Jump to content



Ποιά 970 να διαλέξω?


Recommended Posts

Rev 1.1 εδώ. Ενημερωτικά το κουπόνι πουλιέται και στο ebay, πούλησα το δικό μου redemption code για Assassin's Creed Unity στα 50$ (πουλήθηκε μέσα σε 5 λεπτά από τη στιγμή που άνοιξε η δημοπρασία :p)

Έγινε επεξεργασία από iceblade
Link to comment
Share on other sites

Rev 1.1 εδώ. Ενημερωτικά το κυπόνι πουλιέται και στο ebay, πούλησα το δικό μου redemption code για Assassin's Creed Unity στα 50$ (πουλήθηκε μέσα σε 5 λεπτά από τη στιγμή που άνοιξε η δημοπρασία :p)

Τωρα το λες;πριν 10λεπτα το έξυσα....[emoji20]

Link to comment
Share on other sites

To έκανες redeem για να κατεβάσεις το παιχνίδι; Αν όχι απλά πουλάς το redemption code.

Το εκανα για το far cry στο Uplay αλλα δεν μου λεει να το κατεβάσω.εκανα οτι χρειαζεται.λεει θα εχει κουμπί download και δεν βλεπω κατι.μηπως επειδη δεν εχει κυκλοφορίσει ακομα;

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα για το far cry στο Uplay αλλα δεν μου λεει να το κατεβάσω.εκανα οτι χρειαζεται.λεει θα εχει κουμπί download και δεν βλεπω κατι.μηπως επειδη δεν εχει κυκλοφορίσει ακομα;

Ναι κάτι τέτοιο παίζει.. Θα πρέπει να περιμένεις επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια ρωτάω για το rev. περισσότερο μην ανχωθεί κανείς :p

Απλά σήμερα επιτέλους έγινε αντικατάσταση η δικιά μου από το Msystems (λόγο έλλειψης άργησε) και απ ότι μου είπε το παλικάρι οι κάρτες που ήρθαν σήμερα είναι όλες rev 1.1

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση:

έχω έναν i5 750 στα 3,4 και γλυκοκοιτάζω την G1... δεν τίθεται θέμα bottleneck έτσι;

επίσης έχω ένα CM 500άρι τροφοδοτικό.. αυτό κανονικά έχει 2χ8πινς αν θυμάμαι καλά οπότε καλύπτει τα 6+8 της G1... θα φτάσει ή θα έχω δράματα; και μήπως στην περίπτωση μου κάποια άλλη έκδοση είναι καλύτερη;

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια ρωτάω για το rev. περισσότερο μην ανχωθεί κανείς :p

Απλά σήμερα επιτέλους έγινε αντικατάσταση η δικιά μου από το Msystems (λόγο έλλειψης άργησε) και απ ότι μου είπε το παλικάρι οι κάρτες που ήρθαν σήμερα είναι όλες rev 1.1

Τι πρόβλημα αντιμετώπισες με την κάρτα (ποια είχες)? Η καινούργια είναι εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα αντιμετώπισες με την κάρτα (ποια είχες)? Η καινούργια είναι εντάξει?

Coil wine, gigabyte gtx 970 g1,η καινούρια θα έρθει αύριο.

Ζήτησα να την δοκιμάσουν πριν το στείλουν, μου είπαν είναι okish, περιμένω να δω.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση:

έχω έναν i5 750 στα 3,4 και γλυκοκοιτάζω την G1... δεν τίθεται θέμα bottleneck έτσι;

επίσης έχω ένα CM 500άρι τροφοδοτικό.. αυτό κανονικά έχει 2χ8πινς αν θυμάμαι καλά οπότε καλύπτει τα 6+8 της G1... θα φτάσει ή θα έχω δράματα; και μήπως στην περίπτωση μου κάποια άλλη έκδοση είναι καλύτερη;

ευχαριστώ :)

Υπάρχει θέμα bottleneck. Είναι χειρότερος και από ι7 920(που κρίνεται οριακός πια) στα ίδια ρολόγια, ενώ δεν έχει hyperthreading που θα μπορούσε να βοηθήσει σε κάποια games. Π.χ.

[ame]

[/ame]

Ο 920 στα 3,6 , εδώ βγάζει 48 καρέ περίπου. Περισσότερο από τον κλοκαρισμένο 4670Κ του βίντεο.

Αν πάρεις κάτι νέο να πας σε επεξεργαστή με HT και να μην ακούς τίποτα για πεταμένα λεφτά. Παιχνίδια όπως το watchdogs δείχνουν ότι μπορεί και θα αξιοποιηθεί στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3917]Petrossortep[/MENTION]

Αυτό που λές γενικά περί HT είναι όντως μία πραγματικότητα που βέβαια αξιοποιείται ελάχιστα τουλάχιστον πρός το παρόν στα παιχνίδια! Στα περισσότερα παιχνίδια δεν βλέπεις διαφορές σημαντικές μεταξύ 4670Κ/4770Κ.

Απο κεί και πέρα μην συγκρίνεις τον παλαιό ι7 920 με τους Haswell... μιλάμε για καμία σχέση σε επιδόσεις ακόμα ας έχει HT o 920.. (Σε όλα τα tasks/applications)

Κατά τα άλλα ναι αν κάποιος μπορεί οικονομικά και θέλει η βέλτιστη επιλογή είναι να πάει σε επεξεργαστή με HT. Για τους περισσότερους χρήστες όμως το HT δεν κάνει και ΤΙ διαφορά μην νομίζεις... εκτός άμα ασχολείσαι κάθε μέρα με content creation και θέλεις περισσότερα threads.

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια ακριβώς σκηνή όλα μαξ έχω 48 καρέ περίπου με μιν τα 43. Όσα έχει ο 4670Κ ταβάνι. Χωρίς HT -10 καρέ.

Οι haswell είναι σχεδόν 80% ταχύτεροι από τους 9xx, αλλά στα games τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά. Χοντρικά ο 920 στα 3,6+Ghy κάθεται ανάμεσα σε έναν στοκ 8350 και έναν 2500Κ ή 2600Κ ανάλογα την περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπική εμπειρία ένας 920 στα 4ghz , δεν αποτελεί ακόμα  μπουκάλι για μονή gpu ακόμα και τελευταίας γενιας . Η μόνες εξαιρέσεις που έχω δεί  , είναι κάποια βαριά multi  του BF4  και το χαζοbench του hitman absolution.   

Link to comment
Share on other sites

Gigabyte G1 Gaming και εγω εδω και λιγες μερες...74.3%.

Coil αρκετο τις πρωτες μερες..Μετα απο καποιες ωρες gaming εστρωσε σε πολυ μεγαλο βαθμο...

 

Btw το κουπονι ερχεται με ολες τις καρτες μαζι η ειναι απο συγκεκριμενα καταστηματα γτ απο eshop δεν μου δωσανε κατι μαζι..Αν ειναι και εχουν κανει πατατα να πεταχτω απο μενιδι να το ζητησω αυριο..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.