Jump to content



Dell XPS 1330.


unseen

Recommended Posts

Ειχα την ευκαρια να πουλησω το παλιο μου φορητο πριν λιγο καιρο σε καλη τιμη οποτε αναβαθμιστηκα σχετικα φτηνα. Αυτη τη φορα δεν πηγα σε hp,acer,ibm αλλα σε κατι που δεν κυκλοφορει ευρεως στην ελληνικη αγορα.

To ονομα αυτου Dell Xps 1330.

Ηθελα κατι ελαφρυ, με 13αρα οθονη , σχετικα καλη καρτα γραφικων με καλο cpu και μπολικη μνημη. Καθως επισης απαραιτητη η προυποθεση να περνει Xp.

Xαρακτηριστικα εδω:

http://www1.euro.dell.com/content/products/productdetails.aspx/xpsnb_m1330?c=ie&cs=iedhs1&l=en&s=dhs

Το πηρα απο το outlet ομως στα 660+21%vat=~800 αντι για 1079.

http://www1.euro.dell.com/content/default.aspx?c=ie&l=en&s=dfh&~ck=betafrbsd

specs.jpg

PICT0001-1.jpg

PICT0002-5.jpg

PICT0003-6.jpg

PICT0005-5.jpg

PICT0007-2.jpg

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Τις τελευταιες μερες ειχα προβλημα με το φορητο. Δεν φορτιζε.

Τσεκαρα με το πολυμετρο το τροφοδοτικο και εδινε κανονικα τα 19.5v

Οποτε λεω δεν ειναι αυτο.

Που και που ομως φορτιζε για λιγο και μετα σταματουσε παλι. Μετρουσα με

το πολυμετρο επιτοπου το τροφοδοτικο παλι μου εδειχνε οκ. Αντε λεω την κατσαμε την βαρκα. Θα χαλασαν οι επαφες του βυσματος στην μητρικη.

Τελος παντων μετα απο πολλες δοκιμες ξηλωματα κλπ. Κατεληξα οτι σιγουρα κατι παιζει με το psu.

Στο net δεν βρηκα τιποτα και η Dell στον τετοιο της απο τη στιγμη που δεν εχω εγγυηση...

Σφαζω το psu και βλεπω οτι εκτος απο το θετικο και τη γειωση ειχε μεσα και ενα μικρο μπλε καλωδιακι που ηταν ακριβως στο κεντρο του καλωδιου και κατεληγε σε ενα μικρο καρφακι που υπαρχει στο κεντρο του βυσματος. Το μετραω αυτο και μου δειχνει 0.5v, το κουναω μου δειχνει 0. Το ξανακουναω 0.5. Ωπα λεω εδω εισαι. Βρηκα που ηταν κομμενο το κολλησα και τωρα ειμαι οκ. Προφανως ειναι κατι σαν αισθητηρας για να καταλαβαινει ποτε υπαρχει τροφοδοσια.

Οποτε αν σας τυχει κατι αναλογο τσεκαρετε και αυτο.

[ATTACH]7510[/ATTACH]

post-4-1414343406,7207_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.