Jump to content



LG G3 vs Samsung Galaxy S5


thanoolhs

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

Σκεφτόμουν την αγορά smartphone και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο.

Αυτή τη στιγμή έχω στην κατοχή μου ένα galaxy s4.

Σαν Design, μέγεθος οθόνης και αισθητικά προτιμώ γενικότερα ξεκάθαρα το LG G3. Όμως σαν οθόνη μου φαίνεται ότι το Samsung έχει καλύτερη με πιο ζωηρά χρώματα.

Θα ήθελα όμως και την γνώμη σας και γιατί προτιμάτε κάποιο από αυτά τα δύο.:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Γενικα οι διαφορες ειναι:

G3: Μεγαλυτερη οθονη, 1440p και ~1 ωρα λιγοτερο μπαταρια λογω αυτου.

Και προφανως αλλο UI.

Κατα τα αλλα ειναι το ιδιο πραγμα.

Εκτος αν περιμενεις εως τον δεκεμβριο? περιπου για το καινουργιο G3 με τον 805? ή 850 Snapdragon.

Έγινε επεξεργασία από potis
Link to comment
Share on other sites

Αν οποσδηποτε θες να επιλεξεις μεταξυ αυτων, θα ελεγα το G3. Touchwiz εχεις κ το ξερεις. Δες κ ενα σχεδον γυμνο Android να εχεις εμπειρια.

Αν δεν σου αρεσει, παντα υπαρχει καποιος να το ανταλλαξεις με ενα αλλο κινητο ιδιας αξιας...;)

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να μην πας σε samsung παλι αν ειναι σε s5 γιατι διαφορες μεγαλες δεν θα δεις,ΕΚΤΟΣ και αν θες να πας σε note 3

τελος,αν δεν βιαζεσαι τοσο περιμενε να δεις και το iphone 6

Link to comment
Share on other sites

Με πείσατε και πήγα για g3 , αλλά πάω για DOA:bye:

Το κινητό για μία πλήρη φόρτιση θέλει περίπου 4 ώρες, φανταστείτε είναι στο 57% και λέει οτι θέλει ακόμα 1 h και 57m (δοκίμασα και με φορτιστή s4).

Επίσης έχει και ένα μικρό σημάδι μπροστά στο σήμα της LG.

Link to comment
Share on other sites

:(

Καλή επιλογή έκανες πάντως, ήσουν λίγο άτυχος. Μην πτοείσαι! :T:

Σε ευχαριστώ πολύ.

Στα περί φόρτισης, του έκανα μία επανεκκίνηση το ξαναέβαλα στη φόρτιση και από 65% να πάει 87% πήρε λιγότερο 15 λεπτά. :confused:

Τώρα στο σημάδι, είναι μικρό και διαφανές σαν γρατζουνιά δίπλα στο σήμα της lg, ούτε με τη φωτογραφική μηχανή δεν φαίνεται.

Να μην το πάω για DOA??

Το βραδάκι θα σας ανεβάσω και φωτογραφίες για να δείτε σε σύγκριση με το s4.;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο :) καλοδούλευτο . Το σημαδακι δεν φαίνεται στην φωτογραφία μάλλον θα είναι πολυ μικρο .

Είναι μικρό και φαίνεται υπογωνία και στο φως.

Στο theard του LG G3 θα ανεβάσω και άλλες φωτογραφίες.

Έγινε επεξεργασία από thanoolhs
Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω:cool:

Είμαι πάλι σε αναζήτηση κινητού.

Επειδή ξενέρωσα με την LG, λόγο product quality,η οθόνη ναι μεν ωραία αλλά τα χρώμματα δεν είναι ζωηρά καθώς και κάτω από τον ήλιο με δυσκολία βλέπεις.

Τώρα σαν επιλογές μάλλον πάω για Galaxy s5, στην άκρη του μυαλού μου έχω και το htc one m8.:sarcastic:

Νέο δίλημμα:tw:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξενέρωσα με την LG, λόγο product quality,η οθόνη ναι μεν ωραία αλλά τα χρώμματα δεν είναι ζωηρά καθώς και κάτω από τον ήλιο με δυσκολία βλέπεις.

Εγώ στο G2 βάζω το brightness στο auto κάτω από τον ήλιο. Η εναλλακτική είναι 100%

Δεν ξέρω πόση διαφορά έχει από το G3 βέβαια

Link to comment
Share on other sites

οθόνη g2 <καμια σχεση> οθόνη g3

Ισχύει, η οθόνη του g2 είναι πολύ καλύτερη από του g3.

Συγκεκριμένα του g2 είναι πιο ζωηρή με μεγαλύτερη φωτεινότητα, το g3 υστερεί σε αυτά τα δύο αλλά είναι κλάσης ανώτερο σε ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.