Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Άμα ξαναγίνει ποτέ ΠΘ ο Σαμαρας θυμιστε μου να πω ότι έχω δουλειά και ότι αν θέλετε τη γνώμη μου να διαβάζετε το antinews. Την καλύτερη δουλειά κανει ο σύντροφος εδώ. Ούτε τσακωμοί, ούτε χριστοπαναγιες, ούτε ban ούτε τπτ. Νοικοκυρεμένα πράγματα.

Βάζω λινκ από κάτι που συμφωνώ, προτιμάς να γράφω σεντόνια και να βριζόμαστε? Α! Και το πρόβλημα σου είναι ότι είσαι Σαμαρικός, εγώ δηλώνω Αριστερός, όχι Τσιπρικός..

 

Μην αγχώνεσαι 4 βουλευτές έχει ο Μυραλις, δε θα γίνουν εκλογες

Δεν "έχω" κάτι, και είναι 5.

Link to comment
Share on other sites

@asdf1234, εσυ τι γκρινιάζεις? :p Χθες δεν έλεγες θα κατέβεις σύνταγμα για να μείνουμε Ευρώπη.? 8 δις , 8δις. Οι άλλοι δε θα τα παίρνανε με φόρους θα τα παίρναν απο συντάξεις μισθους.

 

Μου φαίνεται μερικοι δεν ξέρετε τι θέλετε. Θέλετε, καί καλά να τα έχουμε με τους εταίρους, καί να μην πληρώνουμε νεα μέτρα, για να μας δανείζουν για να μη χρεοκωπήσουμε. Διαλέχτε, και τα δύο μαζι ΔΕ γίνονται. Ειναι πολύ απλό και εμφανές πλεον

Εγω ειμαι ξεκαθαρος απο την αρχη στο τι θελω, θελω χαμηλη φορολογια στις επιχειρήσεις θελω χαμηλο ΦΠΑ και το βαρος να το τραβηξουν οι κηφήνες του δημοσιου και οι συνταξιουχοι με εξυγίανση του ασφαλιστικου και απολυσεις/μειωσεις μισθων. Προφανως στο σημειο που μας εφεραν με τα παιχνιδακια τους μια κακη συμφωνια > καθολου συμφωνια αλλα αυτο δεν αλλαζει οτι η κυβερνηση συριζα απετυχε παταγωδώς στη "διαπραγματευση". Αν εχουν λιγο τσιπ(ρ)α θα πρεπει να βγουν και να πουν "Οκ παιδια το παλεψαμε, δεν μας βγηκε συγνωμη αλλα θα πληρωσετε πολυ παραπανω τωρα" 

 

Εσυ ζητας "ρηξη" και εισαι κατοικος εξωτερικου οπως λενε?? :p Γυρνα πισω, φερε τα λεφτα σου σε ελληνικες τραπεζες και μετα ζητα ρηξη και εσυ αν ειναι..

 

Και κατι που συμφωνω απολυτα:

 

 

Το πρόβλημα της χώρας είναι πρωτίστως πολιτικό και δευτερευόντως οικονομικό. Επί πέντε και πλέον χρόνια έχουμε χαθεί στην μετάφραση. Ανίκανοι να κατανοήσουμε απλά πράγματα και να υλοποιήσουμε το αυτονόητο. Αφήσαμε τον λαϊκισμό να κυριαρχήσει και έτσι χάσαμε σιγά – σιγά την επαφή με την πραγματικότητα. Σε τέτοιο σημείο που να έχουν δημιουργηθεί σε όλη την χώρα ομάδες υποστήριξης του Σώρρα! Το να περιμένει κανείς ότι θα σωθεί από "λεφτά" που προέκυψαν από την πώληση... εξωγήινης τεχνολογίας στις ΗΠΑ είναι κάτι που δηλώνει μεγάλη απελπισία. Στην καλύτερη των περιπτώσεων. Διότι υπάρχουν και χειρότερες και λιγότερο τιμητικές εκδοχές. 

 

http://www.capital.gr/epikairotita/3035609/nea-ellada-i-ta-omologa-tou-sorra

Έγινε επεξεργασία από asdf1234
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μην πιασω κανεναν να μου κανει  bowling  στον  asdf γιατι θα σας κανω STRIKE μετα και τον ηπιατε  :p 

 

:hehe:http://www.newsbeast.gr/politiki/arthro/1850192/michelogiannakis-ta-gaidouria-na-min-kanoun-booulingk-ston-varoufaki

 

αντε να δουμε, θα ξυπνησουν σε ολους τα πασοκικα γονιδια για να σκουζουν μετα μεσα στην Βουλη   " ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΤΡΑ  ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΝΘΡΩΠΑ, ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΓΩΝΙΑ ΑΛΛΑ ... ΘΑ ΤΑ ΨΗΦΙΣΩ !! " , θα  φαγωθουν μεταξυ τους και θα χωριστουν σε κομματια  ή και τα 2 ? the plot thickens .... 

