Jump to content



Κάρτα ήχου και ηχεία - Βοηθάτε το κουφάλογο


Recommended Posts

Αν καταφέρεις και τα βρεις, δεν υπάρχει σύγκριση σε αυτή την τιμή:

SPEAKERS LOGITECH Z-5500 | Public

αν παρεις αυτα τα ηχεια ή καποια απο τα 5.1 που προτεινουν οι φιλοι ,καλο ειναι να ψαξεις να βρεις και κανα μερος να μεινεις....Δεν βλεπω να αντεχει και πολυ η γυναικα σου με αποτεσμα να πουλας τα ηχεια και να περνεις ακουστικα...Σκεψου το ...ενα σεναριο βεβαια και σε αρκετους ομως πολυ ρεαλιστικο :)

Έγινε επεξεργασία από Aias
Link to comment
Share on other sites

αν παρεις αυτα τα ηχεια ή καποια απο τα 5.1 που προτεινουν οι φιλοι ,καλο ειναι να ψαξεις να βρεις και κανα μερος να μεινεις....Δεν βλεπω να αντεχει και πολυ η γυναικα σου με αποτεσμα να πουλας τα ηχεια και να περνεις ακουστικα...Σκεψου το ...ενα σεναριο βεβαια και σε αρκετους ομως πολυ ρεαλιστικο :)
Μια καλή εσωτερική πόρτα να βάλει με πετροβάμβακα εσωτερικά. Συν ρικοφόν για τις αντανακλάσεις. Δεν θα ακούγεται κίχ.
Link to comment
Share on other sites

Μια καλή εσωτερική πόρτα να βάλει με πετροβάμβακα εσωτερικά. Συν ρικοφόν για τις αντανακλάσεις. Δεν θα ακούγεται κίχ.

αδελφε,οι γυναικες περα απο το οτι δεν ειναι κουφες ,δεν ειναι και τυφλες...ποσο νομιζεις θα θελει μια κοπελα να εχει στο σπιτι της μια πορτα ντυμενη με ρικοφον-βαμβακα για να παιζει ο αγαπημενος της video games?...Σκεψου το και νομιζω θα φτασεις μονος σου στην απαντηση :shutup::shutup:

Link to comment
Share on other sites

αδελφε,οι γυναικες περα απο το οτι δεν ειναι κουφες ,δεν ειναι και τυφλες...ποσο νομιζεις θα θελει μια κοπελα να εχει στο σπιτι της μια πορτα ντυμενη με ρικοφον-βαμβακα για να παιζει ο αγαπημενος της video games?...Σκεψου το και νομιζω θα φτασεις μονος σου στην απαντηση :shutup::shutup:
Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με κοπέλες, τραγουδιστής ήμουν σε death metal συγκρότημα από το λύκειο και τώρα κάνω αραιά και που ηχογραφήσεις η video clips.

Επίσης, για να βάλεις τέτοια πόρτα που ανέφερα, πρέπει να αλλάξεις το κάσομα, γιατί ζυγίζει όσο μια πόρτα ασφαλείας σχεδόν. Μου πήγε 330 αλλά άξιζε. ;)

Ρικοφόν δεν θέλει όλο το δωμάτιο, 1 τετραγωνικό φτάνει, συν 4 παγίδες για τις γωνίες (έχει ο Thomann kit).

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαριστώ τα μάλα για την βοήθεια και τα tips. Δυστυχώς δεν με έπαιρνε για 5.1 λόγω του χώρου που βρίσκεται το PC. Ανεκμετάλλευτα θα έμεναν τα καημένα. Τελικά κατέληξα στο combo Z+Edifier s330d.

Τα έχω βάλει τρεις μέρες τώρα, και προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο αρνητικό που μπορώ να σκεφτώ είναι πως το χειριστήριο των ηχείων έχει δυνατό led. Κατά τα άλλα, happy camper!! :banging:

Πάμε για ακουστικά τώρα. Προσανατολίζομαι σε κλειστά, σκοπός να ακούμε σωστά και με το απαραίτητο δέος τα παρακάτω..

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=gRabW-ZAx30]The Singing of the Station - Elite: Dangerous PB 2.02 - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Yt0ohok__yA]From Hangar to Launch and Hyperspace in Elite: Dangerous Beta 1.06 - YouTube[/ame]

Κάποιος παραπάνω μου έδωσε αυτά. Φαίνονται φοβερά, αλλά λίγο έξω από το budget μου (και μου φαίνεται πως οι ανάγκες μου δεν είναι τόσο μεγάλες).

SENNHEISER PC-350 -

Έως 120€ έχουμε κάτι αξιόλογο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχω ακούσει τα Sennheiser 350, αλλά από κάτι ηχογραφήσεις ακουστικών που έχει το Sonicsenseproaudio φαίνονται άμπασα και αρκετά χρωματισμένα/αλλοιωμένα σε σχέση με τα καλά σετ όπως τα HD800. [Και τις εμπιστευόμαι αρκετά, εκ πείρας, τις ηχογραφήσεις αυτές.] Σε αντίθεση με τα 558 ας πούμε που είναι πολύ καλύτερα και φθηνότερα, αν ανέχεσαι το ρηχό μπάσο των ανοικτών σετ.

Γι'αυτό λέω, μακριά, από gaming headsets οποιασδήποτε εταιρείας. Σπάνια πετυχαίνεις κάτι καλό. Η λύση που προτείνει ο Gruntgr φαίνεται λογική για οδήγηση χωρίς ενισχυτή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ερώτηση κρίσεως. Μου έκατσε σε σχετικά καλή τιμή, (67€) το παρακάτω τεμάχιο...

Audio-Technica - Products - Headphones - DJ - ATH-PRO500MK2

1. Αξίζει για την δουλειά που το θέλω; (βλέπε παραπάνω)

2. Συνεργάζεται με την Z μου, ή χρειάζεται ενισχυτή ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.