Jump to content



αγορα psu


Kosvog20

Recommended Posts

στο τσακιρ κεφι να χρειαζεσαι 350watt.

Oτιδηποτε πανω απο 650αρι ισως να ειναι υπερβολη ..ενα ποιοτικο 550αρι ειναι ακρως αποδεκτο (και επαρκες προφανως..) αλλα what the heck..με 100€ παιρνεις μετριο-καλο 650αρι με τη γενικοτερη εννοια).

ΠΑρε δυο..

CoolerMaster V550 Semi-Modular | Skroutz.gr

Corsair RM Series RM650 80Plus Gold | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

BE QUIET! STRAIGHT POWER E9 CM 580W - η αυτο http://www.e-shop.gr/corsair-cx-series-cx750m-atx-power-supply-750w-80-plus-bronze-certified-modular-psu-p-PER.641154 απο ενα φίλο σφραγιςτο 70 ευρω ..ειναι συμβατό με τους νέους intel? Έγινε επεξεργασία από Kosvog20
Link to comment
Share on other sites

ειναι συμβατό με τους νέους intel?

ΔΕΝ υπαρχει μη συμβατο τροφοδοτικο... απλα υπαρχουν καποια που γραφουν haswell ready και υποστηριζουν καποια features που οποιος νερντουλας τα γνωριζει κερδιζει ποδηλατο :p

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο βλέπω και εγω και ανυσηχω :) οποτε τι λες γιαυτα τα δυο που σκέφτομαι και περισσότερο για το corsair θελω γνώμες γιατί ειναι καλη περιπτωση καινούργιο στα 70

Link to comment
Share on other sites

εγω απο την αλλη συμπαθω τα μπικουτι..(bequiet).

Ενα cx500m (μπορει και 600αρι δεν θυμαμαι) που εβαλα σε pc φιλου εκανε φασαρια ακομα και idle.ΟΧι κατι ανησυχητικο.Απλα στο δικο μου σπιτι ακουγοταν.ΟΤαν πηγε στο δικο του το καταχωνιασε (το κουτι) μεσα στο γραφειο και δεν ακουγοταν.

Και γενικα η φθηνες σειρες δεν διεκδικουν και δαφνες απο corsair.

Το golden flower στα 90€ δειχνει καλυτερη επιλογη ..

Aκομα και ενα χφχ που ειναι καποια σχεδιαση της seasonic και εχει και 5 χρονια εγγυηση δειχνει καλυτερη επιλογη(υπαρχει 650αρι στα 80€).

To να κυνηγας πολλα watt σε οτι τροφοδοτικο βρεις δεν ειναι και οτι καλυτερο.

(οκ...εχουν δει και αρκετα χειροτερα τα ματια μου..το cx δε το λες και μαπα).

Link to comment
Share on other sites

Τα rm και hx της corsair το κάνουν,ίσως και μερικά ακόμα αλλά δεν ξέρω

ποια.Σταμάτησα να "ασχολούμαι" με τα τροφοδοτικά από τότε που αγόρασα

το V850 της cooler master.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με σειρά V700 της Coolermaster και πλήρως ικανοποιημένος.

Μακριά από τα Corsair γιατί είχαν (έχουν; ) κάποια θέματα με fan. Αρκετά όταν γυρίζουν από fanless σε fan mode λειτουργία ανεβάζουν πρώτα το fan sto 100% και μετά ρίχνουν στροφές. Και εκεί που χαλαρώνεις βραδάκι χαζολογώντας στον Λάμπη ακούς ξαφνικά το Corsair να μαρσάρει τρελά, να έχει ξεσηκώσει όλο το σπίτι και μετά να ρίχνει στροφές ή να γυρνά σε fanless πάλι. Αν έχεις συγγενή και τον Μητσοτάκη τότε είσαι συνέχεια σε εκείνο το όριο που αλλάζει λειτουργία από fanless σε fan mode ανά 5-10 λεπτά όπότε το πετάς από το παράθυρο και πας σε Coolermaster ή BeQuiet. Η σειρά V της Coolermaster έχει φοβερές κριτικές αλλά το design είναι η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το v 750 102 ευρω να πάρω αυτο δηλαδη μου λέτε με λίγα λόγια παρά ενα be quiet

μολις εδωσα παρραγελια το v750semi modular στα 102 ευρω...ελπιζω να εκανα καλα..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.