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ξεκαθαρος απο την αρχη στο τι θελω, θελω χαμηλη φορολογια στις επιχειρήσεις θελω χαμηλο ΦΠΑ και το βαρος να το τραβηξουν οι κηφήνες του δημοσιου και οι συνταξιουχοι με εξυγίανση του ασφαλιστικου και απολυσεις/μειωσεις μισθων

 

 

Εκτός του ότι δεν θα έλεγες κάτι για τους συνταξιούχους αν ήξερες έστω και έναν συνταξιούχο, το ξέρεις ότι αυτή την συνταγή την δοκιμάζουμε 5 χρόνια τώρα κσι έχει αποτύχει παταγωδώς έτσι???

Τους είδες τους επιχειρηματίες που θέλουν μειωμένη φορολογία χθες? Ροζέ κρασί σε γυαλινο ποτήρι στην διαδήλωση... Αυτοί είναι που πρέπει να φάνε το βάρος..

Αναγνωρίζω φυσικά ότι η συντριπτική πλειοψηφία των επιχειρηματιών δεν είναι έτσι και τα βγάζουν πέρα δύσκολα. Αλλά δεν θα κάτσω να ακούω "το βάρος να το φάνε πάλι οι παπούδες" και "απολύστε τους ΔΥ".

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι δεν θα έλεγες κάτι για τους συνταξιούχους αν ήξερες έστω και έναν συνταξιούχο, το ξέρεις ότι αυτή την συνταγή την δοκιμάζουμε 5 χρόνια τώρα κσι έχει αποτύχει παταγωδώς έτσι???

Τους είδες τους επιχειρηματίες που θέλουν μειωμένη φορολογία χθες? Ροζέ κρασί σε γυαλινο ποτήρι στην διαδήλωση... Αυτοί είναι που πρέπει να φάνε το βάρος..

Αναγνωρίζω φυσικά ότι η συντριπτική πλειοψηφία των επιχειρηματιών δεν είναι έτσι και τα βγάζουν πέρα δύσκολα. Αλλά δεν θα κάτσω να ακούω "το βάρος να το φάνε πάλι οι παπούδες" και "απολύστε τους ΔΥ".

 

Λάθος. Οι συντάξεις δεν έχουν κοπεί όσο θα έπρεπε. έπρεπε όσοι παίρνουν σύνταξη κάτω των 60 τουλάχιστον να τους κοπεί στο 0. Εκτός εάν είναι ανάπηροι προφανώς. Δεν έγινε. Έπρεπε να είχαν κλείσει οργανισμούς που δεν χρειάζοταν και απολύσει Δ.Υ. που εργαζόταν σε αυτούς εκτός και αν υπήρχαν θέσεις σε υπηρεσίες και αυτοί ήταν ικανοί να τις γεμίσουν. Δεν έγινε. Κατόπιν μετά απο αυτά έπρεπε να μειώσουν την φορολογία και τις ασφαλιστικές εισφορές για να δημιουργηθούν δουλειές. Δεν έγινε.

 

ΛΑΘΟΣ συνταγή ακολουθήσαμε εμείς, δεν μας την επέβαλλαν, και ΛΑΘΟΣ συνταγή πάμε να ακολουθήσουμε και τώρα. Και συμφωνία να υπάρξει δηλαδή πάλι σε ένα (?) χρόνο θα χρεωκοπήσουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Οι συντάξεις δεν έχουν κοπεί όσο θα έπρεπε. έπρεπε όσοι παίρνουν σύνταξη κάτω των 60 τουλάχιστον να τους κοπεί στο 0. Εκτός εάν είναι ανάπηροι προφανώς. Δεν έγινε. Έπρεπε να είχαν κλείσει οργανισμούς που δεν χρειάζοταν και απολύσει Δ.Υ. που εργαζόταν σε αυτούς εκτός και αν υπήρχαν θέσεις σε υπηρεσίες και αυτοί ήταν ικανοί να τις γεμίσουν. Δεν έγινε. Κατόπιν μετά απο αυτά έπρεπε να μειώσουν την φορολογία και τις ασφαλιστικές εισφορές για να δημιουργηθούν δουλειές. Δεν έγινε.

