Jump to content



καρτα γραφικων επειγον


Recommended Posts

καλησπερα εχω αυτο το συστημα:

CPU:INTEL CORE 2 QUAD CORE Q6600 2.40 GHZ LGA775 - 1066 FSB - BOX

MEMROY:KINGSTON KHX8500D2K2/4G HYPERX DDR2 4GB (2X2GB) PC8500 1066MHZ GENESIS DUAL CHANNEL KIT

GPU:SAPPHIRE RADEON HD4870 1GB DDR5 PCI-E TV-OUT RETAIL

MAINBOARD:ASUS P5Q DELUXE RETAIL

PSU:COOLERMASTER RS-620 REALPOWER M620 620W

ΚΟΥΤI: THERMALTAKE VA8000BWS ARMOR BLACK

othoni:LG W2361V-PF 23'' TFT

hard disk:SOLID STATE DISK CORSAIR FORCE 3 GT 2,5'' SATA3 120GB + 2 χ 500gb seagate

λεω να ανεβασω τον επεξεργαστη μου και να παρω μια αλλη καρτα γραφικων γιατι δεν σηκωνει directx 11 απο οτι να κανω ολικη αναβαθμιση μεχρι να βγουν ολα τα καινουργια για κανενα χρονο θα μπορω να παιζω αξιοπρεπες τα game?διαθετω μεχρι 200-250 ευρω για καρτα και ψυκτρα που θα χρειαστω.καρτα κοιταω και μεταχειρισμενη απλα δεν ξερω τι παιζει με τα μοντελα και δεν ξερω αν το σηκωνει το συστημα μου.

Link to comment
Share on other sites

Αφού όπως λες κοιτάς και μεταχειρισμένες η καλύτερη λύση είναι μια 770 η οποία θα σου έρθει 220-230 κάπου εκεί.

Για την ψύκτρα πρέπει να μετρήσεις την απόσταση από το mobo μέχρι το πλαινό του κουτιού να δείς πόσο περιθώριο έχεις.

Edit: Στο budget είναι και η ψύκτρα?

Link to comment
Share on other sites

Τον επεξεργαστή σκοπεύεις να τον αναβαθμίσεις σύντομα?

Γιατί σίγουρα δε θα σου δώσει το 100% η 770, ακόμα και αν τον ανεβάσεις.

Αν μείνεις με αυτόν, τότε είναι μια χαρά και η 7950 που σου πρότεινε ο Trexx.

Link to comment
Share on other sites

Εγω για 770 θα πηγαινα (κατανταω γραφικος!!) και ο λογος ειναι οτι θα σε βγαλει περισσοτερο... ετσι οταν ερθει η ωρα να προχωρησεις σε αναβαθμιση επεξεργαστη μητρικης μνημων σε κανα χρονο οπως λες δε θα χρειαζεσαι να σπας το κεφαλι σου για να εξοικονομησεις χρηματα και για καρτα γραφικων..

Link to comment
Share on other sites

Κανένα. Απλά δεν υπάρχει λόγος να πας σε ακριβές υλοποιήσεις. Μείνε κάτω από τα 170€ (έστω και σε απλή 270). Αν πας πάνω από 180€ καλύτερα πρώτα σκάσε μερικά τηλέφωνα σε όποια μαγαζιά αναφέρουν διαθεσιμότητα R9 280 σε τιμές λίγο ποιο πάνω ή και ποιο κάτω από τα 200€.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.