Jump to content



Call of Duty: Modern Warfare III


Proteas

Recommended Posts

Εγώ αυτό δεν καταλαβαίνω είναι τι σας ενοχλεί το slide; Δεν μπορείτε να το κάνετε η σας φταίει που το κάνουν οι άλλοι; Επίσης, η ταχύτητα του παιχνιδιού πάλι σημαίνει ότι πρέπει να προσαρμόσεις τον τρόπο παιχνιδιού σου.

Δεν είναι κριτήριο για το αν το παιχνίδι είναι άλλο η όχι. Άλλο το δεν μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Νομίζω ξεκάθαρα λέω ότι δεν μου αρέσει. Τώρα για το slide... Παίζεις το παιχνίδι; 

Ναι, ποιο είναι το πρόβλημα δεν έχω καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι το παιχνίδι έχει κάποιο πρόβλημα. Ότι δεν Μ αρέσει σχεδόν τίποτα λέω. Τώρα εάν παίζετε όντως το παιχνίδι και δεν ενοχλείστε από το slide cancel , ειδικά μέσα σε κλειστούς χώρους, οκ, τι να πω; Ίσως είμαι περίεργος εγώ. Τεσπα, όπως και να ζει, εγώ προσωπικά θεωρώ ότι το παιχνίδι είναι πολύ χειρότερο από το περσινό. Μπορεί να έχω άδικο, η μπορεί απλά να ταιριάζω καλύτερα στο playstyle του περσινού. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Δεν είπα ότι το παιχνίδι έχει κάποιο πρόβλημα. Ότι δεν Μ αρέσει σχεδόν τίποτα λέω. Τώρα εάν παίζετε όντως το παιχνίδι και δεν ενοχλείστε από το slide cancel , ειδικά μέσα σε κλειστούς χώρους, οκ, τι να πω; Ίσως είμαι περίεργος εγώ. Τεσπα, όπως και να ζει, εγώ προσωπικά θεωρώ ότι το παιχνίδι είναι πολύ χειρότερο από το περσινό. Μπορεί να έχω άδικο, η μπορεί απλά να ταιριάζω καλύτερα στο playstyle του περσινού. 

Δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να μας ενοχλεί. Το τι κάνει κάποιος είναι irrelevant. Μόνο να τον δούμε θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

To περσυνο ηταν φτιαγμενο για καμπερισμους κυριως. Οχι οτι τωρα δεν παιζουν ετσι οι μισοι αλλα τοτε χωρις movement ησουν doomed απεναντι σε hardscopers και prone σε γωνιες και πατωματα. Τωρα αν ο αλλος ειναι κακος και καμπερης εχεις μια πιθανοτητα να τον φας. Παλια δεν ειχες καμμια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατι πρεπει να feedαρεις τον καβατζωμενο ομως δεν μπορω να καταλαβω. Εχεις 2-3 επιλογες να πας εκει που θες, δεν μπορει να τα φιλαει ολα ταυτοχρονα, γιατι feedαρετε?

Μετα, γιατι πρεπει να ενοχληθω με το slide ξαναλεω. Βαλτε σε σωστο σημειο το chrosshair και θα δουμε μετα αν θα ξανα ακουστει κιχ.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Μετα, γιατι πρεπει να ενοχληθω με το slide ξαναλεω.

Σε κάποιες περιπτώσεις, εμένα προσωπικά, μου φαίνεται καρκινιαρικο έως και γελοίο. Πχ :

1)μπαίνω σε μικρό δωμάτιο και πετυχαίνω μπροστά μου εχθρό σε κοντινή απόσταση. Ε, παίζει και με slide cancel να πετάγεται από τη μια μεριά του δωματίου στην άλλη πιο γρήγορα απ' ότι αλλάζω μεριά εγώ με το κεφάλι. Ναι, έχει παραπάνω σκιλ από εμένα, δεκτον. Από την άλλη όμως δεν μπορεί να μην με ενοχλεί το γεγονός ότι ένα παιχνίδι έχει movement system που επιτρέπει κάτι τετοιο 

2) πετυχαίνω εχθρό μπροστά μου. Face to face. Κάνει slide cancel , ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, βρίσκεται πίσω μου με σημαδεύει και με πυροβολαει. Και πάλι όλα αυτά πιο γρήγορα απ' ότι γυρνάω εγώ πίσω. 

