Jump to content



Πρόβλημα σε ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας


Recommended Posts

Δεν ειναι καθολου ασχετα οσα λεει Αυτα που λεει ειναι σε περιπτωση που εχει προβλημα το ρολοι στη bios πχ μπορει να κολαει και σαν αποτελεσμα βλεπεισ το ρολοι να πηγαίνει πισω η οταν εισαι στη bios να βλεπεις το ρολοι να κολαει, να μην αλλαζουν δευτερολεπτα κτλ

Υπαρχουν περιτωσεις που εχει συμβει αυτο και βγαζοντας την μπαταρια και την πριζα εφτιαχναν ολα

Εγω ομως εχω βγαλει τον αυτοματο συγχρονισμο και μεχρι τωρα δεν χανει ουτε δευτερολεπτο ( στη περιτωση μας ποτε δεν εχαναν αλλα μηδενιζονταν)

Επισης αφου εχω βγαλει ολες της εφαρμογες Gigabyte ακομα δε μου εχει ξανασυμβει

Εμενα δεν μου εχουν ααπαντηση ακομα ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Κλασσικη απαντηση για ... :wall::wall::wall::wall:

εγω τους προλαβα βεβαια και απο το 1ο mail τους ενημερωσα οτι αλλαξα μπαταρια και οτι το συστημα ειναι επανω σε ups οποτε μου δωσαν για απαντηση το 1ο σκελος που αφορα τον ιο.

Επειδη τωρα δοκιμαζω και παιζω το game για την ωρα δεν εχει εμφανιστει. Βεβαια ασφαλη συμπερασματα απο αυριο το απογευμα που θα μπορεσω να αφιερωσω αρκετο χρονο .

Έγινε επεξεργασία από petran80
ΥΓ
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εδώ. Μιάμιση μέρα τώρα χωρίς πρόβλημα.

Εγώ από τότε που έβγαλα τα updates δεν έχω κανένα πρόβλημα. Θα αρχίσω να τα βάζω ένα ένα σιγά σιγά για να βρω πιο δημιουργεί το πρόβλημα.

Όταν λες updates εννοείς τα προγράμματα της gigabyte?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες updates εννοείς τα προγράμματα της gigabyte?

Εννοώ τόσο τα προγράμματα της Gigabyte όσο και drivers για μητρική, chipset, ήχο κλπ. Κάθε μέρα λέω να βάζω και από ένα να δώ πως πάει. Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Χθές πήρα απάντηση απο τη gigabyte που έλεγε να αλλάξω τη μπαταρία της μητρικής!!! Σήμερα έκανα φορμάτ και εγκατέστησα τις πρόσφατες εκδόσεις(λίγων ημερών) από όλα τα προγράμματα gigabyte και τα bios(f8). Ελπίζω ειλικρινά να ήταν κάποιο πρόβλημα και να το διόρθωσαν με τα τελευταία update

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Πρώτη μέρα λειτουργίας εχθές της H97 και παρουσιάστηκε το πρόβλημα. Ξήλωσα τα προγράμματα της gigabyte αλλά οι υποψίες μου είναι οτι το πρόβλημα είναι στο EZ Setup.

Εγώ έβγαλα το EZ Setup και το easytune και δεν μου ξαναπαρουσιάστηκε.

Έγινε επεξεργασία από cakrit
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Πρώτη μέρα λειτουργίας εχθές της H97 και παρουσιάστηκε το πρόβλημα. Ξήλωσα τα προγράμματα της gigabyte αλλά οι υποψίες μου είναι οτι το πρόβλημα είναι στο EZ Setup.

Εγώ έβγαλα το EZ Setup και το easytune και δεν μου ξανά παρουσιάστηκε.

Αυτά τα 2 είναι και ο λόγος για να εγκαταστήσω τα failware ( πλέον για εμένα ) προγράμματα της Gigabyte. 4η μέρα για εμένα και δεν έχω κανένα πρόβλημα εκεί που η ώρα άλλαζε κάθε 5 λεπτά.

Προσωπική λύση για όλους τους ενδιαφερόμενους : Ξηλώστε τα προγράμματα της Gigabyte!

Έγινε επεξεργασία από Dj_Seps
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 2 είναι και ο λόγος για να εγκαταστήσω τα failware ( πλέον για εμένα ) προγράμματα της Gigabyte. 4η μέρα για εμένα και δεν έχω κανένα πρόβλημα εκεί που η ώρα άλλαζε κάθε 5 λεπτά.

Προσωπική λύση για όλους τους ενδιαφερόμενους : Ξηλώστε τα προγράμματα της Gigabyte!

Το fan-control δεν μου έβγαλε πρόβλημα :baby:

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγκατέστησα τις τελευταίες εκδόσεις μήπως διορθώθηκε κάτι. Αλλά μάταια :(

Τα ξήλωσα και εγώ απόψε και θα ποστάρω πώς θα πάει.

πιθανον το προβλημα οφείλετε σε καποια νεα εκδοση οποτε...

διπλα σε καθε update λεει ημερομηνια οποτε αν δεν βγει εκδοση μετα απο 27/5 που να το διορθωνει καλυτερα να μην εγκαθιστούμε τιποτα

Εγω 5 μερες χωρις και ειμαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγκατέστησα τις τελευταίες εκδόσεις μήπως διορθώθηκε κάτι. Αλλά μάταια :(

Τα ξήλωσα και εγώ απόψε και θα ποστάρω πώς θα πάει.

πιθανον το προβλημα οφείλετε σε καποια νεα εκδοση που βγηκε αφου πριν δεν ειχαμε προβλημα οποτε...

Διπλα σε καθε update λεει ημερομηνια οποτε αν δεν βγει εκδοση μετα απο 27/5 που να το διορθωνει καλυτερα να μην εγκαθιστούμε τιποτα

Εγω 5 μερες χωρις και ειμαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Κατέφθασε απάντηση της Gigabyte..

Εν ολίγης "παρακαλούμε αλλάξτε την μπαταρία αν δεν το έχετε κάνει ήδη και να ελεγξω αν η τροφοδοασία του ρευματος είναι σωστά συνδεδεμένη".

Ομολογώ πως δεν άλλαξα μπαταρία, αλλα και οι υπόλοιποι που άλλαξαν πιο πάνω δεν είδαν διαφορά!

Επίσης δεν έχω καταλάβει σε τί μοτίβο "τρώει φλασιές".

Δεν το κάνει δηλαδή αν χ λεπτα ή ώρες αλλα σε ανυποπτες στιγμές...

είχε να μου συμβεί 3 μέρες για παραδειγμα και σήμερα μου συνέβει 2 φορες!

Πρόσεξα όμως αυτό που φαίνεται στην εικόνα στις ρυθμίσεις του app center,

το οποίο ήταν τσεκαρισμένο και μόλις το έκανα uncheck και περιμένω να δω τι θα γίνει!

post-31325-1416078456,5083_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.