Jump to content



Mozilla Firefox : post your favorite theme/extension!


soki

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Ένα καλό extension είναι και το

1) Tabbrowser Preferences

Μεταξύ άλλων, ανοίγει τα νέα λίνκς σπ' οπουδήποτε (ακόμη και από άσχετα προγράμματα που απλώς έχουν λινκ πχ στην homepage τους) σε νέο tab, χωρίς να πειράζει τα υπάρχοντα. Και μερικά άλλα καλούδια, όπως το button για new tab που μου είχε λείψει απ' τον Mozilla!

2) MouseGestures

Όσοι έχουν δουλέψει Opera ξέρουν τι εννοώ! Νέα διάσταση στον έλεγχο του browser.

3) fireFTP

Φοβερός FTP client, μεταξύ άλλων επιτρέπει και το uploading σε FTP sites

(Δεν αντικαθιστά τον download manager που ενδεχομένως χρησιμοποιείτε)

Και ένα ωραίο theme που υπάρχει τόσο για Firefox όσο και Τhunderbird, για όσους αρέσκονται (όπως εγώ) στην ομοιιομορφία!

- Mostly Crystal by Catthief

Ένα άλλο υπέροχο theme, αλλά μόνο για Firefox είναι το

-Abstract PC

Σόρι που δε δίνω λινκξ, αλλά είναι εύκολο να τα βρείτε και σόρι αν έχουν ξαναναφερθεί (αν και δεν τα είδα)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά, υπάρχει κάποιο extension που να μπορεί να κάνει "save page as..." αλλά σε ΟΛΑ τα tabs ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ?

Δηλ. να μην πηγαίνω σε κάθε tab και να κάνω "save as..." αλλά να το κάνει για όλα και ει δυνατόν να τα ανοίγει ξανά όλα μαζί όταν φορτώνω κάποιο απ' αυτά (ή κάποιο κεντρικό αρχείο τέλος πάντων-εννοείται πως σ' αυτή την περίπτωση δε θα είναι συμβατό με ΙΕ)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Μια και μου αρέσει να έχω όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες στην οθόνη, προτίμησα το πιο μινιμαλιστικό theme: Little Fox

Από extensions:

NoScript,

AdBlock,

IEView,

FirefoxView,

PlainOldFavorites,

TabMixPlus,

ForecastFox.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.