Jump to content



Που θα βρω ανεμηστήρες..... (Θεσσαλονίκη)


anonymous-root

Recommended Posts

Μπορεί κανείς να μου πει σε ποιό μαγαζί στη Θεσσαλονίκη θα βρω ανεμηστηρες που μπαίνουν στην θέση μιας pci κάρτας και βγάζουν αέρα από το πλάι;

κάτι σαν αυτό

http://www.akasa.com.tw/spec/system_cooler/spec_ak_sb_bl.htm

Θα σας ήμουν ευγνώμων αν μου λέγατε (αν έχει κανείς) πόσο περίπου έχουν και πόσο θόρυβο κάνουν.

Ευχαριστώ.

post-1361-1416071416,1876_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο τεχνορασης έχει σύγουρα! Όπως σύγουρος να είσαι ότι η τιμή είναι λίγο τσιμπημένη στο εν λόγο μαγαζί...

Αρχική απάντηση από dfragos

Πήγαινε στον Κλεφτόραση... :getlost:

Είναι τεχνοκλέφτης και όχι κλεφτόραση!!!

:D

Link to comment
Share on other sites

Αμαν βρε παιδιά κλέφτης και κλέφτης. Ο άνθρωπος φέρνει εξειδικευμένα πράγματα πολλές φορές από το εξωτερικό και επίσης έχει τεράστια ποικιλία σε ότι τραβάει η ψυχή σου. Επίσης είναι μοναδικός στο είδος αυτό σε μια ολόκληρη πόλη 2 εκ. κατοίκων. Επιχειρηματικά τελείως, είναι απόλυτα λογικό να έχει τσιμπημένες τιμές. Κάθε διαφωνία δεκτή....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirGeorge

Αμαν βρε παιδιά κλέφτης και κλέφτης. Ο άνθρωπος φέρνει εξειδικευμένα πράγματα πολλές φορές από το εξωτερικό και επίσης έχει τεράστια ποικιλία σε ότι τραβάει η ψυχή σου. Επίσης είναι μοναδικός στο είδος αυτό σε μια ολόκληρη πόλη 2 εκ. κατοίκων. Επιχειρηματικά τελείως, είναι απόλυτα λογικό να έχει τσιμπημένες τιμές. Κάθε διαφωνία δεκτή....

Δεν φτέει αυτός, αλλά τα θύματα που πέρνουν από αυτόν...

Επίσης τώρα τελευτέα δεν είναι μόνος του... και τα Multirama έχουν κάνει μια κήνηση προς τον χόρο του Overcklocking(Extream Multirama)...

Link to comment
Share on other sites

http://www.checkmate.gr/products.php?cid=44

Η Checkmate το εχει 6.5

Δεν αναφέρει resellers στη θεσ/νικη ...για αυτο οπως προτεινουν και αυτοι στειλε τους email

Παλιοτερα που ανέφεραν τους resellers σε ολη τη θεσ/νικη θυμαμε οτι ειχαν 3-4 το λιγοτερο

(ενας εκ των οποιων ηταν και ενα μαγαζι που ειναι internet cafe λεγεται matrix και ειναι ψηλα εκει που ξεκιναει η Μελενίκου (κοντα στα πανεπιστημια) . Δε ξερω βεβαια καν αν υπαρχει ακομα αυτο το μαγαζι..καποτε ειχα παρει απ εκει μια ψυκτρα GlobalWin .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirGeorge

Αμαν βρε παιδιά κλέφτης και κλέφτης. Ο άνθρωπος φέρνει εξειδικευμένα πράγματα πολλές φορές από το εξωτερικό και επίσης έχει τεράστια ποικιλία σε ότι τραβάει η ψυχή σου. Επίσης είναι μοναδικός στο είδος αυτό σε μια ολόκληρη πόλη 2 εκ. κατοίκων. Επιχειρηματικά τελείως, είναι απόλυτα λογικό να έχει τσιμπημένες τιμές. Κάθε διαφωνία δεκτή....

Παντα οταν λεμε σε ενα thread για τον τεχνοκλεφτη πεταγεσε σαν την τσουτσου. Θα μας πεις τι σχεση εχεις ή θα μας πεις παλι οτι εισαι ενας απο τους ευχαριστημενους πελατες αυτου μαγαζιου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 13:00]

Παντα οταν λεμε σε ενα thread για τον τεχνοκλεφτη πεταγεσε σαν την τσουτσου. Θα μας πεις τι σχεση εχεις ή θα μας πεις παλι οτι εισαι ενας απο τους ευχαριστημενους πελατες αυτου μαγαζιου?

