Jump to content



asus m5a99fx pro2.0 usb 3.0 προβλημα


andreas83gr

Recommended Posts

Παιδια εχω την παραπανω μητρικη κ εχω θεμα με τα usb 3.0 ports.Τα δυο 3.0 πισω στη μητρικη οπως κ τα δυο μπροστα στο κουτι δεν δουλευουν.Δειχνουν οτι δινουν λιγο ρευμα αλλα δεν εμφανιζουν την συσκευη,ειτε ειναι φλασακι ειτε σκληρος δισκος.Οι αλλες usb 2.0 δουλευουν μια χαρα.Μου ειπαν οτι μαλλον ειναι προβλημα της μητρικης γιατι κ τους τελευταιους drivers εχω κ ολα ειναι ενεργοποιημενα στο bios για τα usb 3.0.Εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την παραπανω μητρικη κ εχω θεμα με τα usb 3.0 ports.Τα δυο 3.0 πισω στη μητρικη οπως κ τα δυο μπροστα στο κουτι δεν δουλευουν.Δειχνουν οτι δινουν λιγο ρευμα αλλα δεν εμφανιζουν την συσκευη,ειτε ειναι φλασακι ειτε σκληρος δισκος.Οι αλλες usb 2.0 δουλευουν μια χαρα.Μου ειπαν οτι μαλλον ειναι προβλημα της μητρικης γιατι κ τους τελευταιους drivers εχω κ ολα ειναι ενεργοποιημενα στο bios για τα usb 3.0.Εχει κανεις καμια ιδεα?

Φιλε μου και εγω εχω την ashrock extreme 3 fx990 και τα πισω usb 3.0 δεν δουλευουνε.

Ενω τα εχω ενεργοποιημενα αυτα δεν κανουν τιποτα. Ουτε στα bios τα βλεπει αν κουμπωσω στικακι.

Αν βγαλω ακρη θα σε ενημερωσω.

Αν και παλι ξερει κανεις κατι ας βηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έναν κόπο και μπούταρε με ένα live ubuntu και δοκίμασε αν παίζουν εκεί. Αν ναι, τότε κάτι δεν έχεις σετάρει σωστά στα win

Θα δοκιμασω αλλα το περιεργο ειναι οτι ουτε στα bios αναγνωριζει καποιο φλασακι αν ειναι κουμπωμενο.

Edit: Δοκιμασα αλλα τιποτα. Παω για rma, την εβγαλα έξω και αυριο την στελνω. Απλα το γαμωτο ειναι ποτε τώρα θα ολοκληρωθει η διαδικασια και τι πορισμα θα βγαλουν. Ελπιζω να ειναι αντικατασταση διοτι δεν γουσταρω καθολου επισκευη, μιας και την φοβαμαι μην μου προκαλεσει πουθενά αλλού ζημιά.

Εχει κανενας παρομοια κατασταση να μας πει τι περίπου γινεται? Επισκευη η αντικατάσταση?

Έγινε επεξεργασία από cocous
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου που είχε ανάλογο πρόβλημα με θύρες usb3 προχώρησαν σε αντικατάσταση μητρικής (e-shop) και όλα καλά..Ελπίζω να σε παρηγόρησα!!!

Ναι ναι το οδιο εγινε και με μενα αλλα ζητησα πιστωτικο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.