Jump to content



Battlefield Hardline


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Είχα ένα εκπτωτικό κουπόνι για Origin, 5€ και σε συνδυασμό με την τιμή του παιχνιδιού, πήρα το Premium Edition στα 17€.

Μου την έσπασε το The Division για πολλούς λόγους κι ήθελα κάτι να ασχολούμαι μέχρι να βγει το BF1.

 

Συνεχίζω να πιστεύω πως δεν είναι παιχνίδι για τα ~50€ που ζήταγαν αρχικά και όπως πολλοί έγραψαν εδώ, είναι σα BF4 DLC.

Επίσης, το gameplay του είναι κάπως περίεργο, πιό arcade θα έλεγα. Μου θύμισε CoD λιγάκι. Καμία σχέση με τα BF3/4.

Κάτι περίεργο που βλέπω, παρόλο που θεωρητικά έχει σωστό netcode, είναι που έχει πολύ μεγάλο cover-lag και γενικότερα lag.

Έπαιζα εχθές σε server που είχα 15-20ms και πέθαινα πριν καν δω τον άλλο, σε σημείο να θεωρώ ότι κλέβει.

Επίσης, παρόλο που, θεωρητικά πάλι, έχει γίνει σωστή δουλειά, έχει ένα σκασμό bugs σε διάφορα θέματα, όπως πχ να ρίχνεις σε κάποιον από σκεπή και οι σφαίρες να μην πάνε ποτέ ή να έρχεται καμικάζι με βυτίο και C4, να ανατινάζεται 20 μέτρα μακρυά σου, να πεθαίνεις εσύ κι αυτός που ήταν δίπλα να τη γλιτώνει...

Τέλος, είναι λίγο ακατανόητο πως ακριβώς παίζουν τα gadgets/attachments στα όπλα... Μοιάζει με το BF αλλά δε λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο.

 

Γενικά έχει την πλάκα του, για τα 17€ που έδωσα δε θα στεναχωρηθώ και πιστεύω θα με κρατήσει μέχρι τον Οκτώβριο.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Lazy Dog said:

Αν θα υπαρχει μεχρι τον Οκτωβριο 

Γιατί όχι; Μπορώ να σου πω ότι βρίσκω πολύ περισσότερο κόσμο μέσα από ότι στο BF4.

Οι Celts που παίζουμε μαζί, έχουν 2 64ρηδες γεμάτους για BH, αλλά για BF4, κρατήσανε μόνο τον έναν, ενώ παράλληλα τον έριξαν στα 32 slots.

http://www.celtsclan.co.uk/index.php?/serverslist.html/

Link to comment
Share on other sites

Καλά, κράτα το παραπάνω ποστ μου για μετά το καλοκαίρι...Μακαρι να κάνω λάθος αλλά προσωπικά δεν θα στεναχωρηθω.

Το θεωρώ από τα χειρότερα games ever

Περί ορέξεως βέβαια κολοκυθόπιτα...οποτε have fun my friend :)

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Μόνο το παιχνίδι, χωρίς DLCs. Μπορείς όμως να πάρεις κάποια δωρεάν νομίζω, τα έχουν προσφορά.

Εγώ πάντως βρήκα το Premium Edition με ~22€ εδώ και ένα μήνα. Μπορεί τώρα να κατέβηκε κι άλλο.

Επειδή είναι αρκετά φθηνό πλέον, είναι πολλοί οι servers που περιλαμβάνουν πίστες από τα DLCs κι έτσι δε θα μπορείς να μπεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Δεν ξέρω τι,πως και γιατί αλλά ενώ είχα πάρει το απλό παιχνίδι στην προσφορά των 5 ευρώ, τώρα μου κατεβάζει όλα τα expansions και στο origin μου γράφει:  You have Battlefield™ Hardline Ultimate Edition through Origin Access.  Αυτό έγινε από την ώρα που πέρασα το κλειδί στο BF1 και μάλιστα στο game library μου το εμφανίζει μαζί με το BF1 με την ένδειξη NEW .:D:D:D

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.