Όπως εκφράζομαι εγώ κόσμια και πολύ ευγενικά το ίδιο περιμένω και από όσους συνομιλούν μαζί μου κατα οποιονδήποτε τρόπο και κατ'επέκταση σε αυτό το forum. Συνεπώς εκφράσεις όπως αυτή που χρησιμοποίησες δεν μπορώ να καταλάβω σε τι σκοπό εξυπηρετούν. Εγώ εξέφρασα μια γνώμη πάνω σε ένα topic που προυπήρχε. Δηλαδή δεν κατάλαβα..............δεν μπορούμε να παρεμβαίνουμε σε υπάρχοντα θέματα και να λέμε τη γνώμη μας? Όποιος δηλαδή έχει μια αντίθετη γνώμη και την εκφράζει "πετάγεται σαν τη τσουτσού"? Τότε ποιο το νόημα του να κάνουμε συζήτηση? Θα σε παρακαλούσα λοιπόν να με σεβαστείς και να μην ξαναεκφραστείς έτσι όπως εγώ σέβομαι εσένα και όλους τους υπόλοιπους συνομιλητές μου στο forum.

Όσον αφορά το θέμα της Τεχνόρασης έχω παραθέσει κάποια επιχειρήματα σε προηγούμενο post στο topic αυτό τα οποία εάν θέλεις μπορούμε να τα συζητήσουμε. Επίσης δεν έχω καμιά απολύτως σχέση με τον ιδιοκτήτη του καταστήματος με τον οποίο είμαστε απλοί γνωστοί. Τα λέω αυτά διότι είμαι ευχαριστημένος ως πελάτης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 13:00]

Παντα οταν λεμε σε ενα thread για τον τεχνοκλεφτη πεταγεσε σαν την τσουτσου. Θα μας πεις τι σχεση εχεις ή θα μας πεις παλι οτι εισαι ενας απο τους ευχαριστημενους πελατες αυτου μαγαζιου?

Όπως εκφράζομαι εγώ κόσμια και πολύ ευγενικά το ίδιο περιμένω και από όσους συνομιλούν μαζί μου κατα οποιονδήποτε τρόπο και κατ'επέκταση σε αυτό το forum. Συνεπώς εκφράσεις όπως αυτή που χρησιμοποίησες δεν μπορώ να καταλάβω σε τι σκοπό εξυπηρετούν. Εγώ εξέφρασα μια γνώμη πάνω σε ένα topic που προυπήρχε. Δηλαδή δεν κατάλαβα..............δεν μπορούμε να παρεμβαίνουμε σε υπάρχοντα θέματα και να λέμε τη γνώμη μας? Όποιος δηλαδή έχει μια αντίθετη γνώμη και την εκφράζει "πετάγεται σαν τη τσουτσού"? Τότε ποιο το νόημα του να κάνουμε συζήτηση? Θα σε παρακαλούσα λοιπόν να με σεβαστείς και να μην ξαναεκφραστείς έτσι όπως εγώ σέβομαι εσένα και όλους τους υπόλοιπους συνομιλητές μου στο forum.

Όσον αφορά το θέμα της Τεχνόρασης έχω παραθέσει κάποια επιχειρήματα σε προηγούμενο post στο topic αυτό τα οποία εάν θέλεις μπορούμε να τα συζητήσουμε. Επίσης δεν έχω καμιά απολύτως σχέση με τον ιδιοκτήτη του καταστήματος με τον οποίο είμαστε απλοί γνωστοί. Η αποψή μου για το εν λόγω κατάστημα απορρέει από το ότι είμαι ευχαριστημένος ως πελάτης.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να σου πω ΚυρΓιώργη πως το καταλαβάινω εγω.

Προφανώς αυτή η "τάση" να υποστηρίζεις το συγκεκριμένο κατάστημα όταν ΟΛΟΙ οι υπολοιποι έχουν μόνο παράπονα δημιουργεί υποψίες. Τις οποίες μην ξέροντας πως να τις μεταφράσουμε...δημιουργήθηκε η παραπάνω εύστοχη - κατα τη γνώμη μου - απορία της τσουτσούς.

Τώρα είπες ότι ειναι γνωστός σου. Αυτό και εξηγεί πολλά και σε διαφοροποιεί ως αντιμετώπιση πελάτη. Συνεχίζεις να απορείς?

Εντάξει εσυ το πήρες κατάκαρδα το τσουτσου...δεν νομίζω να το εννοούσε κυριολεκτικά.

Peace man!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πήρα κατάκαρδα απλά έχω την απαίτηση να μου απευθύνονται το ίδιο κόσμια όπως έγω απευθύνομαι σε όλους τους συνομιλητές μου.

Το ότι είναι γνωστός μου δε σημαίνει απολύτως τίποτα. Απλώς έχω πάει καμιά 20αριά φορές στο μαγαζί και με θυμάται. ’μα δεν ήμουν ευχαριστημένος από την πρώτη φορά δεν θα είχα πάει τις επόμενες....τόσο απλά.

Συνεπώς το ότι είμαι ευχαριστημένος από την Τεχνόραση δεν είναι απλά μια μεροληπτική αντίληψη που εκφράζω για να αντιπαρατεθώ σε όσους έχουν αντίθετη άποψη αλλά είναι ότι έχω αποκομίσει από την αντιμετώπισή μου ως πελάτης από το εν λόγω κατάστημα.

Με άλλα λόγια άδικα υπάρχουν υποψίες. Απλώς έτυχε και ένας στους τόσους να είναι ευχαριστημένος. Τόσο απίθανο είναι δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.