 Καταδίκασε τους σε θάνατο να τελοιώνεις καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι δεν θα έλεγες κάτι για τους συνταξιούχους αν ήξερες έστω και έναν συνταξιούχο, το ξέρεις ότι αυτή την συνταγή την δοκιμάζουμε 5 χρόνια τώρα κσι έχει αποτύχει παταγωδώς έτσι???

Τους είδες τους επιχειρηματίες που θέλουν μειωμένη φορολογία χθες? Ροζέ κρασί σε γυαλινο ποτήρι στην διαδήλωση... Αυτοί είναι που πρέπει να φάνε το βάρος..

Αναγνωρίζω φυσικά ότι η συντριπτική πλειοψηφία των επιχειρηματιών όχι δεν είναι έτσι και τα βγάζουν πέρα δύσκολα. Αλλά δεν θα κάτσω να ακούω "το βάρος να το φάνε πάλι οι παπούδες"

Λες να μην ξερω συνταξιούχο?? Εγω στην Ελλαδα ζω εδω ειναι το μελλον μου και οχι στο εξωτερικο να μιλαω εκ του ασφαλους.. :p Πρωτα απο ολα η γιαγιά μου ας πουμε, κοντα στα 80 της παιρνει 3 συνταξεις και με αυτες καλύπτουμε και εμεις διαφορα κενα οποτε προφανως δεν με συμφερει η μειωση εαν ηταν να εχω και τα 2 με μαγικα λεφτα απο τον ουρανο. Καταλαβαινω οτι ειναι και αλλοι που ζουν την οικογενεια τους, καταλαβαινω οτι υπαρχουν και αλλοι που εχουν δουλεψει σκληρα για αυτη τη συνταξη. Προτιμω ομως την long term προοπτικη της χωρας απο το να κερδισουμε λιγο χρονο παραπανω βαζοντας αερα σε ενα σκασμενο λαστιχο και οσο παει γιατι αυτο γινεται και παλι, δεν ξερω αν με πιανεις.

 

Οπως τα λες στο spoiler η πλειοψηφία τα βγαζει δυσκολα και εαν εισαι και τιμιος εκει να δεις δυσκολιες, το λεω απο προσωπική εμπειρία. Αυτο εκτος απο αδικια εχει και αντίκτυπο στην οικονομια, εμεις πχ τωρα με 29% φορο και την αγορα παγωμένη εαν αναγκαστουμε και κλεισουμε απο το 26% που θα επαιρνε το κρατος δεν θα παρει τιποτα τωρα, η αν απολυσω καποιον για να τα βγαλω περα θα δημιουργήσω περισσοτερη ανεργια κτλπ. Ποιος πραγματικα θα ερθει να επενδυσει στην ελλαδα με τετοιο ασφαλιστικο? με τετοιους φορους?, ποσα καλα μυαλα εχουν μελλον εδω περα και δεν θα φυγουν εξω?? Οποτε με φοβιζει η long term προοπτικη της χωρας διοτι δεν ειμαι δημοσιος υπαλληλος ουτε συνταξιουχος και δικαιολογημενα νομιζω..

 

Απλα ειναι τα πραγματα απλα ειτε δεν μπορουμε να τα δουμε γιατι ειμαστε εκτος πραγματικοτητας ειτε γιατι μας κανουν οι ιδεοληψίες μας να βλεπουμε αυτο που θελουμε να δουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Καταδίκασε τους σε θάνατο να τελοιώνεις καλύτερα.

Γιατί υπάρχει διαφορά τώρα που παίρνει 500 ευρώ ας πούμε και το κομμουνιστικό κράτος για να πληρώσει μισθούς και συντάξεις του ζητάει 50 ευρώ ΕΝΦΙΑ/ΕΡΤ/ΕΙΣΦΟΡΑ ΑΛΛΥΛΕΓΓΥΗΣ/ΚΑΙΕΓΩΔΕΝΞΕΡΩΤΙΑΛΛΟΦΟΡΟΑΜΕΣΟΚΑΙΕΜΜΕΣΟ τον μήνα; Το ίδιο δεν θα ήταν να πάρει 450 να τελειώνει και να μην ζητήσει τίποτα έξτρα; Γιατί θες να πληρώνονται 45άρηδες απόστρατοι σύνταξη; Να την πάρουν στα 60 κάτι την σύνταξή τους. Στο κάτω κάτω υπάρχουν τα λεφτά;

 

Αλλά δεν το καταλαβαίνετε αυτό οι αριστεροί και μας βαφτίζετε απάνθρωπους, ρεμάλια, γερμανοτσολιάδες, προδότες και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε.

