Jump to content



Nike air max 2014 και sportsshoes


NooDle

Recommended Posts

Κατοχος εδω και ενα μήνα το δεξί παπούτσι μας άφησε χρόνους!!

Ειναι το δευτερο ζευγαρι που μου χαλάει (παλιοτερα ειχα τα 13 και είχε σκασει μια αεροσολα).

Ειναι τυχαιο ή μηπως το συγκεκριμενο κατάστημα φέρνει ΜΑΠΑ πραγματα?

Τωρα αντε πάλι να στέλνω email να τα στείλω πίσω με χρέωση δικιά μου για να γίνει πίστωση ή αντικατάσταση..

Οριστε και το αποτέλεσμα..

post-9203-1416078466,2586_thumb.jpg

post-9203-1416078467,9806_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μυρίζει μουφίλα.

Πάντως, είτε από Ελλάδα, είτε Αμερική ( σε φυσικό κατάστημα, Famous Footwear, Nordstrom, Macy's, κλπ ) αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι ότι παπούτσι Nike και να πάρεις από εκεί στα 2-3 χρόνια είναι off με τον Α ή Β τρόπο.

Από μικρολεπτομέρεια μέχρι big time failure.

Αντιθέτως τα 3 custom ζευγάρια που έχω φτιάξει και παραγγείλει από το Nike ID κρατάνε γερά, ειδικά δε, το 1ο μου, έχει κλείσει 8 χρόνια και το μόνο που έχει πάθει είναι μια ψιλοφθορά στο λάστιχο της αερόσολας στο πίσω μέρος στο ένα παπούτσι ( αλλά κι εγω δεν είμαι από αυτούς που τα προσέχουνε τα παπούτσια, έχω περάσει φαράγγια, καταρράκτες, δάση με πυκνή βλάστηση, μέσα από κοφτερούς θάμνους, κλπ, στα βράχια σε φαράγγια και παραλίες, τα έχω μαμήσει με λίγα λόγια ).

Αν τα φρεσκοπλύνω και διόρθωνα την φθορά στην αερόσολα του 1ος παπουτσιού, άνετα τα πέρναγες για καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εγω τι να κανω?

Να ζητησω refund και να περιμενω 2μηνες να πάρω τα χρήματα μου πίσω?

Η να τους ρίξω κράξιμο και να πάρω τα ίδια ή κατι αλλο απο εκει..

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Το Φεβρουάριο του 2009 είχα πάρει με έκπτωση 30% (πώς μπόρεσε η NIKE) το Nike Air λευκό με μπλε. Πολύ καλό και άνετο, αλλά μετά τις πρώτες πλύσεις άρχισαν να ξεκολλάνε συστηματικά οι σόλες και από τις δύο μύτες, ενώ καμιά φορά κόντεψαν να φύγουν ολόκληρες μέχρι πίσω. Δεν ξέρω αν ευθύνεται το τακτικό πλύσιμο με ζεστό νερό και χλωρίνη. Πάντως η σειρά 2014 είναι υπερβολικά ακριβή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναγκαστικά παίρνω Nike Air ή ASICS για ορθοπεδικούς λγόγους κατόπιν συστάσεως από γιατρό. Πάντως το Air Max είναι καλύτερο του gel  της ASICS, καθώς έχει σχεδόν επίπεδο πάτο κι αισθάνομαι σαν να πατάω σε στρώμα, ενώ της ASICS είναι πιο στενά και με ενοχλεί το στήριγμα που έχουν στον πάτο για να υποβοηθούν το "κενό" ( δε θυμάμαι τον όρο) που υπάρχει μεταξύ της υπόλοιπης πατούσας και της φτέρνας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Άπό τη σειρά Air Max, ανεξαρτήτως χρονιάς, ποια μοντέλα έχουν αερόσολα σε όλο τον πάτο; Έχω θέμα με τα γόνατα και τους αστραγάλους και ο ορθοπεδικός μου μού πρότεινε μόνο αθλητικά της Nike με αερόσολες ή της ASICS με τζελ. Αλλά η Nike δε μας τα λέει καλά με τις τιμές της. Βρήκα στο Skroutz διάφορα μοντέλα της εν λόγω σειράς σε τιμές 80+ ευρώ και διάβασα ότι έχουν αερόσολα σε όλο το μήκος της σόλας. Αξίζουν;

 

http://www.skroutz.gr/s/5509114/Nike-Air-Max-Tailwind-7-0-683632-002.html

 

Αυτό δεν ξέρω τι λέει:

 

http://www.skroutz.gr/s/5279332/Nike-Air-Max-TR-365-615995-010.html

 

Να υποθέσω ότι όπου βλέπω αερόσολα μόνο στο πίσω μέρος του πέλματος, στο υπόλοιπο δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.