Jump to content



AMD R9 3x0Χ Καθ'οδόν!


Recommended Posts

Σίγουρα δεν έχεις ξεχασμένο κανένα frame limiter ενεργοποιημένο; Μέσα από το catalyst ίσως;

Λέμε τα αυτονόητα τώρα, αλλά κάπου αλλού δεν πάει το μυαλό μου (εκτός από το RMA :p ).

 

σίγουρα, αφού άλλαξα driver τόσες φορές με DDU κιόλα.

 

Πάμε για RMA δεν υπάρχει άλλη λύση.

 

Ειλικρινά πιο περίεργη συμπεριφορά σε κάρτα δεν έχω δει...

Έγινε επεξεργασία από The_Blade
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μια άλλη ίδια κάρτα στο σύστημα σου θα σου λύσει τις απορίες...

 

έχεις απόλυτο δίκιο αλλά μετά από όλα αυτά σκέφτομαι να μην πάω σε αντικατάσταση...

 

UPDATE

 

πάω για επιστροφή χρημάτων.

 

Την κάρτα την είχα βρει ευκαιρία στα 462 Ε αλλά να πω την αλήθεια μετά από τα νούμερα που βλέπω με τους τελευταίους driver στην 290, θα μείνω εδώ προς το παρόν.

 

άσε που οι ανάγκες μου για benching-tinkering υπερ-καλύφθηκαν.  :p

 

 

ΒΤW thanks σε όσους βοήθησαν!

 

@mpourdas @Antonis21

 

και στον @Sebastian για το κράξιμο!  :lol:

Έγινε επεξεργασία από The_Blade
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχεις απόλυτο δίκιο αλλά μετά από όλα αυτά σκέφτομαι να μην πάω σε αντικατάσταση...

 

UPDATE

 

πάω για επιστροφή χρημάτων.

 

Την κάρτα την είχα βρει ευκαιρία στα 462 Ε αλλά να πω την αλήθεια μετά από τα νούμερα που βλέπω με τους τελευταίους driver στην 290, θα μείνω εδώ προς το παρόν.

 

άσε που οι ανάγκες μου για benching-tinkering υπερ-καλύφθηκαν.  :p

 

 

Παρε ρε μια 980Ti, η καρτα ειναι φονιάς! 

Link to comment
Share on other sites

Παρε ρε μια 980Ti, η καρτα ειναι φονιάς! 

 

σύμφωνοι αλλά πρώτον θέλει 600αρα + (την οποία για οθόνη 1080p δεν δίνω), και δεύτερον περιμένω να δω τι θα κάνει το underdog (AMD) με το DX 12.

 

 

BTW DSR και VSR σε θέμα ποιότητας απεικόνισης αξίζουν τελικά;

 

To Shadow of Mordor το είχα παίξει 2680* γιατί έβλεπα καλύτερη λεπτομέρεια στα textures.

Έγινε επεξεργασία από The_Blade
Link to comment
Share on other sites

Λεπιδα κανε λιγο υπομονη σημερα θα ανεβασω για σενα tomb raider,thief και mordor.Αν ειχα χρονο θα ειχα αποσταρει απο χθες,μου εχει γινει και εμενα κατι παρομοιο και ξερω την ξενερα.Τα παιχνιδια δεν ειναι original.Θα στειλω στο καθενα τα settings και αποτελεσματα.Θα χρησημοποιησω 15.10 beta...Ασχετο αλλα ψηνω να βαλω αλλη μια fury  :wub:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λεπιδα κανε λιγο υπομονη σημερα θα ανεβασω για σενα tomb raider,thief και mordor.Αν ειχα χρονο θα ειχα αποσταρει απο χθες,μου εχει γινει και εμενα κατι παρομοιο και ξερω την ξενερα.Τα παιχνιδια δεν ειναι original.Θα στειλω στο καθενα τα settings και αποτελεσματα.Θα χρησημοποιησω 15.10 beta...Ασχετο αλλα ψηνω να βαλω αλλη μια fury  :wub:

 

Πάει η κάρτα, ταξιδεύει για Ιταλία.

 

Είχε πρόβλημα μεγάλο. Αν δεν βαριέσαι διάβασε τα ποστ να δεις.

 

Τελικά λέω να μείνω στην 290 προς το παρόν και βλέπω τι γίνεται.

 

Πάντως ευχαριστώ πολύ για τα benches.

 

 

Δεύτερη fury για τι ανάλυση οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

1080p ειμαι αλλα δεν εχει σημασια,η κ...λα μου ειναι η ταχυτητα και τα benchmarks/overcloking μετα ολα τα αλλα!!!Θες απο περιεργια να ποσταρω κανα αποτελεσμα?

Έγινε επεξεργασία από Antonis21
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1080p ειμαι αλλα δεν εχει σημασια,η κ...λα μου ειναι η ταχυτητα και τα benchmarks/overcloking μετα ολα τα αλλα!!!Θες απο περιεργια να ποσταρω κανα αποτελεσμα?

 

κάνε και δώσε settings, αν προλάβω θα τα τρέξω με την 290 να δούμε διαφορές.

 

Καλύτερα 1080p με όλα τα έξτρα.

 

Αν το τρέξεις σε στοκ ρολόγια μπορώ να τα τρέξω στα 1000/1500 που είναι τα default της 390 (ή κάνω λάθος)

 

Αν γουστάρεις με O/C θα το τρέξω 1125-1500 που τα έχω  με άνεση (+62 mv) (το max μου είναι 1150/1550 αλλά θέλει +100mv)

Έγινε επεξεργασία από The_Blade
Link to comment
Share on other sites

:blink:    :hmm:    :wacko:     :slap:

 

ρε συ @Antonis21 , δεν θέλω να σε ανησυχίσω αλλά αυτά τα νούμερα που βλέπω είναι σαν αυτά που έβγαζα εγώ με την κάρτα που έστειλα πίσω...  

 

 

βασικά στο thief έβγαζα και παραπάνω αλλά πρέπει να βάλεις το exclusive full screen mode on, θα σου δώσει fps.

 

Και με την ριμάδα την 290 κάπου εκεί βγάζω (1125/1500).

 

βέβαια το tomb που έχεις είναι παλιά έκδοση το σωστό είναι το .748, στο thief θα δω να σου πω.

 

Δεν τρέχεις και εσύ κανένα bench πάλι (3dmark κλπ) μήπως είναι τίποτα στα driver update που πατώνει τις κάρτες;

Έγινε επεξεργασία από The_Blade
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι αν δεν εχουμε ιδιο patch σωστη δουλεια δεν κανουμε.Τωρα δεν ειμαι σπιτι για να κανω κανα τεστ.Λοιπον με 15.10 στο 3dmark με 15.10 εβγαλα 13.230 16.000gpu score οποτε ειμαι μια χαρα.

 

Gomar εχεις δικιο jpg ειναι πιο βολικο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.