Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Θυμάμαι πως σου είχαν ρίξει άκυρο και σου είπαν να μιλήσεις με το κατάστημα, πώς τελικά τους έπεισες να την αλλάξουν; Μπράβο πάντως!

Με υπομονή και επιμονή! :-)

Πάντως η πολιτική της εταιρίας προβλέπει είτε αντικατάσταση του προϊόντος με το ίδιο ή με παρόμοιο μοντέλο αν δεν υπάρχει, είτε επστροφή χρημάτων. Στην περίπτωσή μου, μέτρησε που το κατάστημα δεν μου επέστρεψε χρήματα, αλλά πρότεινε πιστωτικό, ή αντικατάσταση με άλλα προϊόντα (όχι μόνο της logitech), πληρώνοντας φυσικά τη διαφορα. Σε κάθε περίπτωση, μου ξεκαθάρισαν πως είναι επιλογή της logitech και όχι του πελάτη, με ποιον τρόπο θα αποζημιώσει τον πελάτη (money refund, ή αντικατάσταση). Και κάπου εκεί, τα emails είχαν πάρει φωτιά.... :-)

Για την χαλασμένη G27 δεν μού έχουν ζητήσει να την επιστρέψω, μόνο φωτογραφίες ζήτησαν για να ξεκινησει η διαδικασία αντικατάστασης, φαντάζομαι πως όταν ερθει η G29 με courier, θα πρέπει τότε να την δώσω πίσω...

Link to comment
Share on other sites

@Anthemius, τελος καλο, λοιπον...

Αντε περιμενουμε review απο g29 οταν με το καλο ερθει....

Καλα ρε, hardline βρηκαν να σου δωσουν και αυτοι;

Περαστικά σου.... :hehe:

 

 

Και review, και unboxing και test drive με το wheel stand pro deluxe V2, το οποίο είναι στο δρόμο και θα έρθει πριν την τιμονιέρα! Όπως καταλαβαίνετε, όσο πιο πολύ απέχω από τα δρώμενα του δρόμου, τόσο πιο πολύ πορώνομαι :-)

 

Όσο για το hardline, το επέλεξα για να μπορώ να παίξω το multiplayer και επειδή η μόνη μου εμπειρία με FPS είναι το Far Cry 3. Τα άλλα 2 ήταν το FIFA 16 και το Dragon Age Inquisition: Game of the Year (GOTY)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Anthemius, μπράβο ρε φίλε!!

Κάνα νέο από το encoder που παρήγγειλες;

 

 

Το encoder κάνει το γύρο του κόσμου σε 80 μέρες μάλλον...   :D Έχει κολλήσει εδώ και μέρες στο αεροδρόμιο της Νέας Υόρκης... 

 

DATETIME Scan Location Description

November 9, 2015 12:20:38 TALING CHAN Accept

November 9, 2015 16:58:18 TALING CHAN Items Into Container

November 9, 2015 17:16:14 TALING CHAN Dispatch

November 10, 2015 08:46:35 SUVARNABHUMI MAIL CENTRE Container Received

November 10, 2015 11:37:45 SUVARNABHUMI MAIL CENTRE Departure From Outward OE

November 15, 2015 01:04:00 United States of America (USJFKA) Accept

Έγινε επεξεργασία από Anthemius
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να σου ζητήσουν τη G27 πίσω, οπότε με την αλλαγή του encoder θα βρεθείς με δύο τιμονιέρες να έχεις να παίζεις.

 

Το wheel stand pro είναι πολύ καλό και εγώ το είχα πάρει για τη G25 και τώρα έχω επάνω τη Fanatec χωρίς πρόβλημα, το πρόβλημα είναι ότι γερνάμε και πλέον με την καρέκλα γραφείου δεν μπορώ να κάθομαι για πολύ ώρα γιατί αρχίζω και πονάω οπότε με τον καλό φίλο Άρη θα φτιάξουμε ένα pvc cockpit, σε πρώτη φάση μόνο για το κάθισμα αυτοκινήτου και το μοχλό ταχυτήτων και στην πορεία βλέπουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το wheel stand pro είναι πολύ καλό και εγώ το είχα πάρει για τη G25 και τώρα έχω επάνω τη Fanatec χωρίς πρόβλημα, το πρόβλημα είναι ότι γερνάμε και πλέον με την καρέκλα γραφείου δεν μπορώ να κάθομαι για πολύ ώρα γιατί αρχίζω και πονάω οπότε με τον καλό φίλο Άρη θα φτιάξουμε ένα pvc cockpit, σε πρώτη φάση μόνο για το κάθισμα αυτοκινήτου και το μοχλό ταχυτήτων και στην πορεία βλέπουμε.

