Jump to content



greekfragma

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
On 19/10/2021 at 3:04 ΜΜ, το μέλος Lakisss έγραψε:

Αυστραλία

 

 

μεγαλύτερη σποιλεριά για το GTA 6 δεν έχω ξαναδεί :tongueout:

 

να βάλουμε και ένα βιντ που ενώνει Αυτό και Μότοκίνηση 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lakisss said:
crighton_cr700w_rotary_revealed_news_spe
WWW.MOTOMAG.GR

Τα νούμερα της CR700W την καθιστούν την superbike με την καλύτερη αναλογία κιλών ανά ίππων στον...

 

 

Nice specs, άσχημη εμφανησιακά. Βέβαια όταν η χρήση της είναι αποκλειστικά για πίστα, η εμφάνιση είναι το τελυταίο που σε νοιάζει....

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:
crighton_cr700w_rotary_revealed_news_spe
WWW.MOTOMAG.GR

Τα νούμερα της CR700W την καθιστούν την superbike με την καλύτερη αναλογία κιλών ανά ίππων στον...

 

 

Υπάρχει πάντα ένα θέμα με τα κυβικά στους Wankel. Όταν έχεις 3 εκρήξεις στο κύλινδρο για πλήρη στροφή μήπως θα έπρεπε ο κύλινδρος να μετρηθεί Χ3;

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Υπάρχει πάντα ένα θέμα με τα κυβικά στους Wankel. Όταν έχεις 3 εκρήξεις στο κύλινδρο για πλήρη στροφή μήπως θα έπρεπε ο κύλινδρος να μετρηθεί Χ3;

x2 χονδρικά τον υπολογίζουν αλλά εγω δεν το έβαλα γι'αυτό. Είναι εντυπωσιακή η αναλογία κιλών ανά ίππο. 110 είναι ένα παπι. 

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2021 at 12:36 ΠΜ, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

για πείτε ABS στο μπροστά τροχό ή CBS για σκουτεράκι 125cc , πχ SYM SR 125 ;

 

abs καλύτερα , μετά cbs , μετά προσευχή και θετική ενέργεια 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Thresh86 said:

abs καλύτερα , μετά cbs , μετά προσευχή και θετική ενέργεια 

 

Το συζήτησα και με αντιπρόσωπο και μου λέει αν δεν έχουν και οι δύο τροχοί abs καλύτερα να πας σε μηχανάκι με CBS . Αλλιώς αν έχουν και οι δύο τροχοί  ABS δεν το συζητώ ABS

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

Το συζήτησα και με αντιπρόσωπο και μου λέει αν δεν έχουν και οι δύο τροχοί abs καλύτερα να πας σε μηχανάκι με CBS . Αλλιώς αν έχουν και οι δύο τροχοί  ABS δεν το συζητώ ABS

 

Δεν έχω συναντήσει μηχανάκι με abs σε ένα μόνο τροχό αλλά και πάλι , απο τον μπροστινό κινδυνεύεις να πέσεις, πιο πολύ.

Το CBS έτσι όπως το βίωσα σε ένα καλά συντηρημένο PCX 125 με ένα ζευγάρι καλά λάστιχα (Metzeler) , λειτουργούσε υποδειγματικά , σωτήριο για μέσα στην πόλη.

 

Στο SYM κλείνεις ? 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Products42-8585772486460333634-s0.png
WWW.HONDA-MOTORCYCLES.GR

ΓΟΗΤΕΙΑ ΑΝΑΛΛΟΙΩΤΗ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ Το Super Cub δεν θα είναι ποτέ εκτός μόδας Μετά από 100 εκατομμύρια πωλήσεις και περισσότερα από 60 χρόνια ...

 

τυχερέ :shifty:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος Thresh86 έγραψε:
Products42-8585772486460333634-s0.png
WWW.HONDA-MOTORCYCLES.GR

ΓΟΗΤΕΙΑ ΑΝΑΛΛΟΙΩΤΗ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ Το Super Cub δεν θα είναι ποτέ εκτός μόδας Μετά από 100 εκατομμύρια πωλήσεις και περισσότερα από 60 χρόνια ...

 

τυχερέ :shifty:

Το προηγούμενο μοντέλο κάνει 3600, που ακόμα είναι πολλά όταν με τα ίδια παίρνεις GTR 150

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 λεπτά πριν, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Το προηγούμενο μοντέλο κάνει 3600, που ακόμα είναι πολλά όταν με τα ίδια παίρνεις GTR 150

 

Το MY αλλάζει , δεν το έχω ψάξει για να τις διαφορές που έχει , δεδομένου ότι υπάρχουν 2 , cub 125 κ cub c125 , δεν νομίζω ότι θα είναι συνταρακτικές δεδομένου ότι μιλάμε για προϊόν πολυτελείας πλέον παρά το workhorse που πουλήσε όσο τιποτα στο πλανήτη.

 

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/22250288-honda-super-cub

 

 

Το gtr150 είναι τελείως άλλου στυλ , με έμφαση στο σπορτίφ χαρακτήρα, πολύ πιο δυνατό κινητήρα κλπα.

 

Κατά μία έννοια , το σύγχρονο c50 σε παπί , θα ήταν το supra x ή πως λένε το βασικό αν και αίσθηση παντοτινού σε μικρό μηχανάκι μου το έδωσε το pcx 125 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Το προηγούμενο μοντέλο κάνει 3600, που ακόμα είναι πολλά όταν με τα ίδια παίρνεις GTR 150

Οδηγάω από το 1994, τα παπάκια όσο και να προοδεύσουν παπάκια είναι. Δεν τα σνομπάρω αφού έχω ένα, αλλά μεγαλώνοντας κατάλαβα ότι δεν αξίζουν τόσα λεφτά, μέγιστο τα 2000.

Την Τετάρτη πιθανώς παραλαμβάνω:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.