Έγινε επεξεργασία από tavliban
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει διαφορά τώρα που παίρνει 500 ευρώ ας πούμε και το κομμουνιστικό κράτος για να πληρώσει μισθούς και συντάξεις του ζητάει 50 ευρώ ΕΝΦΙΑ/ΕΡΤ/ΕΙΣΦΟΡΑ ΑΛΛΥΛΕΓΓΥΗΣ/ΚΑΙΕΓΩΔΕΝΞΕΡΩΤΙΑΛΛΟΦΟΡΟΑΜΕΣΟΚΑΙΕΜΜΕΣΟ τον μήνα; Το ίδιο δεν θα ήταν να πάρει 450 να τελειώνει και να μην ζητήσει τίποτα έξτρα; Γιατί θες να πληρώνονται 45άρηδες απόστρατοι σύνταξη; Να την πάρουν στα 60 κάτι την σύνταξή τους. Στο κάτω κάτω υπάρχουν τα λεφτά;

 

Αλλά δεν το καταλαβαίνετε αυτό οι αριστεροί και μας βαφτίζετε απάνθρωπους, ρεμάλια, γερμανοτσολιάδες, προδότες και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε.

Koμμουνιστικό κράτος? ROFL.

Α ετσι πες το, δεν θέλεις καθόλου φόρους... Το ίδιο να "δίνει" ο Μπόμπολας με εμένα.. δίκαιο, δεν λέω.

Link to comment
Share on other sites

 

3likos

δεν είσαι νηφάλιος, έχεις άγνοια κινδύνου γιατί είσαι και κάτοικος εξωτερικού αν δεν κάνω λάθος. Εγώ τουλάχιστον ζω εδώ μέσα και βλέπω καθημερινά τι τραβάει ο έμπορος και ο εργαζόμενος. Αυτό σε κάνει επικίνδυνο με την ψήφο σου. Τουλάχιστον ο Τσίπρας φαίνεται ότι δεν έχει άγνοια κινδύνου και καταλαβε στο τέλος ότι ο εκβιασμός δεν θα περάσει, ούτε η ρήξη είναι στο συμφέρον της χώρας. Έπαιξε και έχασε. Εγώ βλέπω τι γίνεται στην αγορά διαβάζω αριστερές ειδήσεις, δεξιές, κεντρώες, τις αναλύω και κρίνω τι είναι λάθος και σωστό. Περαστικά σου λοιπόν και συνέχισε έτσι ;)

 

 

Δεν υπήρξα ποτέ κάτοικος εξωτερικού ούτε και σήμερα είμαι. Περαστικά σε όσους #μενετεΕυρώπη, εμεις θέλουμε Ελλαδα αυτάρκη ,ανεξάρτητη, παραγωγική . Και όπως ειναι τα πράματα σήμερα στην ΕΕ για να γίνει αυτό χρειαζόμαστε δραχμούλα και ρήξη. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@asdf1234, εσυ τι γκρινιάζεις? :p Χθες δεν έλεγες θα κατέβεις σύνταγμα για να μείνουμε Ευρώπη.? 8 δις , 8δις. Οι άλλοι δε θα τα παίρνανε με φόρους θα τα παίρναν απο συντάξεις μισθους.

 

Μου φαίνεται μερικοι δεν ξέρετε τι θέλετε. Θέλετε, καί καλά να τα έχουμε με τους εταίρους, καί να μην πληρώνουμε νεα μέτρα, για να μας δανείζουν για να μη χρεοκωπήσουμε. Διαλέχτε, και τα δύο μαζι ΔΕ γίνονται. Ειναι πολύ απλό και εμφανές πλεον

