Jump to content



LianLi V2000 (pics) updated-FINAL!


Trooper

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

ναι συμφωνω οτι με το χερι δεν γινεται τετοια δουλεια.στανταρ με κανα λεηζερ θα γινε.αλλα μπραβο για την υλοποιηση.

Τρουπερακο μακαρι το κουτι σου να γινει ακομα καλυτερο.:happy2:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κατάφερα να ολοκληρώσω το κουτί μου και να το κλείσω επιτέλους :)

Υπάρχουν μερικές τροποποιήσεις σε σχέση με τον αρχικό σχεδιασμό, αλλα τελικά βγήκε καλύτερο.

Η Εheim 1250 πήρε πόδι και στην θέση της μπήκε αυτό το μωρό.

pump3.jpg

pump4.jpg

To tank αλλάχτηκε με ενα cdrom type της Dangerden.

Παμε τώρα για φωτός:

v2000-front.jpg

v2000-side.jpg

v2000-side3.jpg

Κανοντας click στις φωτό μπορείτε να δείτε μεγαλύτερης ανάλυσης φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από flameboy

Μπράβο trooper άψογη δουλειά. Πόσο σου πήγε η αντλία;

H αντλία ειχε 70-75 ευρώ απο το over-clock.co.uk

Αρχική απάντηση από fantacid

Για δωσε καμια info παραπανω για το "μωρο" κανα λινκ ισως...........

Ειναι της DangerDen h DD4 12v. Στο www.dangerden.com θα βρεις πληροφορίες.

Αρχική απάντηση από JiMk

Trooper άψογος, εκείνο το @@ που κρατάει τη VGA το έβγαλες? Και κάτι άλλο, πάνω απο το τανκ τι πανελ είναι εκείνο? Αυτά :)

Το εβγαλα προσωρινά ναι... Ισως το ξαναβάλω καποια στιγμή. Το πάνω πάνω ειναι το Gatewatch και το δεύτερο το Hardcano 13.

Αρχική απάντηση από gfa3

Εγω θελω να μαθω που βρηκες αυτο το τανκ ειναι beauty!Δε θαταν ασχημα ενα τετοιο.Ειναι φωτιζομενο ή το περιποιηθηκες εσυ?

To tank ειναι της dangerden, απο το over-clock.co.uk. Οχι δεν ειναι φωτιζόμενο, εχω βάλει uv υγρό μεσα στο νερό :)

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

Κωστα ωραιος!2 ερωτησεις:

1)Η αντλια ποσα λιτρα ειναι?

2)Οι σωληνες που φαινονται πιο πρασινους απο τους αλλους εχουν μεσα Uv υγρο σωστα??

H αντλία ειναι στα ιδια επίπεδα με την 1250. Απλα στο φουλ της κανει λίγο θόρυβο. Την έχω στα 7v τώρα και ειναι άψογη.

Οι σωλήνες εχουν πράσινο υγρό uv αλλά ειναι πράσινοι απο μόνοι τους... UV πρασινοι δηλαδη. Τους ειχα πάρει απο το extremeprometeia.com.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα αψογο το κουτι σου!!

Ζηλευω και θα τα κανω κ εγω!!

Για το παραθυρο...το εκοψες μονος σου??κ πως μετρησες που θα το εκοβες ωστε να μη φαινονται τα cd rom πχ??

Σε λιγο ανεβαζω φωτο και απο το δικο μου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

Κατσε ειχες παρει απλους και uv reactive αυτοι που ειναι πρασινοι πιο ειναι?

Ολοι ειναι πράσινοι uv reactive. Ενας μονο ειναι tygon, φαινεται σχετικά ευκολα πιος ειναι , ειναι αυτός που φευγει απο το ψυγειο και παει στο cpu block.

Αρχική απάντηση από fANiS_K

Κωστα αψογο το κουτι σου!!

Ζηλευω και θα τα κανω κ εγω!!

Για το παραθυρο...το εκοψες μονος σου??κ πως μετρησες που θα το εκοβες ωστε να μη φαινονται τα cd rom πχ??

Σε λιγο ανεβαζω φωτο και απο το δικο μου...

