Jump to content



ΑΓΟΡΑ DVDRW


ΣΤΕΦΟΣ

Recommended Posts

Λοιπον πριν μια βδομαδα πηρα για δοκιμη ενα nec 3500.Αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι, οτι ταχυτητα και να του εβαζα να γραψει αυτο τελειωνε την εγγραφη σε 12 με 15 λεπτα.Δοκιμασα 20 περιπου dvd tdk 8x και εγγραψα και on the fly και απο το σκληρο.

Ενω απο το plextor που εχει ενας φιλος το μηχανακι πεταει.

Αρα καταληγουμε στο συμπερασμα PLEXTOR.;)

Υ.Γ: Μη μου πειτε για dma, firmware κτλ.Ολα ηταν ενταξει οταν δουλευα το nec και απο firmware δοκιμασα και το 2,17 και το 2,16.

Την ιδια συμπεριφορα εχει και το nec μιανου φιλου.

Link to comment
Share on other sites

nec 3500 για εμένα, για τη πολύ καλή συμβατότητα με media και τα patched firm που κυκλοφορούν.

pioneer 108 δε κάνει bitsetting στα +R και ουσιαστικά είναι 12x drive, κατά τα άλλα είναι πολύ καλό.

sony είναι απλά μάπα, καθόλου καλή συμβατότητα με media και χάλια στην ανάγνωση.

Προσωπικά θεωρώ τα plextor μόνο όνομα και περιττά features πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓΙΩΡΓΟΣ

Λοιπον πριν μια βδομαδα πηρα για δοκιμη ενα nec 3500.Αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι, οτι ταχυτητα και να του εβαζα να γραψει αυτο τελειωνε την εγγραφη σε 12 με 15 λεπτα.Δοκιμασα 20 περιπου dvd tdk 8x και εγγραψα και on the fly και απο το σκληρο.

Ενω απο το plextor που εχει ενας φιλος το μηχανακι πεταει.

Αρα καταληγουμε στο συμπερασμα PLEXTOR.;)

Υ.Γ: Μη μου πειτε για dma, firmware κτλ.Ολα ηταν ενταξει οταν δουλευα το nec και απο firmware δοκιμασα και το 2,17 και το 2,16.

Την ιδια συμπεριφορα εχει και το nec μιανου φιλου.

Σιγουρα κανεις κατι στραβα γιατι εμενα τα ιδια δισκακια (οπως και πολλα αλλα) τα γραφει σε 9.30'

Δοκιμασε να βαλεις κανεναν αλλο firmware ή αλλαξε δισκακια.το πολυ πολυ να εχει οντως προβλημα το drive και να θες rma.Αλλα και παλι το 3500 ειναι κορυφαιο σε ποιοτητα εγγραφης...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓΙΩΡΓΟΣ

Στο plextor του φιλου μου 12χ=4 λεπτα, 8χ=7 λεπτα μιλαμε για ολα τα dvd οποιαδηποτε ειναι οι χρονοι αυτοι που γραφω ειναι ακριβως.

Απλά δε γίνεται, κάποιο λάθος κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα το PX-716A της Plextor, απλά γατί τα Plextor είναι τα πιο αξιόπιστα...

Δεν το αγόρασα ο ίδιος λόγο της πολύ τσιμπιμένης του τιμής....

Απλά μιλώντας με φίλους πειρατές (και από τους πολύ καλούς - έχουν και παπαγάλο και ξύλινο πόδι) που γράφουν με 15 μηχανήματα, λένε όλοι οτι το Plextor είναι μπροστά από τα άλλα....

Ως δεύτερη επιλογή μάλλον το NEC (μιας και είναι γρήγορο και η τιμή του πολύ καλή)

Εγώ έχοντας ήδη ένα LG Drive και ώντας ικαοποιημένος από την απόδοσή του (και σκυλί βγήκε το άτιμο, 5 χρόνια διαβάζει ασταμάτητα...) πήγα και πήρα LG για DVD-RW θησιάζοντας τα 4Χ στο DL του NEC για 2.4Χ και υποστήριξη όλων των format (ήθελα κάτι που να τα κάνει όλα και ας είναι πιο αργό)

Αναμείνατε testάκια με CD-DVD speed

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Plextor 708A. Έχω να πώ ότι εκτός την καλή εγγραφή που κάνει , εμένα με εντυπωσίασε αρκετά πόσο γρήγορο είναι στο dvd reading και στα cd-rom! Διαβάζει απίστευτα γρήγορα, σε σχέση με άλλες συσκευές που έχω δουλέψει! To ίδιο και με τον Plexterα το cd-recorder 24x!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.