Όπως και οι επιχειρηματίες. Βγαίνουν από τη μία και λένε να γίνει συμφωνία γιατί η αγορά δεν αντέχει. Βγαίνουν από την άλλη και λένε να γίνει συμφωνία αλλά να μην αυξηθεί ο ΦΠΑ, ο συντελεστής Κέρδους, ο φόρος αλληλεγγύης κλπ κλπ. Διαλέχτε. Ή θα μείνουμε Ευρώπη και θα πεθάνουμε αργά, ή θα πάμε στη ρήξη και ότι γίνει. Ο ΣΥΡΙΖΑ για εμένα δεν έπρεπε καν να συζητήσει για αυτά τα μέτρα. Έπρεπε να γυρίσει πίσω και να κάνει εκλογές ή δημοψήφισμα λέγοντας την αλήθεια. "Θέλετε να τα πάμε καλά με τους δανειστές παίρνωντας αυτά τα μέτρα που μου λένε, ή θέλετε να πάω σε ρήξη;". Άμεση και εξηγημένη δημοκρατία. Όχι να πάει να περάσει από τη βουλή με τη βοήθεια της ΝΔ - ΠΑΣΟΚ - Ποταμιού τα μέτρα και μετά να πάει σε εκλογές. Αν παρθούν αυτά τα μέτρα τι να τις κάνω τις εκλογές; Οι επόμενοι θα έρθουν να τα εφαρμόσουν.  

Πέντε μήνες το ίδιο βιολί, σούρτα - φέρτα, με κάθε εβδομάδα να είναι και η τελευταία. Και φτάσαμε στο παρά πέντε σαν μοχλός πίεσης προς τους βουλευτές. Δε σας θυμίζει κάποιο άλλο κόμμα αυτό; 

Ποιος δε θέλει να είναι στην Ευρώπη (εκτός του ΚΚΕ); Σε ποια Ευρώπη όμως; Των λαών ή των τεχνοκρατών. Αυτό το πράμα δεν είναι Ευρώπη. Είναι μια Γερμανία με ένα μεταλλαγμένο μάρκο, που κοιτάει τα συμφέροντά της σε αγαστή συνεργασία με τους Αμερικάνους. Που είναι οι ηγέτες (Μιτεράν, Σιράκ, Κολ, Μπραντ, Ντελορ) που και με την Αμερική τα έβαζαν και το κοινωνικό κράτος κοιτούσαν; Ποιο είναι το σημερινό όραμα των Ευρωπαίων; Κατάφεραν να κάνουν ακόμη και τη Ρωσσία να βάλει πυρηνικά στα σύνορά της με την Πολωνία (ή να πρόκειται να βάλει). Και ποιος το ξεκίνησε το κακό με τη Ρωσία; Η Γερμανία που μετά τα άφησε .στην Αμερική. 

Και ποιος πληρώνει το μάρμαρο του εμπάργκο; Τουρισμός και αγρότες. 

Έγινε επεξεργασία από Alexgk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koμμουνιστικό κράτος? ROFL.

Α ετσι πες το, δεν θέλεις καθόλου φόρους... Το ίδιο να "δίνει" ο Μπόμπολας με εμένα.. δίκαιο, δεν λέω.

Λάθος φίλε. Δεν είπα δεν θέλω καθόλου φόρους. Θέλω ΔΙΚΑΙΟΥΣ φόρους. Ο Μπόμπολας πληρώνει φόρους μέσο των υπαλλήλων που έχει αλλά και φορολογείται πάνω στα κέρδη του. Ο Μπομπολάς θέλω αν έχει τώρα 2000 υπαλλήλους να έχει 6000... Γίνεται; Με τέτοιους φόρους το ξεχνάμε.

 

 

 

Δεν υπήρξα ποτέ κάτοικος εξωτερικού ούτε και σήμερα είμαι. Περαστικά σε όσους #μενετεΕυρώπη, εμεις θέλουμε Ελλαδα αυτάρκη ,ανεξάρτητη, παραγωγική . Και όπως ειναι τα πράματα σήμερα στην ΕΕ για να γίνει αυτό χρειαζόμαστε δραχμούλα και ρήξη. :)

 

Mea culpa.

 

Αυτάρκης χώρα δεν είμαστε. Παραγωγικοί επίσης δεν είμαστε. Πρέπει πρώτα να γίνουμε αυτά τα δύο για να πάμε με ΣΧΕΔΙΟ στην δραχμή. Οποιαδήποτε άλλη επιλογή είναι για τα πανηγύρια και για γέλια. Για να γίνει αυτό έπρεπε οι αγρότες και λοιποι να είχαν κάνει τις χρηματοδοτήσεις της Ε.Ε. σπόρους, λιπάσματα, εργαλεία και όχι BMW και Cayenne. Να είχαμε επιχειρήσεις που εξάγουν. δεν έχουμε τίποτα. Δραχμή θα σήμαινε πολλά κακά την παρούσα στιγμή. :)