Εχω δει σε αρκετά βίντεος στο youtube να χρησιμοποιούν το wheel stand pro με την κλασσική πολυθρόνα του ΙΚΕΑ που την έχουμε όλοι :). Ευτυχώς την έχω κι εγώ, αλλά νομίζω πως το πρόβλημα μετά θα είναι το ύψος του γραφείου που ειναι η οθόνη, το οποίο θα θέλει χαμήλωμα, πράγμα που δε γίνεται...

Η εναλλακτική λύση ειναι να χρησιμοποιώ πιο χαμηλό τραπεζάκι για να βάλω την οθόνη (σκέφτομαι αυτό που έχει στο τηλεμαρκετινγκ με τις 19 διαφορετικές ρυθμίσεις, που τα πόδια του έχουν καμπύλη για να χωράει κάτω από τον καναπέ, το οποίο επίσης διαθέτω :-)).

Φυσικά, πάντα υπάρχει και η πιο επαγγελματική λύση με τα cockpit από pvc και οι ιδέες του φίλου Άρη, αλλά αυτά είναι για πιο hard core simracers :-)

Τι να πω... Διαβάζοντας αυτά που γράφω, σκέφτομαι στην Ελλάδα της κρίσης και στον τρελό κόσμο που ζούμε, μακάρι αυτά να ήταν τα μόνα μας προβλήματα...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Διαβάζοντας αυτά που γράφω, σκέφτομαι στην Ελλάδα της κρίσης και στον τρελό κόσμο που ζούμε, μακάρι αυτά να ήταν τα μόνα μας προβλήματα...

Να είσαι σίγουρος ότι όλοι μας αντιμετωπίζουμε μικρά έως τεράστια προβλήματα στη δύσκολη πλέον καθημερινότητάς μας, τα "άλλα" προβλήματα που γράφεις και την παρέα που κάνουμε εδώ τα έχουμε ανάγκη για να μην τρελαθούμε! Είναι το ελιξίριό μας! ;)

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι σίγουρος ότι όλοι μας αντιμετωπίζουμε μικρά έως τεράστια προβλήματα στη δύσκολη πλέον καθημερινότητάς μας, τα "άλλα" προβλήματα που γράφεις και την παρέα που κάνουμε εδώ τα έχουμε ανάγκη για να μην τρελαθούμε! Είναι το ελιξίριό μας! ;)

Και για να αυξησουμε αυτα τα ''ωραια'' προβληματα... αυριο που εχει black friday και η fanatec θα βγαλει σιγουρα κατι σε προσφορα πως θα το φερουμε??? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω αλλα δεν μπορω να το δουλεψω οπως του αρμοζει. Το formula τιμονι δεν βολευει γτ τα σημεια που το πιανεις ειναι συγκεκριμενα και θελω να παρω το HUB με ενα απο τα δυο GT Rims. Να δουμε τι θα βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Το ClubSport Shifter είναι καταπληκτικό, το υπογράφω! (πολύ ογκώδες όμως)

 

Χρόνια Πολλά για τη γιορτή σου Στέλιο! :beer:

Ευχαριστώ για τις ευχές παιδιά.

 

Από χώρο είμαι ΟΚ... για να δούμε αύριο :)

Εγω το εχω αλλα δεν μπορω να το δουλεψω οπως του αρμοζει. Το formula τιμονι δεν βολευει γτ τα σημεια που το πιανεις ειναι συγκεκριμενα και θελω να παρω το HUB με ενα απο τα δυο GT Rims. Να δουμε τι θα βγαλει.

 

Το πουλάς εννοείς? :p

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές παιδιά.

 

Από χώρο είμαι ΟΚ... για να δούμε αύριο :)

 

Το πουλάς εννοείς? :p

Προς το παρον οχι αλλα αν ανοιξουν οι συναλλαγες σιγουρα θα πουλησω τα πενταλ και τη βαση.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον οχι αλλα αν ανοιξουν οι συναλλαγες σιγουρα θα πουλησω τα πενταλ και τη βαση.

 

Για το σίφτερ έλεγα  :)

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.