Jump to content



Ποιά 970 να διαλέξω?


Recommended Posts

όπου απ ότι είδα δεν στέλνουν Ελλάδα.

 

στο caseking μπορείς να ρωτήσεις εδώ  αν τη στέλνουν Ελλάδα και πόσο κοστίζει. Αν και δεν υπάρχει η Ελλάδα στη λίστα χωρών, γράφουν εκεί  το ακόλουθο: «In Länder, die in der nachfolgenden Tabelle nicht aufgeführt sind, erfragen Sie bitte die Versandmöglichkeiten über das Kontaktformular.» = «Για χώρες που δεν αναγράφονται στη λίστα, ρωτήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας»

 

Vorname Nachname είναι όνομα κι επώνυμο, εκεί που γράφει Anliegen διάλεξε «Frage zum Versand» και γράψε την ερώτηση στα αγγλικά αν δε γνωρίζεις γερμανικά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε οσοι εχετε παρει τις καρτες, απο τις εταιρειες με 3 χρονια εγγυηση, ποιες εχουν αυτοκολητακι στη μια βιδα του cooler απο πισω που αν πας να το βγαλεις χανεις την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η 970 για 1080p είναι λίγο overkill.

1440p από μένα.

δηλαδή εμείς που θέλουμε να παίξουμε κάτι πιο καλύτερο από 780 εγώ που είχα και την έδωσα και περιμένω εδώ και 1 μηνα χωρίς κάρτα και πεζό με τον cpu και έλεγα να πάρο μια 970 και μια οθόνη 1440 να μην κάνω την κίνηση ? h να περιμένω μέχρι το καλοκαίρι που θα βγάλει η άλλη εταιρία την κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ξέρεις πόσο είσαι διατεθιμένος να περιμένεις, ή αν πιστεύεις οτί η AMD το καλοκαίρι (ή όποτε τελωσπάντων) θα βγάλει κάρτα μονοπύρινη που θα παίζει τα πάντα όλα σε 1440p κρέμα.

Πάντως εγώ με την 970 κλοκαρισμένη, στα 1440p δεν αντιμετωπίζω προβλήματα απόδοσης στους τωρινούς τίτλους. Απλά δε θα βάλω MSAAX8 ας πούμε.

 

Αν τώρα βγει το witcher3 ή το doom και ζητάνε τα μάτια τους, θα κουμπώσω άλλη μία και θα είμαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ελεγα οτι ειναι και overkill η 970 για τα 1080p. Αν καποιος θελει να αναβαθμισει, η να αγορασει τωρα καρτα γραφικων η 970 ειναι μια χαρα καρτα ακομα και αν προκειται να παιξει στα 1080p. Το οτι η 970 μπορει να ανταπεξελθει πολυ καλα και στα 1440p ειναι αλλο θεμα. Και ουτε θα συμφωνησω με το σκεπτικο να παρει καποιος πιο παλια καρτα επειδη θα παιξει στα 1080p.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι, κανείς δεν είπε να πάρει πιο παλιά κάρτα, εφόσον πολλά τωρινά παιχνίδια είναι μνημοφάγα.

Απλά για κάποιον που παίζει στα 1080p και είναι με σφιχτό budget,

η επερχόμενη (-ες) 960ti στα 250 (-280)€ θα είναι υπεραρκετές!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχει ηδη αποφασισει να προχωρησει σε αγορα 970 ο φιλος και ρωταει αν ειναι "υποχρεωτικο" να παρει και 1440p μονιτορ. Στο οποιο θα απαντησω οχι. Εγω παιζω σε 1080p και εχω τη δυνατοτητα να μαξαρω τα παντα  πλεον στα παιχνιδια πραγμα που δεν μπορουσα να κανω με την 770 και μπορω να πω πως οπτικα ειδα μεγαλη βελτιωση. Πολλη περισσοτερη λεπτομερεια και πολλη περισσοτερη smooth-ιλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό.

Και σίγουρα δεν έχει βγει ακόμα κάρτα να παίζει κανείς όλα τα παιχνίδια μαξαρισμένος στα 1440p.

 

Απλά σαν εμπειρία gaming και μόνο, τα 1440p έχουν πάααρα πολύ μεγάλη διαφορά με τα 1080p που παίζαμε τόσα χρόνια.

Καλύτερα να χαμηλώσει κάπως τις απαιτήσεις στα φίλτρα του, παρά να είναι σε μικρότερη ανάλυση.

My 2 cents.

Έγινε επεξεργασία από virus777
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ....http://www.gigabyte.com.gr/products/page/vga/gv-n970wf3oc-4gd/ έχοντας αυτη την κάρτα, ενώ η μνήμη υπερχρονίζει μέχρι τα 1255 κανονικά, εγώ στο gpu-z βλέπω πως ανεβάζει μέχρι 1341 mhz ο πυρήνας. Λες και είναι η G1.Nα ανησυχώ?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ξέρεις πόσο είσαι διατεθιμένος να περιμένεις, ή αν πιστεύεις οτί η AMD το καλοκαίρι (ή όποτε τελωσπάντων) θα βγάλει κάρτα μονοπύρινη που θα παίζει τα πάντα όλα σε 1440p κρέμα.

Πάντως εγώ με την 970 κλοκαρισμένη, στα 1440p δεν αντιμετωπίζω προβλήματα απόδοσης στους τωρινούς τίτλους. Απλά δε θα βάλω MSAAX8 ας πούμε.

 

Αν τώρα βγει το witcher3 ή το doom και ζητάνε τα μάτια τους, θα κουμπώσω άλλη μία και θα είμαι κομπλέ.

λογικά με την τιμή που θα pi ο φίλος μου για τις msi 970 ανάλογα θα αποφασίζω αλλα δεν ντίνο 410 για 970 ούτε για 980 eyx πάντως

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.