Jump to content



TV > 50" < 1000€... Ποιά και γιατί;


Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Να συμπληρώσω κ γω κατι? Την πηρε κ ενα φιλαράκι την 55σρα 6500 κ δε μπορούμε να βρούμε αν και πως παιζει τους ενσωματωμενους υπότιτλους στ mkv αρχεια. Οχι τους "καμμμενους" πανω στη ταινια οπως στα avi αρχεία αλλα ενσωματωμένους. Δε τους αναγνωρίζει καν.. Εχεις δοκιμάσει να δεια mkv με ενσωματωμενους εσυ? (απο τον media player της τιβι εννοω πάντα - με ενα σκληρο δισκο ή ένα στικακι στη USB)

Link to comment
Share on other sites

Προηγουμένων ετών Samsung δεν το έκαναν, κι επειδή εγώ τους ενσωματώνω όλους στη ματρόσκα σε φίλους που έδινα υλικό είχαν θέμα. Τους έμαθα να τους κάνουν εξαγωγή με mkvmerge utilities.

Το ίδιο και στην LG των γονιών μου.

Για τους οποίους γονείς τους πήρα καινούργια TV για το εξοχικό, μια Sony W705, και της οποίας ο media player τα παίζει όλα! Μόνο μειονέκτημα ότι δεν εμφανίζει τον τίτλο των υποτίτλων ή τη γλώσσα όπως το WD SMP μου, αλλά βγάζει subtitle 1, 2, κτλ

Link to comment
Share on other sites

Για τις σονυ ναι το ξερω εχω την w805 και παίζει απλα τα πάντα (εκτός από ενσωματωμένο sub σε 3d mkv φυσικα). Για τις 6500 δηλαδη δεν γινεται τιποτα ε? Πρεπει να τους κάνουμε extraxt

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε απάντηση από κάποιον ειδικό, όλοι εδώ αλλά και σε άλλα φόρα λένε ότι ο media player της Samsung είναι κορυφαίος. Κάποιος θα βρεθεί να το επιβεβαιώσει.

Ψάξε και σε ξένα φόρα.

Link to comment
Share on other sites

εμένα μια χαρά παίζει εξωτερικούς υπότιτλους σε ματροσκες

αρκεί να έχουν το ίδιο filename

Εξωτερικούς δεν υπάρχει πρόβλημα. Στους ενσωματωμενους στο mkv ειναι το θεμα. Μονο με extract το srt απο το mkv δουλεύει (για την 6500 τη Samsung μιλάμε παντα ετσι?)

Μουφα ο "καλύτερος" media player σε τιβι που διαβαζα εδω και κει όταν εψαχνα για εμένα τηλεόραση. Παλι καλα πηρα τη sony w805 τελικα κ παιζω τα πάντα - ενσωματομενα και μη.

Link to comment
Share on other sites

Εξωτερικούς δεν υπάρχει πρόβλημα.

η αληθεια ειναι οτι διαβασα για εξωτερικους,αλλα, και αυτο που λέτε εσεις δεν το εχω συναντήσει ποτε μου...

μαλλον κατεβάζουμε απο διαφορετικά μερη :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.