Jump to content



Aγορά 29 ultrawide


Recommended Posts

επειδή βαρέθηκα κάποια πράγματα στο pc και θέλω κάτι πιο overall σε monitor σκέφτομαι να πάρο ένα 29 inch αλλα δεν ξέρω πιο όσο μπορεί να είναι το καλλυτερο για αυτά τα monitor...

αναμεσα σε αυτα

LG 29EA73-P 29'' IPS LED MONITOR ULTRAWIDE WITH SPEAKERS BLACK -

LG 29UM65-P 29'' IPS ULTRAWIDE LED MONITOR FULL HD WITH SPEAKERS -

MONITOR :: Asus LCD LED 29'' PB298Q Ulltrawide Black - Visionstudio.gr

δεν θέλω 27 ίντσες θα παίζω λιγότερο fps games ας έχουν και αρκετό bleeding :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

χαλβαδιαζα και εγω το ultrawide , φαινεται φοβερο για προβολη ταινιων αλλα και gaming . ομως μαλλον ειναι καλυτερα να περιμενεις (-ουμε) για καλυτερες αναλυσεις

Link to comment
Share on other sites

χαλβαδιαζα και εγω το ultrawide , φαινεται φοβερο για προβολη ταινιων αλλα και gaming . ομως μαλλον ειναι καλυτερα να περιμενεις (-ουμε) για καλυτερες αναλυσεις

Μπα, δε νομιζω να παιζει κατι τετοιο ουτε υπαρχει ιδιεταιρος λογος, αφου η 29ρα εχει υψος κατω απο 30 cm (ειναι ultrawide μην το ξεχνας) οποτε δεν υπαρχει θεμα πιξελ. (την 34ρα τη βγαζουν 1440 και σε υψος λιγο ριχνει μιας 27ρας)

Την ειδα απο κοντα πριν λιγες μερες (την lg 29u...κατι...65 νομιζω?) και σαν γενικη εντυπωση -κατα την προσωπικη μου γνωμη παντα- δειχνει τουμπανακι, το μονο που μπορει καποιος να εχει ενδοιασμο ειναι για το ποσο καιρο θες να συνηθισεις τετοια αναλογια... Βεβαια τον ιδιο ενδιασμο ειχα αρχικα και με το 16:9 και απο την πρωτη - δευτερη μερα δεν μπορουσα να ξαναδω εκεινα τα τετραγωνισμενα κατασκευασματα με το 4:3

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο ακριβώς και με αυτό το monitor που έχω λόγο ότι είναι πολύ fast θα παο σε κάτι αργό θα μου κακοφανεί αλλα συνήθεια είναι ξέρω τι monitor έχω και σκέφτομαι να πάρω :)

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δε νομιζω να παιζει κατι τετοιο ουτε υπαρχει ιδιεταιρος λογος, αφου η 29ρα εχει υψος κατω απο 30 cm (ειναι ultrawide μην το ξεχνας) οποτε δεν υπαρχει θεμα πιξελ. (την 34ρα τη βγαζουν 1440 και σε υψος λιγο ριχνει μιας 27ρας)

Την ειδα απο κοντα πριν λιγες μερες (την lg 29u...κατι...65 νομιζω?) και σαν γενικη εντυπωση -κατα την προσωπικη μου γνωμη παντα- δειχνει τουμπανακι, το μονο που μπορει καποιος να εχει ενδοιασμο ειναι για το ποσο καιρο θες να συνηθισεις τετοια αναλογια... Βεβαια τον ιδιο ενδιασμο ειχα αρχικα και με το 16:9 και απο την πρωτη - δευτερη μερα δεν μπορουσα να ξαναδω εκεινα τα τετραγωνισμενα κατασκευασματα με το 4:3

LG 29UM65 | Skroutz.gr

τουτο λες ε?

πρεπει να θεριζει σε ταινιες αυτο :p

Link to comment
Share on other sites

LG 29UM65 | Skroutz.gr

τουτο λες ε?

πρεπει να θεριζει σε ταινιες αυτο :p

νομιζω αυτο ειναι.