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Τους είδες τους επιχειρηματίες που θέλουν μειωμένη φορολογία χθες? Ροζέ κρασί σε γυαλινο ποτήρι στην διαδήλωση... Αυτοί είναι που πρέπει να φάνε το βάρος..
Και εγώ επιχειρηματίας είμαι και τα 5 χρόνια έχω φάει τέτοιο ραβδί φορολογικά που έχω καβάτζα και για την επόμενη ζωή. Φτάνει πια η νοοτροπία "όποιος είναι επιχειρηματίας είναι και πλούσιος"
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ επιχειρηματίας είμαι και τα 5 χρόνια έχω φάει τέτοιο ραβδί φορολογικά που έχω καβάτζα και για την επόμενη ζωή. Φτάνει πια η νοοτροπία "όποιος είναι επιχειρηματίας είναι και πλούσιος"

Δεν είμαστε στο "Τι σειρές παρακολουθείτε" ή στο "Τι ταινία είδατε πρόσφατα" thread, μπορείς να ανοίγεις τα spoiler. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ επιχειρηματίας είμαι και τα 5 χρόνια έχω φάει τέτοιο ραβδί φορολογικά που έχω καβάτζα και για την επόμενη ζωή. Φτάνει πια η νοοτροπία "όποιος είναι επιχειρηματίας είναι και πλούσιος"

όχι ρε αστρολάβε πρέπει να πληρώνεις ΟΑΕΕ/ΤΣΜΕΔΕ ~600 ευρώ το μήνα βρέξει χιονίσει, βγάλεις δε βγάλεις λεφτά, να πληρώσεις 26% (τώρα) φόρο και 29% του χρόνου και όχι μόνο αυτό να προκαταβάλεις και τον φόρο για την επόμενη χρονιά γιατί το κομμουνιστικό, επαναλαμβάνω, ΚΟΜ-ΜΟΥ-ΝΙ-ΣΤΙ-ΚΟ κράτος θέλει να πληρώνει συντάξεις 45ρηδων και υπερβολικούς μισθούς Δ.Υ.. Ο άλλος λόγος είναι ότι οοοοοοοοοολοι οι επιχειρηματίες είστε βαφτισμένοι από το κράτος ΦΟΡΟΦΥΓΑΔΕΣ.

 

να κάτσεις να πληρώσεις. Δεν βγαίνει αλλιώς. Με συγχωρείς.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  1. Ο κ.Σουλτς είπε: «Tα μέτρα λιτότητας, αποκλειστική επιλογή των ελληνικών κυβερνήσεων». Η ΝΔ των 20 ανακοινώσεων την ημέρα, δεν έβγαλε άχνα.

    139 retweets101 favorites

    Reply

     Retweet139

     Favorite101

    Follow

    More

  2. Ο Σαμαράς προαναγγέλει μειωη του ΕΝΦΙΑ κατα 7%...Στα 500 ευρω πληρώνει 465! Διαλέγω ΣΥΡΙΖΑ, να πληρώσω μηδέν!

    28 retweets14 favorites

    Reply

     Retweet28

     Favorite14

    Follow

    More

Άδωνις Γεωργιάδης: Κατέθεσε μήνυση εναντίον της Ντέπυς Γκολεμά! Video http://goo.gl/fb/HcT53n 

View summary1 retweet5 favorites

Reply

 Retweet1

 Favorite5

Follow

More

ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ @anemosanti Ο Σαμαράς προαναγγέλει μειωη του ΕΝΦΙΑ κατα 7%...! Διαλέγω ΣΥΡΙΖΑ, να πληρώσω μηδέν!

CILoGrGWUAATBRo.jpg

 

 

View photo17 retweets19 favorites

Reply

 Retweet17

 Favorite19

Follow

More

Ιστορικές αναρτήσεις (συνέχεια)

CILnA3ZWEAA7TPQ.jpg

 

 

 

 

(οι σχολιαστες απο κατω κανουν για αλλη μια φορα  επιδειξη τιτανοτεραστιου πολιτισμου και παιδειας )

 

 θα ακριβυνει (κι αλλο) το κοστος ζωης, θα πανε η φοροδιαφυγη και η φορολογια ταυτοχρονα στον ουρανο (για να πληρωνουμε εμεις τα κοροιδα που δεν μπορουμε να κρυφτουμε ) αλλα τουλαχιστον ο καινουργιος μας  νταβατζης ειναι  πιο κωτσονατος και μας κανει να αισθανομαστε οτι εχουμε  "αξιοπρεπεια"  χαλαλι τους τα ψηφαλακια, χαλαλι !!!! 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.