Jump to content



Εναπομείναντα Hardware


NikMark

Recommended Posts

Logitech Z-5500. Εδω συγνώμη δε μπορώ να βάλω τιμή καθώς σχεδόν έχει κλείσει από Noodle. Εκτός απροόπτου βέβαια θα μπει τιμή το Σάββατο.

Κάρτα γραφικών AMD Gigabyte 7950 130 Ευρώ http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4121&dl=1#ov

Samsung SSD EVO 128GB ( καινούργιος ) 60 ευρώ αλλά μπορώ να τον ρίξω κι άλλο (50ευρώ) αν αγοραστεί με κάτι ακόμη όπως δήλωσε ενδιαφέρον ενα παλικάρι.

Ιnel SSD X25V 40GB κατάλληλος για Windows και προγραμματάκια. Τιμή 35 ευρώ. 30 σε περίπτωση που επίσης αγοραστει με κάτι άλλο.

Kingston μνήμη 4x2GB με δυνατότητα 1600Mhz 1.5V CL9 ή 1333 CL7. Διαθέτουν και ψύκτρες. 50 ευρώ η τετράδα.

Ψύκτρα επεξεργαστή Thermaright True Spirit 140. 40 ευρώ. Απ΄τις καλύτερες στο είδος του. Ποτέ πάνω από 55C o CPU σε πίεση παιχνιδιού και παρά τον πανίσχυρο 1300 PWN ανεμιστήρα, ποτέ δεν πήγε πάνω από 200 στροφές.

HDD WD Black 640GB 45 ευρώ.

i53570Κ 150 ευρώ και αυτός επίσης σε καλύτερη τιμή αν αγοραστεί με τη μητρική

ASUS P8Z77 Plus με τελετυταίο BIOS 90 ευρώ.

Επεξεργαστής με μητρική 200 ( -40 ευρώ ).

Και τέλος το άψογο τροφοδορικό Thermaltake ToughPower XT 575 Modular. Από 140 το δίνω 70 και είχα 5 ετή εγγύηση. Δε ξέρω αν ισχύει ακόμη διότι άλλαξα πολλά αλλά το τροφοδοτικό παρέμενε.

Επισης κάρτα ήχουν X-Fi Fatality Platinum. Δίχως κουτί αλλά νέους Drivers απεοβλημάτιστους ακόμη και σε Windows 8.1. Διαθέτει εμπρόσθιο πανελάκι για ρυθμίσεις και κάθε είδους συνδέσεις και επίσης τηλεκοντρόλ.

Τα πιο καινουργια λογικό με αψεγάδιασρα κουτιά, αποδείξεις, εγγυήσεις κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

Οι Drivers αδελφε ομολογουμένως είχα απεπιλπιστεί με τη crearive αλλα εβγαλε ολοκαινουργιος και δουλεύει αψεγαδιαστα ακόμη και σε Win 8.1. Εχω και το τηλεκοντρολ εκτος του πανελ.

Creative Worldwide Support > X-Fi Platinum

δες τους drivers. Τη δινω με τα ολα της μονο 50 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ιnel SSD X25V 40GB κατάλληλος για Windows και προγραμματάκια. Τιμή 35 ευρώ. 30 σε περίπτωση που επίσης αγοραστει με κάτι άλλο.

Kingston μνήμη 4x2GB με δυνατότητα 1600Mhz 1.5V CL9 ή 1333 CL7. Διαθέτουν και ψύκτρες. 50 ευρώ η τετράδα.

Αν δεν φύγουν οι μνήμες...

Link to comment
Share on other sites

Evo και x-fi ελευθερα. και τα δυο μαζι με ολα τα παρελκομενα 90 ευρώ. Είσαι από Θεσσαλονίκη για χερι με χέρι; Διαθέτω και παπάκι και καθώς κοινό γνωστό το ότι ένα χωριό είμαστε... Μπορώ να έρθω κι εγώ συνονόματε Νικο ( εκτός αν θέλεις να τα δοκιμάσεις σπίτι μου ).

Υ.Γ. Να υπενθυμίσω για μια ακόμη φορα ο SSD είναι καινούργιος στο κουτί του.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σόρρι για τη καθυστέρηση αλλά EVO και X-Fi πωλήθηκαν με απόλυτή σειρά προταιρεότητας. Απλώς είχα τις επιφυλάξεις μου και κρατουσα μια πισινή. Στο παιδί απ΄τη Τούμπα του το είπα εξάλλου. Εν πάση περιπτώσει. ΤΟ παιδί ( ο Nick-Thermaltrike ) ήταν πολύ εντάξει και ακριβώς στην ώρα του. Απλά μ΄εκανε εντύπωση που μια πρόχειρη ματια απλώς έριξε του Hardware και αυτό γιατί εγώ του τπ έδειξα... Γιατί ρε παιδια΄δεν ελέγεχται εξονυγχιστική τη κατάσταση; Και πάλι, εν πάση περιπτώσει... Ακούτε ότι είμαι Μηχανικός Αεροσκαφών και δείχνετε πλήροι επμπιστοσύνη; Βασικά ίσως κι εγώ το ίδιο θα έκανα :p

Πάμε για τα υπόλοιπα. Είχα αρκετες παράλληλες ιδιωτικές συζητήσεις το πρωί. Ζητώ συγνώμη για τη ξαφνική διακοπή αλλά η χαζούλα η γυναίκα όπως προείπα ( και καμαρώνω να το λέω ) όταν 3 μηνών έγκυος με κοράκλα έφαγε στη κυριολεξία οτι να΄ναι. Σα να λέμε ψάρι με κακάο... Ψιλό σωριάστηκε διαμαρτυρόμενη για πονάκια πιανοντας εκεί που είναι το μωρό... Παίδες ελπίζω ποτέ να μη σας τύχει. Για 2 λεπτά δε μπορούσα να κουνηθώ. Μου κόπηκαν τα γόνατα. Όλες οι υπόλοιπες συζητήσεις μπορούν να συνεχιστούν με το καλό αύριο πρωί-πρωί.