Δεν ειναι μονο για ταινιες, εχει κολπα για τα παντα, και το καλυτερο ειναι που εχει κι ενα mode για διαβασμα που το κανει πολυ ξεκουραστο (πολυ ωραιο για οσους εχουν πολλα e-books αλλα και για ιντερνετικη χρηση).

Στο θεμα ταχυτητα εδω λεει 14ms ενω αυτο που ειδα ελεγε 5, μηπως ηταν σκετο u κι οχι um

Link to comment
Share on other sites

το παλιό μου monitor ήταν άθλιο είχε bleeding και gosting και πολλά αλλα αλλα στο κάτω κάτω πάλι μια χαρά δουλειά έκανε..

δεν λέω η μπαίνω αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά της πολύ γρηγορη ειδικά στα fps games δεν υπάρχει... αλλα όπως είπα η 29ρα και ips να μην ήταν και ας έχει bleeding πάλι τι δουλειά τις θα τι κάνει...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω αυτο ειναι.

Δεν ειναι μονο για ταινιες, εχει κολπα για τα παντα, και το καλυτερο ειναι που εχει κι ενα mode για διαβασμα που το κανει πολυ ξεκουραστο (πολυ ωραιο για οσους εχουν πολλα e-books αλλα και για ιντερνετικη χρηση).

Στο θεμα ταχυτητα εδω λεει 14ms ενω αυτο που ειδα ελεγε 5, μηπως ηταν σκετο u κι οχι um

αυτο ε?

http://www.skroutz.gr/s/4005567/LG-29EB73-P.html

και η διαφορα τους ειναι μολις 10ευρο παραπανω

βεβαια ποτε μου δεν ειχα 100 οθονες για να ειμαι σε θεση να καταλαβω την διαφορα των μιλισεκοντ και πως θα ειναι απο 5 σε 15

μετο που παρω πρωτο μισθο το καλοκαιρι παντος , το χτυπαω XD

ΕΠΙΣΗΣΣΣΣΣ

υπαρχει και αυτο

http://www.e-shop.gr/lg-25um65-p25-ips-led-monitor-ultrawide-full-hd-black-p-PER.169996

σε πολυ καλη τιμουλα

ποση διαφορα μπορει να εχει 25 ιντσες με 29 -.- ?

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

μετο που παρω πρωτο μισθο το καλοκαιρι παντος , το χτυπαω XD

καλοριζικο, εγω μαλλον με το δευτερο... τριτο... μετα απο τα 5 χιλιαρικα που θελει η εφορια!!! (μεχρι προχθες παντως κι εγω ελεγα αυτο το μηνα να το επαιρνα)

ποση διαφορα μπορει να εχει 25 ιντσες με 29 -.- ?
το 29 υπολογιζε το σε υψος σχεδον 23,5 η βαρια 24ρας οποτε το 25 μη το σκεφτεσαι καν γιατι θα εχει υψος 17ρας η το πολυ 19ρας...
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο, εγω μαλλον με το δευτερο... τριτο... μετα απο τα 5 χιλιαρικα που θελει η εφορια!!! (μεχρι προχθες παντως κι εγω ελεγα αυτο το μηνα να το επαιρνα)

το 29 υπολογιζε το σε υψος σχεδον 23,5 η βαρια 24ρας οποτε το 25 μη το σκεφτεσαι καν γιατι θα εχει υψος 17ρας η το πολυ 19ρας...

αυτην την στιγμη ειμαι με 17αρι 4:3 ,και ψαχνομαι

οταν ειδα το 25αρι μου φανηκε μπομπα , αλλα οταν ειδα τις διαστασεις ..... ειχε ακριβος ιδιο υψος με αυτο που εχω ωρα , απλα πιο φαρδι . Εφαγε ακυρο για τον μοναδικο λογο οτι αποκλειεται να εβλεπα μεχρι εκει απο το κρεβατι

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ασχετο?Οι ultrawide ειναι πιο ιδανικες για οσους παιζουν παιχνιδια?

Γιατι προσωπικα το βρισκω υπερβολη να ειναι τοσο wide μια οθονη.

Εκτος απο τα ματια θα κουραζετε και ο αυχενας αριστερα -δεξια συνεχεια για να δεις απο τη μια μερια στην αλλη!χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.