Jump to content



ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ ΚΑΙ UPDATE ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ


Recommended Posts

Έκανα μια αλλαγή στο thread αφού τελικά θα μείνω όπως έχω...

Θα ήθελα την βοήθεια σας και την γνώμη σας για της σωστές ρυθμίσεις και τα σωστά update ώστε το pc μου να παίζει στο 100% το δυνατοτήτων του....!!!

Έγινε επεξεργασία από DimiR21
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

για πλάκα 3000 ? νομίζω υπάρχουν και φθηνότεροι συνδυασμοί NVIDIA-INTEL απο τα 3.000 ευρώ που θα κάνουν δουλειά.

Γιατί έφυγες από AMD και θες να πας στον extreme? Θέλεις το pc για δουλειά σε επαγγελματικό επίπεδο ? τελευταία φορά που σε είδα να γράφεις δεν μπορούσες να παίξεις καλά το watchdogs με την 290, πες μου οτι γι'αυτό το λόγο τα πούλησες όλα και τώρα θέλεις να δώσεις 3 χιλιάρικα σε νέο pc..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι καθόλου ικανοποιημένος απο την AMD...Αγόρασα το METRO LAST NIGHT και δεν μπορώ να το παίξω...κρασάρει συνέχεια...Στο Watch Dogs που και που τρώει κάτι ψιλό κολλήματα...Θέλω να κάνω ενα PC GAME καθαρά...άντε και καμιά ταινία που κ που γτι έχω βάλει blueray...Δεν έχω να δώσω 3000€ δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο ακριβά..Πρέπει όμως να την κάνω την αλλαγή..Θέλω πιο πολλά FPS & FRAME RATE...

Link to comment
Share on other sites

τοτε δευτερα πρωι πρωι , μην σου πω πριν ανοιξουν κιολας , πρεπει να πας σε καποιο πλαισιο και να παρεiς οτι καλυτερο εχουν απο ιντελ , δυστυχος θα σου κοστισει , αλλα απο την αλλη θα το χαρεις .

εκανες μεγαλο λαθος που πηρες amd εξαρχης , για αυτο ισως θα ταν καλυτερα να επιταχυνεις τις διαδικασιες πωλησεων που εχεις ΕΔΩ , πρωτου ειναι πολυ αργα , γιατι μετα ο κοσμος δεν θα περνει ουτε πλαστικο με το σημα της amd

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Gaming & 5960X?? δεν εχει νοημα.

4790Κ+OC+780 SLI για παιχνιδια.

Ή περιμενεις για 980.

ρε μαν , μην του λες οτι νανε . χωρις Xeon ουτε broswer δεν μπορεις να ανοιξεις σημερα....

Link to comment
Share on other sites

subscribed

Απλά επειδή θυμάμαι τι είχε γίνει σε προηγούμενο θέμα. Μη ξεφύγουμε πάλι οκ? :innocent:

Επι του θέματος ο CPU που κοιτάς δεν προτείνεται γι' αυτό που θες να κάνεις, δηλαδή για games.

Θες να πάρεις high end κομμάτι ντε και καλά; Πάρε έναν i7 4790k.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μην βαράτε...Για αυτό άνοιξα το θέμα αυτό...Για να ακούσω της γνώμες σας...

Η επεξεργαστές 5ης γενιάς δεν κάνουν για game???Είδα και τον Intel i7-5930K Box...

karmen1983 ναι θέλω να κάνω ενα high end σύστημα...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αν θες να με ακούσεις άκου με.

1) Εχεις ΗΔΗ ένα πολύ καλό μηχάνημα

2) Το ότι δε μπορείς να παίξεις/σερφάρεις ή και εγώ δε ξέρω τι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ hardware.

3) Ψάξου σε drivers, σε conflict, σε ότι έχει να κάνει με λειτουργικό και οδηγούς δηλαδή.

Πχ έβαλες τα προγράμματα και τους οδηγούς απο το CD της μητρικής; Αν ναι ξήλωσε τα

Εβαλες drivers στην VGA απο το CD της; Αν ναι ξηλωσέ τους

4) Θες να πετάξεις λεφτά; Πέτα τα αλλά όσο γίνεται πιο σωστά πεταμένα και άσε τους 5930k/5960X

Είναι για άλλες δουλειές. Σαφέστατα και παίζουν και παιχνίδια αλλά δεν αξίζουν τα λεφτά που ζητάνε για να παίζεις παιχνίδια.

Οπότε κοιτάς τη σύνθεση του [MENTION=14427]BloodMage[/MENTION] πιο πάνω με τον 4790k και τελείωσες.

Αν και πάλι δε το θεωρώ φρόνιμο να πάρεις 300ευρώ μητρική για να παίξεις παιχνίδια.

Και με 120-130 ευρώ την ίδια δουλειά θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

karmen1983 όταν κάνω φορματ το pc βάζω τους drivers απο τα cd και μετά περνάω και τους καινούργιους drivers απο την σελίδα της AMD & GIGABYTE το σκέφτηκα να βάλω τον 4790K αλλα μετά λέω αφού βγήκαν τα καινούργια μοντέλα γτι να μην βάλω απο αυτά και να μην χρειάζεται να αλλάξω ξανά μέσα 2-3 χρόνια....

Link to comment
Share on other sites

karmen1983 όταν κάνω φορματ το pc βάζω τους drivers απο τα cd και μετά περνάω και τους καινούργιους drivers απο την σελίδα της AMD & GIGABYTE

το λάθος σου :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.