Jump to content



Bluetooth adapter για χειριστήριο PS3 σε PC


Recommended Posts

Θα κανω μια ερωτηση εδω για να μην ανοιγω αλλο θεμα. Ψαχουλευοντας κατι αποκρυφες γωνιες στο δωματιο μου ανακαλυψα ενα ολοκαινουριο χειριστηριο ps3 που ειχα αγορασει πριν καμποσα χρονια αλλα δεν το ειχα χρησιμοποιησει. Και τωρα μου καρφωθηκε η ιδεα να το χρησιμοποιησω στο pc για να αραξω στον καναπε και να παιζω στην tv. Για να το κανω ομως αυτο χρειαζομαι ενα usb bluetooth adapter και εδω ειναι που θελω τη βοηθεια σας. Οτι και να παρω θα δουλεψει; η υπαρχουν συγκεκριμενα adapters για χειριστηρια ps3; δεν θα ηθελα να το ακριβοπληρωσω γιατι το βασικο gaming θα το κανω με πληκτρολογια ποντικι στον υπολογιστη μιας και πιο πολυ παιζω fps. Αλλα αραια και που οταν βαζω κανενα αλλο παιχνιδι τυπου ac η shadow of mordor θα μ αρεσε να το παιζω αραχτος. 5 αντε το πολυ 10 ευρω για το adapter..

Έγινε επεξεργασία από acct
Νέο θέμα! ;)
Link to comment
Share on other sites

Θα κανω μια ερωτηση εδω για να μην ανοιγω αλλο θεμα. Ψαχουλευοντας κατι αποκρυφες γωνιες στο δωματιο μου ανακαλυψα ενα ολοκαινουριο χειριστηριο ps3 που ειχα αγορασει πριν καμποσα χρονια αλλα δεν το ειχα χρησιμοποιησει. Και τωρα μου καρφωθηκε η ιδεα να το χρησιμοποιησω στο pc για να αραξω στον καναπε και να παιζω στην tv. Για να το κανω ομως αυτο χρειαζομαι ενα usb bluetooth adapter και εδω ειναι που θελω τη βοηθεια σας. Οτι και να παρω θα δουλεψει; η υπαρχουν συγκεκριμενα adapters για χειριστηρια ps3; δεν θα ηθελα να το ακριβοπληρωσω γιατι το βασικο gaming θα το κανω με πληκτρολογια ποντικι στον υπολογιστη μιας και πιο πολυ παιζω fps. Αλλα αραια και που οταν βαζω κανενα αλλο παιχνιδι τυπου ac η shadow of mordor θα μ αρεσε να το παιζω αραχτος. 5 αντε το πολυ 10 ευρω για το adapter..

Μπορεις να δοκιμασεις μα κατι τετοιο το κοστος δεν ειναι και παρα πολυ λογικα θα σου δουλεψει. http://www.e-shop.gr/4world-03476-bluetooth-micro-usb-adapter-v20-edr-21-p-PER.807158

Έγινε επεξεργασία από Worldwide
Link to comment
Share on other sites

Περασα απο ενα μαγαζι με ψηφιακα-ηλεκτρονικα ειδη στο οποιο δουλευει ενας γνωστος που ειναι αρκετα καμμενος με τα pc. Μου εδωσε ενα ανταπτορακι της Konig που το χρησιμοποιει κι εκεινος ακριβως για τον ιδιο λογο και μου ειπε οτι δουλευει αψογα. Ενα δεκαρικο τον πηρα γιατι απ οτι μου ειπε εχει μεγαλυτερη εμβελεια και ειναι usb 2.1. Θα το δοκιμασω και αν μου κανει το κραταω αλλιως το επιστρεφω. Θα γραψω εντυπωσεις! Ευχαριστω για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει την ίδια δουλειά παλιότερα με ένα noname adapter, άπαξ και έχεις βάλει Drivers με το MotionInJoy, βγάλτο, εγκατέστησε BetterDS3, σύνδεσε το με καλώδιο, άνοιξε το πρόγραμμα και κάπου λέει Bluetooth Pairing. Παλιότερα έπρεπε να βάλεις mac addresses, αλλά πλέον νομίζω το κάνει αυτόματα, αποσυνδέεις καλώδιο και το κάνεις pair σαν ΒΤ συσκευή. Έχει περάσει καιρός από την τελευταία φορα και δεν έχω πλέον υπολογιστή με ΒΤ, αλλά πάνω κάτω έτσι πας.

Έγινε επεξεργασία από Shadow KnighT
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα τα λες. Αυτη ακριβως ειναι η διαδικασια. Κολλησα λιγο στο σημειο με το bluetooth pairing γιατι στην αρχη ηταν γκρι και δεν μπορουσα να το πατησω. Αλλα ξαναπερασα τους drivers και δουλεψε μια χαρα! Οντως το mac adress ρυθμιζεται αυτοματα. Ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Οσο ψαχνομουν στο ιντερνετ για το δικο μου επεσα πανω σε μια πληροφορια που ελεγε οτι του ps3 συνδεεται και παιζει με πολυ πιο απλη διαδικασια απ οτι του ps3.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι. Σορρυ, τυπογραφικο λαθος. Το χειριστηριο του ps4 συνδεεται με πιο απλη διαδικασια. Ηταν μονο μια αναφορα της μιας γραμμης μεσα σε ενα αρθρο που διαβαζα οποτε το κατα ποσο ισχυει δεν το ξερω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.