Jump to content



LG1730S


gleon

Recommended Posts

Παραλείφθηκε έχτες.... εντυπώσεις ανάμεικτες.

και καλές και κακές, πάντως πρώτη εντύπωση έιναι ότι όποιος δεν έχει πρόβλημα χώρου και ακτινοβολίας απο CRT καλό είναι να μείνει σε αυτες..

Στο δια ταύτα ....

Έχει 1 καμμένο pixel στο κέντρο ... την σουτάρω τώρα ή να περιμένω ???

Με Alman που επικοινώνησα μου είπαν ότι σε 2-3 μέρες έρχονται σπίτι μου και επιτόπου μου πέρνουν την παλιά και μου δείνουν καινουργια....

Απόψείς δεκτές

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Με εκνευρίζει (αλλά φαντάζομαι είναι θέμα συνήθείας) ότι για να έχεις την τέλεια εικόνα που έχεις ρυθμίσει να κάθεσε σε συγκεκριμένη θέση και ακόμα και μικρές γωνίες επιρεάζουν

Όσον αφόρα το ghosting (fanatikos gameρ) σε Unreal Tournament 2004 max detail σε deathmatch και με το MOD που τα κάνει όλα super fast (opla ktlp) δεν παρατειρείτε τίποτα το παράξενο, το αντίθετο μάλιστα ... είναι μιά χαρά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Σήμερα, στις 14:35]

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, το zero pixel σημαίνει 0 καμμένα pixel ή ΚΑΙ 0 αναμμένα (πράσινα/κόκκινα/κίτρινα) pixels;

Επίσης καλή ερώτηση...

Πάντως από την alman ούτε καν ρώτισαν μου είπαν οτί θα φέρουν καινούργια τη Δευτέρα χωρις δευτερη κουβέντα και απλώς θα πάρουν την παλία (δεν ξέρω αν θα γίνει έτσι αλλά ακούγεται τουλάχιστον εντυπωσιακό).

Ισώς επειδή είναι 1 ημέρας οθόνη... ποιος ξέρει

Επίσης απόριας άξιο είναι ότι μέσα στην συσκευασία δεν υπήρχε αναλυτικό εγχειρίδιο αντίστοιχο με εκείνο που υπάρχει στο σιτε

http://www.lge.com/products/mobile/mobil/sidemenu.do?action=list&group_code=CTG1000499&list_code=PRD_MANU&target=manulist&categoryId=CTG1000496&modelCategoryId=CTG1000499&parentId=CTG1000439

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gleon

Πάντως από την alman ούτε καν ρώτισαν μου είπαν οτί θα φέρουν καινούργια τη Δευτέρα χωρις δευτερη κουβέντα και απλώς θα πάρουν την παλία (δεν ξέρω αν θα γίνει έτσι αλλά ακούγεται τουλάχιστον εντυπωσιακό).

έτσι γίνεται, δεν ασχολούνται καθόλου (όχι σαν κάτι άλλες εταιρίες κολοσσούς που έρχονται με 12 - ναι 12! - καιμμένα pixel σε 17'') και στο service τους βλέπουν 3! και πρέπει να πας ο ίδιος από εκεί να τους τα δείξεις 1-1!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gleon

Πάντως συνεχίζω να ψάχνω να βρώ κάπου γραπτώς το 0 pixel εγγυηση (για μελλοντική χρήση ..ποτέ δεν ξέρεις) αλλά δεν μπορώ να το βρώ πουθενά

κανα link ...kati ???

κοίτα τις διαφημίσεις της LG στα περιοδικά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, το zero pixel σημαίνει 0 καμμένα pixel ή ΚΑΙ 0 αναμμένα (πράσινα/κόκκινα/κίτρινα) pixels;

Και γω την ιδια απορια εχω.

Στον Ματσουκα που ρωτησα μου ειπε οτι για (πράσινα/κόκκινα/κίτρινα) καμμενα δεν ισχυει η εγγυηση. Μονο για ολοκληρο pixel.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα τις διαφημίσεις της LG στα περιοδικά

Δεν αρκεί γιατι δεν εξασφαλίζεσαι εσύ....

και θεωρητικά τη στιγμή που αγοράζεις ένα προιόν ίσχυει η εγγυηση που πήρες την στιγμή αγοράς , ό,τι και να γίνει από τότε και μέτα.Εγώ δέν έχω κάποιο έγγραφο στο χέρι μου που να μου το εξασφαλίζει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι απο τη στιγμη που διαφημιζεται και ανακοινωνεται στο site της

εταιρειας δεν θα επρεπε να εισαι τοσο δυσπιστος.

Απο τη στιγμη που θα σου φερουν ολοκαινουργια γιατι χαλιεσαι?

Μη το παρακανουμε κιολας....;)

Link to comment
Share on other sites

gleon, η οθόνη μου (Philips 109S40) είχε ένα προβληματάκι, επικοινώνησα με την Alman Hellas και την άλλαξαν. Η δεύτερη σε 3 μέρες χάλασε. Μου φέραν τρίτη. Η τρίτη είναι γρατζουνισμένη. Τώρα περιμένω την τέταρτη. Είμαι τώρα περίπου ένα μήνα σε αναμονή γιατί οι μαλάκες στην Alman Hellas παίζουν το πουλί τους. (συγχωρέστε με αλλά έχω πήξει). Έχω κάνει πάνω από 30 τηλεφωνήματα. Βαριέμαι τώρα να γράφω όλη την ιστορία. Στο λέω απλά γιατί η καινούρια που θα σου φέρουν μπορεί να έχει 5-6 καμμένα pixels. Μην εκπλαγείς!

Link to comment
Share on other sites

UPDATE

Εντυπώσεις από Οθόνη....

Η αίσθηση της όθόνης όσό πάει και καλιτερεύει ...Στα παιχνίιδια απολύτως κανένα πρόβλημα

καλή απόδωση χρωμάτων αισθητίκα πολυ κάλη και αρκετά μεγάλος χώρος εργασίας (Μετάβαση από 1024Χ768).Επισής αρκετά ξεκούραστη στα μάτια. Είμαι σίγουρος ότι μία ντίστοιχου μεγέθους CRT θα με κούραζε πολύπερισσότερο

Συνέχιζω να πιστευώ πάντως ότι ή απόδοση χρώματων από την 15'' ADI microscan 4gp 10etias είναι χειρώτερη

Συμπεράσμα....κάποιος παέι σε TFT όταν θέλει ποιο ξεκούραστη όθόνη,μίκρότερο χώρο και οικονομία στο ρεύμα και ΟΧΙ όταν θέλει καλύτερη απόδοση χρωμάτων.

Εντύπωσεις από ΑΛΜΑΝ

(Για Ελληνική πραγματικότητα ενθουσιασμένος)

Παρασκευή δήλωση 1 καμμένου pixel

Δευτέρα χωρίς να κοιτάξουν τίποτρα στην 'παλιά' οθόνη αντικατάσταση με ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ

Η οθόνη που στείλαν είναι άψογη ....... αλλά λάθοε μοντέλο ..εγώ αγόρασα την 1730S silver kai moy steilan thn GRAY

Τρίτη πρώι δήλωση των ανωτέρο και περήμένω επίσης χώρις δευτερή κουβέντα να μου στείλουν 3 ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ όθόνη δεν βρίσκεις έυκολα τέτοια εξύπηρέτηση στην Ελλάδα 'έστω και με αυτά τα BUG'

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.