Jump to content



greekfragma

Recommended Posts

το συγκεκριμένο πράσινο είναι το κλασσικότερο χρώμα της Kawa και είμαι από εκείνους που βαριέμαι να βλέπω παντού μαύρες μηχανές. Λευκή με τίποτα γιατί θα περνάω από Εξάρχεια και θα τρώω μολότωφ, οπότε...  :p

 

άντε κανένας άλλος δίτροχος εδώ μέσα δεν υπάρχει;  B)

Link to comment
Share on other sites

Το Wolf τελικά ποτέ δε το απέκτησα και ήταν το σωστότερο πράγμα που είχα κάνει. Θα έμπλεκα με γραμμάτια τράπεζες κλπ για 250κυβικά με τελικό κόστος 1500ευρώ παραπάνω από ένα μεταχειρισμένο 650άρι BMW F GS. Κράτησα το GS 1χρόνο. Έμεινα για 2μήνες με ένα παπί γιατί χρειάστηκα άμεσα μετρητά για προσωπικούς λόγους, και  κατέληξα 2χρόνια ήδη με το Versys αφού στάθηκα ξανά στα πόδια μου και έμειναν χρήματα στην άκρη.

 

Έχω ήδη 14.000χλμ και είμαι μόνιμα με ένα χαμόγελο είτε πάω για δουλειά είτε για βόλτα. Πολυεργαλείο και funbike που τα κάνει όλα στο βαθμό που αντέχει η τσέπη μου. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το είδα το καινούριο 500άρι. Πήγαμε παρέα με ένα παλικάρι που το χε φρέσκο-αγορασμένο μερικά χιλιόμετρα στην Αθήνα. Όμορφο πολύ, δε καίει τίποτα, και δείχνει άνετο. Λίγο ακριβούτσικο μεν αλλά αν είναι η πρώτη σου μεγάλη go for it. 

Link to comment
Share on other sites

βασικα θελω να ειναι η πρωτη μου και η τελευταια μου μεγαλη :p 

ειμαι της αποψης οτι στις μηχανες τα πολλα κιβυκα και ιππους ειναι ασκοπα , διοτι συνηθιζω να βλεπω την ισχυς ως προς τα κιλα του οχηματος και οχι ετσι ξερα 

Link to comment
Share on other sites

Για Ελλάδα και την κρίση που βρισκόμαστε οτιδήποτε πάνω από 600κυβικά είναι άσκοπο. Δρόμοι 0, υποδομές 0, βενζίνη και φορολόγηση ασφάλιστρα στα ύψη.

 

Αν ήταν περισσότερο καιρό στην αγορά τα 500άρια θα είχα και γω τέτοιο καθώς το 650άρι Versys θα το ήθελα να καίει κάπως λιγότερο. Εσύ είσαι στη χρυσή τομή από άποψη οικονομίας και χρήσης. Άντε με το καλό η αγορά :)

Link to comment
Share on other sites

Το Wolf τελικά ποτέ δε το απέκτησα και ήταν το σωστότερο πράγμα που είχα κάνει. Θα έμπλεκα με γραμμάτια τράπεζες κλπ για 250κυβικά με τελικό κόστος 1500ευρώ παραπάνω από ένα μεταχειρισμένο 650άρι BMW F GS. Κράτησα το GS 1χρόνο. Έμεινα για 2μήνες με ένα παπί γιατί χρειάστηκα άμεσα μετρητά για προσωπικούς λόγους, και  κατέληξα 2χρόνια ήδη με το Versys αφού στάθηκα ξανά στα πόδια μου και έμειναν χρήματα στην άκρη.

 

Έχω ήδη 14.000χλμ και είμαι μόνιμα με ένα χαμόγελο είτε πάω για δουλειά είτε για βόλτα. Πολυεργαλείο και funbike που τα κάνει όλα στο βαθμό που αντέχει η τσέπη μου. :)

 

Και καλα εκανες ,απλα οσο ειχαμε μιλησει θυμαμαι οτι κατα 99% θα το αγοραζες.