3) Παίζει ο άλλος melee weapon. Ως δια μαγείας, σε αυτή την περίπτωση , 3-4 σφαίρες δεν τον κάνουν ούτε πιο αργό. Αντιθέτως, επειδή και μόνο παίζει melee weapon και πάει με slide cancelπρολαβαινει να έρθει πάνω μου και να με φάει με μαχαίρι. Δλδ ένα μαχαίρι με ένα hit είναι πιο δυνατό από 3-4 σφαίρες με smg ας πούμε. Ok. 

 

Αν με ενοχλούν μόνο εμένα αυτά, οκ πάω πάσο, είμαι παράξενος. Πάντως fast paced, movement, slide υπήρχαν και στα titanfall, αλλά εκεί δεν παίζονταν τέτοιες καρκινιαρικες περιπτωσεις. Ούτε και στο περσινό cod παίζονταν τέτοια πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Πάρε αυτό εδώ και θα γίνεις καλός.

Νταξει ωρες ωρες απορω αν τα λες επειδη απλα θες να τα πεις, η αν οντως τα πιστευεις. Το εχεις; Εισαι καλος; Ειπα οτι θελω να γινω καλος;

Για το movement του παιχνιδιου (νομιζα οτι) συζηταμε. Και για καποια αλλα θεματα που εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν, αλλα ειναι δευτερευουσης σημασιας.

Link to comment
Share on other sites

To movement καλο ειναι που υπαρχει. Βεβαια για εμας του μεσου skill παικτες δεν ειναι πολυ καλο αλλα για τους nolifers ειναι. Το βλεπεις απλα απο την μερια του θυματος. Αν δεν θελεις movement παιξε κανενα battlefield v η 1... χαχαχα

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

δεν το εχω παιξει αλλα εχω δει τι γινεται χαχαχα

Οταν παιζεις με ποντικι και πληκτρολογιο δεν μπορει να λες οτι σου φταιει η ταχυτητα, ειδικα οταν παιζει melee. Να σου την πεσει απο καπου που δεν τον ειδες να πω ναι, αλλα εκει θα σε ετρωγε ακομα και σταθερος. Ειτε ηρθε ο αλλος τρεχοντας πανω σου ειτε σε βαρεσε απο τα 30 μετρα δεν αλλαζει. Τωρα σε περιπτωσεις περιεργες του τυπου πηγα να βγω απο την πορτα και περασε ο αλλος και με θερισε, αυτα γινονται δεν υπαρχει λογος εκνευρισμου. Γιατι αν δεν ειχε slide cancel και εσυ εβγαινες ανυποψιαστος, τσολιας με φουντα απο την πορτα, δεν θα σε ετρωγε 10 βηματα πιο πισω με hipfire?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

To movement καλο ειναι που υπαρχει. Βεβαια για εμας του μεσου skill παικτες δεν ειναι πολυ καλο αλλα για τους nolifers ειναι. Το βλεπεις απλα απο την μερια του θυματος. Αν δεν θελεις movement παιξε κανενα battlefield v η 1... χαχαχα

Μωρέ το movement ας είναι όπως θέλει, οκ. Να δουλεύει σωστά λέω. Fast paced fps παιχνιδια έχω παίξει πολλά ακόμα. Advanced warfare, black ops3 , titanfall, titanfall 2, είναι κάποια που τα ελιωσα.. Ξέρεις τι movement έχει εκεί που κινείσαι και στους τρεις άξονες; Τρέξιμο, slide, wall hang, πετάς. Απ' όλα. Αλλά εκεί δουλεύουν όλα σωστά. Τις αξίες που περιγράφω πιο πάνω δεν τις αντιμετώπισα σε κάποιο από αυτά τα παιχνίδια. Ούτε και στο bf2042 με κάτι χαζοoperators. Ούτε mw2019 ,cold war, vanguard που είχαν slide cancel είχαν αυτά τα θέματα σε τόσο μεγάλο βαθμό. Ήταν απλά στα όρια του "έτυχε". Άντε και λίγο παραπανω. Εδώ, μιλάμε για βήμα και καρκινιασμα. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.