Jump to content



Αγορά Smartphone στα 300-400 ευρώ


psygreg

Recommended Posts

άρα λέτε LG G3/Note 3/Oneplus One, που όμως για το One είναι δύσκολο γιατί δεν παίζουν invites με μία αναζήτηση που έκανα χθες βράδυ.

 

άρα G3/Note3 , μου κάνει εντύπωση που δεν έχετε πει κανένα Z3, ή M8 :p

 

Ζ3 αν σου αρέσει ναι, αλλά σε καμία περίπτωση M8 από εμένα. Για εμένα ο μόνος λόγος να το αγοράσεις είναι η ποιότητα κατασκευής.

Αν και το M7 που έπιασα δε με ενθουσίασε από ποιότητα. Ναι οκ, δεν είναι πλαστικό αλλά σε καμία περίπτωση δε το θεωρώ στιβαρό τηλέφωνο.

Για εμένα αν θες ποιότητα πήγαινε στα νέα της Motorola.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

με τόσα χρήματα να πάρεις από το εξωτερικό και θα πάρεις κινητό <<τούμπανο>>. Ενδυκτικά θα σου πώ ότι εγώ αγοράζω από εδώ http://www.to2c.com/.

Και με κάτω από 200 ευρώ ακόμα, θα πάρεις πολύ καλό...

Στα τόσα λεφτά δεν συμφέρει καν κινέζικο,με εξαίρεση το oneplus. Κινέζικο πια κάτω από 200

Link to comment
Share on other sites

η έννοια "κινέζικο" είναι δίκοπο μαχαίρι. π.χ. κατασκευαστικά το iPhone είναι κινέζικο

 

 

έχω λάβει υπόψην τις επιλογές σας αλλά είναι δύσκολη η απόφαση, έχω βγάλει το Ζ3 κι έχω βάλει στην θέση του Ζ2 μιας και είναι περίπου μία κατοστάρα κάτω και σχεδόν το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Απο sony εννοείται το z2 αντί z3... Αποκεί και πέρα και το Note3 έχει αρχίσει να πέφτει γρήγορα πλέον, αλλα και το LG G3 φτηναινει, και το 32αρι που έχει και τα 3gb ram πέφτει πιο πολύ απο το 16αρι...οποτε ίσως σε κάνα 20ημερο να είναι καλή αγορά το 32αρι αν έχει πάει στα 370-380€ και είναι ένα 50ρικο πάνω από το 16αρι... Εγω αυτό περιμένω να το πάρω γύρω στα Χριστούγεννα το αργότερο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα, θα πρότεινα μια μικρή πίστωση χρόνου καθώς τον Δεκέμβριο πιστεύω να έχουμε και προσφορές και πτώσεις τιμών, από LG ρίξε και μια ματιά στο εκκεντρικό G Flex παρτίδα 1.1 επίσης και το Ζ2, καλές αγορές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

για το G3 διαβάζω πως είχε αρκετά θέματα όταν κυκλοφόρησε, τώρα τι παίζει? ειδικά στο θέμα μπαταρίας. βλέπω πως έχει υψηλή αναλύση άρα θα "τρώει" αρκετά

 

το G Flex το φοβάμαι, νομίζω πως θα σπάσει :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tα καλυτερα value for money αυτη την στιγμη ειναι Nexus 5 / LG G2 κ αν θελεις οποσδηποτε SD κ καλυτερη οθονη - καμερα πας στο s4 με τον snap800 με τον κωδικο i9506. Σε benchmark περναει κ το s5

Και τα δύο φοβερά κινητά, αλλά αυτό που λες δεν γίνεται.

 

Το s5 έχει snap801 και καλύτερη κάρτα γραφικών σχέση με το i9506

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο φοβερά κινητά, αλλά αυτό που λες δεν γίνεται.

 

Το s5 έχει snap801 και καλύτερη κάρτα γραφικών σχέση με το i9506

Καταρχην gpu εχουν ιδιες..Adreno 330. Σε αρκετα benchmark που εχω δει κ στο youtube αλλα κ στο δικο μου που εχω τρεξει Antutu το βγαζει πιο πανω...

Με ενα oneplusone που το εβαλα διπλα διπλα, το galaxy τελειωνει πιο γρηγορα το benchmark (καμια 3-4 δευτερολεπτα πιο γρηγορα)

αλλα σε τελικο σκορ το oneplus ηταν λιγο πιο πανω. Σε μερικα επιμερους σκορ ηταν πιο κατω. Αλλα στο συνολο δεν ειχαν μεγαλη διαφορα. Καλα εννοειται οτι με το απλο s4 υπαρχει χαοτικη διαφορα :)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα και το κινητό της υπογραφής μου, αλλά δεν ξέρω τον βαθμό δυσκολίας στην χρήση και μεταφορά, η τιμή είναι χώμα, και το G2 εξαιρετική επιλογή ιδίως σε λευκό με το γνωστό μειονέκτημα έλλειψης sd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορείς να δώσεις λίγα παραπάνω πας στο m8 που για μένα είναι το top android αυτή την στιγμή..

Το opo ωραίο,το έχω δουλέψει αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα το αγόραζα όταν είναι σε τιμή χώμα το g3 με τρομερό ελληνικό service και 2 χρόνια εγγύηση..(Μην μου πείτε για εγγύηση opo από Ευρωπαϊκό store γιατί θα βάλω τα γέλια)

Δες και το oppo find 7 Που είναι αρκετά καλό και έχει δυνατό after sale support.(παίζει και έκπτωση με φοιτητικό πάσο)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορείς να δώσεις λίγα παραπάνω πας στο m8 που για μένα είναι το top android αυτή την στιγμή..

Το opo ωραίο,το έχω δουλέψει αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα το αγόραζα όταν είναι σε τιμή χώμα το g3 με τρομερό ελληνικό service και 2 χρόνια εγγύηση..(Μην μου πείτε για εγγύηση opo από Ευρωπαϊκό store γιατί θα βάλω τα γέλια)

Δες και το oppo find 7 Που είναι αρκετά καλό και έχει δυνατό after sale support.(παίζει και έκπτωση με φοιτητικό πάσο)

 

Απο που ομως το oppo?

Link to comment
Share on other sites

One plus one απο μενα ,g3 οχι ,g2 ναι ,note 3 ,οσο και να μην εχεις θέμα με το μέγεθος πρεπει να εισαι τρελο γομάρι για να μπει σε τσέπη η στο χέρι ,δεν εχει σχέση με κανενα άλλο γιατί ειναι αρκετά φαρδύ.

Θελει τσαντάκι όπως και δηποτε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.