Επισης καλα εκανες που ξεφορτωθηκες την μπεμπα ,δεν ειναι οτι καλυτερο της γερμανικης εταιρειας στις μηχανες.

Προσωπικα μετα απο αρκετα σκουτεροειδη ,παπιοειδη πηγα πριν χρονια στην πρωτη αγαπη

jYPWJ57.jpg

 

WdTkb7m.jpg

 

Φανταστικη μηχανη ιδιως για μεσα στην πολη που εκανα μερικα χλμ,προσεγμενη οταν την πηρα (ψειρας γερμανος ιδιοκτητης)

και πηγαμε μαζι για αρκετα χρονια.Μια μερα δεν ξερω πως με μπηκε η ιδεα να την δωσω και εφυγε μεσα σε μια μερα.

Την λυπηθηκα που την εδωσα και λυπηθηκα οταν ειδα πριν κανα μηνα τα χαλια της απο τον ιδιοκτητη της.

Πηγα σε μια ανουσια αλλα τιμια μοτοσυκλετα και πλεον καταληξα στην γραια.

Πινει τον αμπακα σε βενζινες,ειναι 1000 κυβικα V2 με οτι καλο και κακο συνεπαγεται αυτο αλλα

οταν ανεβαινω πανω της ολα αυτα ξεχνιουνται και το χαμογελο του βλακα ερχεται στα χειλη μου. :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στη πένα το είχες!

 

Άμα έχεις και άλλο όχημα μετακίνησης η 1000άρα είναι άλλο πράμα. Εγώ πήρα το Verys all around γιατί το παπί το φοβάμαι, δε στρίβει δε φρενάρει και δεν έχει και όγκο για να σε υπολογίζουν στη κίνηση του ματιού. Με on off σε υπολογίζουν, έχεις φρένα, έχεις γκάζι και γενικά έχεις καλύτερο έλεγχο του δρόμου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

H γραια κοτα εχει το ζουμι :p

Mπααα θελω να πιστευω οσο πορευτω θα παμε μαζι,φυσικα αν ολα πανε καλα.

Σε περιπτωση παντως που θα την χαρισω θα εισαι δευτερος στη σειρα (κολλητος προηγειται):p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τι θα γίνει.....Θα εμφανιστεί κανένας ακόμα? Ολόκληρη κυβέρνηση έγινε μηχανόβια!

tsipras-mixani.jpg

 

tsipras.jpg

 

3156720.limghandler.jpg

 

a-default-640x468.jpg

 

tsironis.jpg

 

 

 

Και για να μην ασχολούμαστε μόνο με την κυβέρνηση.

 

Εδώ σε πρόσφατη παροχή υπηρεσιών.

 

10397213_10152338854398521_8422517855374

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
Link to comment
Share on other sites

θα έβαζα και εγώ fragma αν δεν ήμουν ~200km μακρυά της...

edit found one(καλοκαίρι ~αύγουστος φέτος)

BbRNbcw.jpg?1

 

 

αλλα τουλάχιστον θα πω τύπο

sym wolf 250 (αυτό που δεν πήρες απ'ότι κατάλαβα) ,δεν ήθελα μαύρο και απέχω πολλά χιλιόμετρα απο εξάρχεια οπότε δεν παίζει θέμα molotov :p)

 

είναι η πρώτη και μοναδική μου μηχανή , καλύπτει τους περιορισμούς (αχμ α2 και μηδέν εμπειρία) , δεν καίει σχεδόν τίποτα (avg 3.3 l/100km) και κυρίως μου αρέσει

ίσως σε 1-2 χρόνια ,αν επιτρέπουν τα οικονομικά, την αλλάξω με κάτι μεγαλύτερο (ερωτας τα street triple και για κάποιο λόγο το er6f) αλλά μέχρι τότε και το wolf μια χαρά είναι

Έγινε επεξεργασία από shattered
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.