Jump to content



Gaming PC - 1000e


Recommended Posts

Λοιπον, καταφερα να προσηλυτισω εναν φιλο μου στην PC GAMING MASTER RACE.  grin.png

Αντι για PS4, αποφασισε τελικα να επενδυσει σε PC.

 

Το PC θα ειναι αποκλειστικα για gaming, οποτε ο στοχος ειναι το performance. Το budget ειναι στα 1000e και αφορα μονο το CPU (το κουτι με το hardware). Οθονη,περιφερειακα,κτλ, τα εχει ηδη ολα.

Δεν θα ασχοληθει με το overclocking. Επισης το συστημα πρεπει να διαθετει δυνατοτητες διαδικτυωσης και συνδεσης με τα smartphone,smart tv,external hdd που εχει στην κατοχη του.

 

Δεν εχει κατασταλαξει αν θα παει Intel η AMD, αλλα η gpu θα ειναι σιγουρα Nvidia.

 

Moυ εδωσε μια λιστα σημερα με το hardware που θελει να βαλει, πειτε μου τι μπορει να αλλαξει για να εχει το μεγιστο value for money η επενδυση του.

καθε προταση ειναι καλοδεχουμενη.

 

MSI 970A-G43

 
AMD FX-8350 Box
 
Kingston HyperX Fury Memory 16gb
 
Samsung 850 Pro 256GB
 
Corsair CX600 PSU 
 
Gigabyte GeForce GTX970 4GB WindForce 3X OC
Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα 2 αλλαγές. 

 

Τροφοδοτικό άλλαξε το με αυτό http://www.skroutz.gr/s/4184620/CoolerMaster-G650M.html CoolerMaster G650M

και κάρτα επέλεξε καλύτερα την G1 edition της Gigabyte  

 

Επίσης μπορείς να βάλεις οικονομικότερο ssd και να μεταπηδήσεις σε Ιntel platform !!

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλα είναι καλυτερα να παει σε ιντελ. Είναι υποχρεωτικο και το μοναδικο σωστο όταν υπαρχει το μπατζετ των 1000 ευρω. Με AMD εχεις φαει γκολ από τα αποδυτήρια.. Εχω ηδη φτιαξει μια συνθεση σε άλλο παιδι που ρωτησε ακριβως το ιδιο.. Δες εδώ http://www.thelab.gr/topic/140788-pc-gaming-έως-1000€-προτάσεις/?hl=%2Bgaming+%2B1000#entry2115191 . Σε υπερκαλυπτει με το πολύ πολύ παραπανω!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.