Από Δευτέρα είναι έτοιμος να προβώ στις απαραίτητες ενέργεις με τη τράπεζα για το συγκεκριμένο παιδί και γενικά να δω πως δουλεύει το εκτός Θεσ/νίκης ( 17+ χρόνια gamer ποτέ είχα πουλήσει το παραμικρό αλλά τώρα λόγω κόρης πρέπει να σταματήσει το ακριβό σπορ ). Επίσης να προχωρήσουμε και μ΄αυτούς που είναι από Θεσ/νικη ( τ΄αγαπημένο μου ).

Μέχρι στιγμής να ευχαριστήσω τον Τέρι ( GPU ) και Nick-Firestorm ( SSD/Sound Card ). Σας ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν απαντώ εδώ λαμβάνετε ιδιωτικά μηνύματα, απλά να ξέρετε.

Έπίσης θα ήθελα να γνωστοποιήσω πως με κάποιο παιδί από Αθήνα κανονίσαμε για τα z-5500 αλλα δυστυχώς κατά λάθος έσβησα το μήνυμα με τα στοιχεία. Θα μπορούσε να κάνει τον κόπο να τα ξανά στείλει καθώς αύριο έχω κι άλλα πράματα να στείλω Αθήνα έτσι ούτως ώστε να φεύγαν όλα μια και καλή. Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν απαντώ εδώ λαμβάνετε ιδιωτικά μηνύματα, απλά να ξέρετε.
Κακώς, ΟΛΕΣ οι συνεννοείσεις πρέπει να γίνονται εδώ μέσα πλήν των:
Έπίσης θα ήθελα να γνωστοποιήσω πως με κάποιο παιδί από Αθήνα κανονίσαμε για τα z-5500 αλλα δυστυχώς κατά λάθος έσβησα το μήνυμα με τα στοιχεία. Θα μπορούσε να κάνει τον κόπο να τα ξανά στείλει καθώς αύριο έχω κι άλλα πράματα να στείλω Αθήνα έτσι ούτως ώστε να φεύγαν όλα μια και καλή. Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.
ανταλλαγή στοιχείων και πληρωμής
Link to comment
Share on other sites

3570k και μητρικη εαν γινεται μια κρατηση μεχρι αυριο να ρωτησω ενα φιλαρακι?

edit: Επισης, ποια μητρικη ειναι ακριβως? Η LE να φανταστω γιατι δεν βρισκω αλλη "plus"? http://www.asus.com/Motherboards/P8Z77V_LE_PLUS/

Link to comment
Share on other sites

Logitech Z-5500. Εδω συγνώμη δε μπορώ να βάλω τιμή καθώς σχεδόν έχει κλείσει από Noodle. Εκτός απροόπτου βέβαια θα μπει τιμή το Σάββατο. Έφυγε απο Νοοdle... Πρώτη μούρη του παλικάρι!

6

Κάρτα γραφικών AMD Gigabyte 7950 130 Ευρώ GIGABYTE - Graphics Card - ATI - PCI Express Solution - Radeon HD 7000 series - GV-R795WF3-3GD(rev1.0/2.0)

Samsung SSD EVO 128GB ( καινούργιος ) 60 ευρώ αλλά μπορώ να τον ρίξω κι άλλο (50ευρώ) αν αγοραστεί με κάτι ακόμη όπως δήλωσε ενδιαφέρον ενα παλικάρι.

Ιnel SSD X25V 40GB κατάλληλος για Windows και προγραμματάκια. Τιμή 35 ευρώ. 30 σε περίπτωση που επίσης αγοραστει με κάτι άλλο.

Kingston μνήμη 4x2GB με δυνατότητα 1600Mhz 1.5V CL9 ή 1333 CL7. Διαθέτουν και ψύκτρες. 50 ευρώ η τετράδα.

Ψύκτρα επεξεργαστή Thermaright True Spirit 140. 40 ευρώ. Απ΄τις καλύτερες στο είδος του. Ποτέ πάνω από 55C o CPU σε πίεση παιχνιδιού και παρά τον πανίσχυρο 1300 PWN ανεμιστήρα, ποτέ δεν πήγε πάνω από 200 στροφές.

HDD WD Black 640GB 45 ευρώ.

i53570Κ 150 ευρώ και αυτός επίσης σε καλύτερη τιμή αν αγοραστεί με τη μητρική

ASUS P8Z77 Plus με τελετυταίο BIOS 90 ευρώ.

Επεξεργαστής με μητρική 200 ( -40 ευρώ ).

Και τέλος το άψογο τροφοδορικό Thermaltake ToughPower XT 575 Modular. Από 140 το δίνω 70 και είχα 5 ετή εγγύηση. Δε ξέρω αν ισχύει ακόμη διότι άλλαξα πολλά αλλά το τροφοδοτικό παρέμενε.

Επισης κάρτα ήχουν X-Fi Fatality Platinum. Δίχως κουτί αλλά νέους Drivers απεοβλημάτιστους ακόμη και σε Windows 8.1. Διαθέτει εμπρόσθιο πανελάκι για ρυθμίσεις και κάθε είδους συνδέσεις και επίσης τηλεκοντρόλ.

Τα πιο καινουργια λογικό με αψεγάδιασρα κουτιά, αποδείξεις, εγγυήσεις κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.