Jump to content



Recommended Posts

Kαι τωρα με igpu ειμαι ...και προσωπικα παλι μιλωντας δε θα με χαλαει ουτε το 8χ σε gpu.

Ποσο λες να χασω?

Και για τους δεν_θελω_να_χασω_frame...λες να ειναι δυσκολο να το υλοιποιησει και σε x99 με 40 (ή οσα θα εχει) lanes?

(για τα αντιστοιχα cpu προφανως)

Για πάρτη σου μόνο.... λολ

Intel Skylake

Architecture

14 nm manufacturing process

LGA 1151 socket

Z170 Chipset

support for both DDR3 SDRAM and DDR4 SDRAM in mainstream variants,[5][6][7] with up to 64 GB of RAM on LGA 1151 variants.

support for 20* PCI Express 3.0 lanes (LGA 1151)

support for PCI Express 4.0 (Skylake-E/EP/EX)[8][9]

support for Thunderbolt 3.0 (Alpine Ridge)[10]

*16+4 if you know what i mean...

Link to comment
Share on other sites

Να τολμήσω να ζητήσω δοκιμή σε AMD ή δεν παίζει με τπτ;
Δεν έχω τίποτα σε AMD. To FM2 στο σπίτι δεν νομίζω πως μπορεί να ανταπεξέλθει.

Ε, στείλτε κατα δώ μεριά καmia 6άδα, να σας τους δοκιμάσω εγώ σε 990FX/SB950....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να δεις και τιμές από τον MX100 της Crucial με 16nm NAND. Πιστεύω πως θα πέσει κάτω από τα 100€ ο 240/256αρης. Ήδη στο site της εταιρείας στην Αμερική, ο 512GB κάνει 220$ και ο 256GB 110$.

https://www.digitec.ch/ProdukteDetails2.aspx?Reiter=Details&Artikel=306643 102chf ~ 80€. Γύρω στα 90-95€ τους φαντάζομαι στην Ελλάδα, με βάση την παλιότερη εμπειρία μου

Link to comment
Share on other sites

https://www.digitec.ch/ProdukteDetails2.aspx?Reiter=Details&Artikel=306643 102chf ~ 80€. Γύρω στα 90-95€ τους φαντάζομαι στην Ελλάδα, με βάση την παλιότερη εμπειρία μου

Αυτό στις αρχές γιατί μετά θα πάρει και αυτός την κάθοδο...

Σκέψου πως ο Μ500 ξεκίνησε περίπου από τα 220€ και τώρα τον βρίσκεις με 110€ Ελλάδα.

Ακόμα βέβαια για να αντικαταστήσουμε τα 8ΤΒ μηχανικούς στο σπίτι, έχουμε μέλλον. Όχι πολύ βέβαια, καμιά 5ετία MAX.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.