Jump to content



140mm fan σε 5.25 bays


Recommended Posts

Ψαχνω ανταπτορες που να μπαινουν σε 5.25 και να μπορω να βαλω ενα 140mm fan πανω τους (με απωτερο σκοπο να μπει ενα 140mm closed loop cooler).

Εχω βρει αυτο που ειναι το ιδανικο :

Xigmatek 5.25 Cooling Kit

αλλα δε μπορω με τιποτα να το εντοπισω σε καποιο μαγαζι ουτε Ελλαδα τους εξωτερικου...

Αποκει και περα εχω βρει και αυτο που μου κανει :

UN rad bracket

αλλα οι τυποι χρεωνουν 50$ μαζι με τα μεταφορικα και ειναι αστειο για 4 μεταλακια...

Εχεις κανεις υποψιν του που μπορω να βρω το xigmatek ή καποιο αλλο αντιστοιχο σε λογικη τιμη?

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτό αν και τα θεωρώ πολλά για plexi

5.25 Bay Case Fan Cooler Acrylic Mounting Kit - modDIY.com

στη θέση σου θα πήγαινα σε έναν πλεξιγκλασα και θα το έκανα

thanks, αλλα ειναι για 120mm οπου γενικα υπαρχουν αρκετες επιλογες επειδη το υψος ειναι οτι πρεπει για 3 5.25 bays.

Επειδη για 140mm θες 4 bays και μενει και λιγος χωρος ανεκμεταλευτος, γενικα δεν εχουν ασχοληθει πολλοι...

Στο τελος θα παω να φτιαξω οπως λες customια καποιο σαν το xigmatek... απλα προσπαθω να το αποφυγω αν μπορω να το βρω ετοιμο σε λογικο κοστος...

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία δεν θες ολόκληρη τη γέφυρα, κάνεις δουλειά και αν βρεις τέσσερις γωνίες που θα βιδωθούν στις τρύπες των ανεμιστήρων. Σε ένα αλουμινάδικο θα βρουν από κανένα ρετάλι να σου κόψουν τέσσερις.

Link to comment
Share on other sites

Λογικες ολες οι προτασεις σας, αλλα δε θελω να το κανω τοσο γυφτικο, αμα ηταν το στριμωχνα και με αλλους τροπους ή με ταινια διπλης οψης και αποστατες...

Εχω καταληξει μαλλον να παρω αυτο :

EKWB Uni Holder 50-70

Ενα σε πρωτη φαση για τις πανω 2 τρυπες του ανεμιστηρα-rad, που θα κανει σιγουρα, και αν δω οτι ταιριαζουν οι τρυπες και κατω, τοτε θα παρω αλλο ενα για να στηριζεται απο 4 σημεια και να μην παιζει καθολου...

Εστειλα βεβαια και ενα mail στην Xigmatek μηπως και με διαφωτησουν που μπορω να βρω αυτο που λεω στο πρωτο post ή αν μπορω να το αγορασω απευθειας απο αυτους...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.