μία 24άρα landscape και μια 23άρα σε portrait τουλάχιστον έχω κλείσει από οθόνες - αλλά με τις νέες αφίξεις, ξέρω πλέον ότι "χρειάζομαι" και μία 4k! :p

Έγινε επεξεργασία από Shaman
Link to comment
Share on other sites

ξέρω πλέον ότι "χρειάζομαι" και μία 4k! :p

Μια απ τα γιδια :hehe:

(τετοια θεματα επρεπε να τα διαβαζουν η μερκελ κι ο σοιμπλε να βγαλουν μονιμες καντιλες που νομιζουν πως θα μας κανουν Αφρικανους :hehe:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με γεια μου... :crazy_pilot::neo:

Η καινουργια οθονιτσα μου... στριμωξε στα πλαγια την 2412 :sorry:

εντυπωσεις... χθες μολις την ξεκινησα ηταν λιγο αναμεικτες...

(μενου ξεκινησε στα κορεατικα :-O ωχ λεω..) με λιγο googlarisma ομως ηρθαν τα Αγγλικα

καποια μενου ηταν παραααα πολυ μικρα... ομως ηρθαν και αυτα σε ποιο ανθρωπινη κατασταση μετα το restart (στο web ηταν μια χαρα απο την αρχη)

Τα χρωματα της (ΟΚ δεν ειναι σαν της 2412) αλλα με λιγο ρυθμισμα..

οσο για τα αλλα τσουκου τσουκου με σκαλισμα ερχεται... στα μετρα μου...

οσο περνανε οι ωρες αρχιζω να την συμπαθω ολο και περισσοτερο...

και ναι οι φωτος ναι την αδικουν... Πολυ !!

ααα. και τιμη.... :woot::woot::woot: €456 στην πορτα μου... (τελωνειο δεν φαγαμε...)

post-212-1416078503,0433_thumb.jpg

post-212-1416078503,1749_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από al3x
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.