Jump to content



Firewall για windows 8.1 ;


Recommended Posts

Επεσε στα χερια μου ενα netbook με windows 8.1 .

Ειναι η πρωτη μου επαφη με win 8, δεν ξερω καθολου τις επιλογες τους.

Το μονο που ψαχνω για αρχη ειναι τροπος να μπλοκαρω την συνδεση στο ιντερνετ, απο εφαρμογες που δεν θελω να συνδεονται στο ιντερνετ.

Ειμαι εξοικειωμενος με το comodo internet security free, αλλα εχουν γινει αναφορες οτι δεν παιζει σωστα στα win8/8.1 .

Οποια προταση δεκτη, κατα προτιμηση free και ελαφρυ γιατι το netbook ειναι με celeron & 2 GB ram.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ απλή επιλογή που παίζει με το firewall των windows(με ότι αυτό συνεπάγεται αλλά θα κάνεις γρήγορα και άνετα την δουλειά σου) είναι το Windows 8 Firewall Control: Sphinx Software

Προσωπικά το χρησιμοποιώ χρόνια, από τότε που απλά βαρέθηκα τα πολύπλοκα firewalls. Δεν έχω windows 8, αλλά υποστηρίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έχουν φίλε μου δεν τα έχω δουλεψει ποτε.

Ωστόσο με εντυπωσιάζει που δεν έχω λάβει ουσιαστικά ούτε μια απάντηση από χρηστες των 8 για third party firewall.

Μα όλοι τον default χρησιμοποιούν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έχουν φίλε μου δεν τα έχω δουλεψει ποτε.

Ωστόσο με εντυπωσιάζει που δεν έχω λάβει ουσιαστικά ούτε μια απάντηση από χρηστες των 8 για third party firewall.

Μα όλοι τον default χρησιμοποιούν;

Αφού δεν το έχεις δουλέψει ποτέ, γιατί ψάχνεις άλλη εφαρμογή; Δοκίμασέ το πρώτα, είναι υπερ-αναλυτικό στους κανόνες που μπορείς να φτιάξεις, πανεύκολο και λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.