Thanks Φάνη, ναι το έκοψα μονος μου. Εβάλα τις λαμπες κλπ, και μετά μετρησα ωστε να μη φαίνεται ισα ισα η πρώτη λάμπα. Εκανα στην αρχή ενα πείραμα με ενα χαρτόνι ωστε να δω αν μου αρέσει. Παντως με το dremel δυσκολέυτηκα, αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω πιο βαρβάτο πράγμα, κανονικό τροχό... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 21:13]

Ολοι ειναι πράσινοι uv reactive. Ενας μονο ειναι tygon, φαινεται σχετικά ευκολα πιος ειναι , ειναι αυτός που φευγει απο το ψυγειο και παει στο cpu block.

thx...με βοηθησες πολυ.Ειδα οτι ενας διεφερε για αυτο σε ρωτησα!

Link to comment
Share on other sites

....Κωστα....μπραβο πολυ ωραιο το εχεις κανει....και πιστευω οτι καλα εκανες και εβαλες τα danger-den...;) ....κουκλι εγινε:inlove: ....και το πλεξυ βγηκε super....:)

P.S Εχουμε το ιδιο radiator αλλα εγω το εχω μονο για vga...δεν μαμαει για το μεγεθος του.. ????:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

....Κωστα....μπραβο πολυ ωραιο το εχεις κανει....και πιστευω οτι καλα εκανες και εβαλες τα danger-den...;) ....κουκλι εγινε:inlove: ....και το πλεξυ βγηκε super....:)

P.S Εχουμε το ιδιο radiator αλλα εγω το εχω μονο για vga...δεν μαμαει για το μεγεθος του.. ????:D

To radiator ειναι πολύ καλο! Για το μεγεθός του ειναι σουπερ! Εγω εχω πανω του τον FX55 και την 6800U και τα αντέχει. Βεβαια ειναι μονίμως ζεστό αλλά αφου δεν εχει προβλημα το pc δεν αγχώνομαι.

Να προσθέσω μερικές πληροφορίες για την αντλία. Ειναι της dangerden , δουλέυει με 12v (εχει ετοιμο μολεξ δηλαδή) και το μινιμουμ ρευμα που χρειάζεται ειναι 6v. Στο φουλ της κανει ενα σφύριγμα, οχι πολύ δυνατό αλλα δεν ειναι τελειως αθόρυβη. Παντως μου φάνηκε πιο δυνατή απο τη 1250. Εαν δε την έριχνα στα 7v, στο τανκ μεσα γινότανε ο χαμός, κύματα κανονικά... Το αλλο πολύ θετικό της ειναι οτι δεν τρέμει καθόλου... Εχει μια λαστιχένια βάση μικρή η οποια ειναι υπεραρκετή.

Στις φωτό μπορειτε να τη φανταστέιτε που ειναι, βρίσκεται μπροστά απο το τροφοδοτικό και πίσω απο τα καλώδια που βγαίνουν απο το psu.

Το κοκκινο λαμπάκι που βλέπετε στις μνήμες ειναι απο το DDR Maximizer. Γιώργο παιζει τζάμι, ξέχασα να στο πω :p

Link to comment
Share on other sites

Για να επιτύχει την ίδια κυκλοφορία αυξάνει την πίεση στα 3,5 μπαρ που σημαίνει ότι από κυκλοφορητής που είναι η 1250 έχουμε καθαρή αντλία.

Για να πετύχουμε πίεση έχουμε ταχυστροφεία και σχεδόν μηδενισμό των ανοχών στο ιμπέλερ, άρα αυξημένη φθορά και αδυναμία στεγνής εκκίνησης.

Ανταλλάξαμε τον όγκο με την αναξιοπιστία, όχι και τόσο κακή ανταλλαγή αν είσαι προσεκτικός.

Link to comment
Share on other sites

ευγε για το κουτακι τρουπερακο........τελικα το μετετρεψες σε μωρακλα......παρα πολυ καλη η νεα διαρρυθμιση.

να σε βαλω λιγο στην πριζα?????

εαν ειχα το κουτακι θα του εκανα κι αλλα περισσοτερα μονταρισματα.......μεγαλυτερο παραθυρο τακτοποιημα και κρυψιμο καλωδιων με σλιβαρισματα και κομματια πλεξυ και αλλα πολλα........αυτα τα λιγα για να σε μπριζωσω κι αλλο...........:computer:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.