Jump to content



Ψηφιακή αλληλεγγύη


Nikos Niteros

Recommended Posts

κάτοχος viva i10g εδώ και μια βδομάδα, Πήρα το μαύρο, πολύ όμορφο, λεπτό, η πλάτη είναι από αλουμίνιο, όχι ποιότητα aple αλλά πολύ καλή.

γενικά είναι πάρα πολύ γρήγορο, κάμερα όπως το περίμενα χάλια και η μπαταρία κρατάει καλά.

 

για την τιμή του είναι απίστευτο και νομίζω ότι αξιοποίησα στο 100% τη δωροεπιταγή.

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος viva i10g εδώ και μια βδομάδα, Πήρα το μαύρο, πολύ όμορφο, λεπτό, η πλάτη είναι από αλουμίνιο, όχι ποιότητα aple αλλά πολύ καλή.

γενικά είναι πάρα πολύ γρήγορο, κάμερα όπως το περίμενα χάλια και η μπαταρία κρατάει καλά.

 

για την τιμή του είναι απίστευτο και νομίζω ότι αξιοποίησα στο 100% τη δωροεπιταγή.

Λενε στο Xda οτι ειναι Teclast x98 3G rebranded.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=58179222&postcount=427

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κάτοχος viva i10g εδώ και μια βδομάδα, Πήρα το μαύρο, πολύ όμορφο, λεπτό, η πλάτη είναι από αλουμίνιο, όχι ποιότητα aple αλλά πολύ καλή.

γενικά είναι πάρα πολύ γρήγορο, κάμερα όπως το περίμενα χάλια και η μπαταρία κρατάει καλά.

 

για την τιμή του είναι απίστευτο και νομίζω ότι αξιοποίησα στο 100% τη δωροεπιταγή.

 

Ωραίος φίλε, είμαι κ εγώ δικαιούχος. Είμαι ανάμεσα από ASUS (λόγω design κ μεγέθους κυρίως ), LG και  VIVA (λόγω χαρακτηριστικών ).

Πόσο διαρκεί η μπαταρία? Αυτό θα είναι καθοριστικό για μένα ποιο θα πάρω.Ξέρω ότι LG k Asus κρατάνε περίπου 9 ωρές με προβολή βίντεο.Στο VIVA μέρχι ποση ώρα αντέχει η μπαταρία συνεχόμενη προβολή βίντεο?

Έγινε επεξεργασία από paulos9gr
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε, είμαι κ εγώ δικαιούχος. Είμαι ανάμεσα από ASUS (λόγω design κ μεγέθους κυρίως ), LG και  VIVA (λόγω χαρακτηριστικών ).

Πόσο διαρκεί η μπαταρία? Αυτό θα είναι καθοριστικό για μένα ποιο θα πάρω.Ξέρω ότι LG k Viva κρατάνε περίπου 9 ωρές με προβολή βίντεο.Στο VIVA μέρχι ποση ώρα αντέχει η μπαταρία συνεχόμενη προβολή βίντεο?

δε μπορώ να σου πω ακριβώς αλλά κρατάει μη το φοβάσαι.

Link to comment
Share on other sites

δε μπορώ να σου πω ακριβώς αλλά κρατάει μη το φοβάσαι.

sorry που επιμένω αλλά μετά από διεξοδική έρευνα που έκανα σε Ρουμανικά, κ Γερμανικά forums :

http://pclab.pl/art60210-3.html

http://forum.tabtech...zum-tablet.352/

 

δεν έχω δει καλά χαρακτηριστικά λειτουργίας ιδιαίτερα για το θέμα της αυτονομίας.Κάτι για 3,5 ώρες έχω διαβάσει ότι έχει το VIVA κ συνεπώς θα ήθελα να είσαι λίγο πιο συγκεκριμένος στο πόσο κραταει σε full brightness με προβολή βίντεο :)

Link to comment
Share on other sites

sorry που επιμένω αλλά μετά από διεξοδική έρευνα που έκανα σε Ρουμανικά, κ Γερμανικά forums :

http://pclab.pl/art60210-3.html

http://forum.tabtech...zum-tablet.352/

 

δεν έχω δει καλά χαρακτηριστικά λειτουργίας ιδιαίτερα για το θέμα της αυτονομίας.Κάτι για 3,5 ώρες έχω διαβάσει ότι έχει το VIVA κ συνεπώς θα ήθελα να είσαι λίγο πιο συγκεκριμένος στο πόσο κραταει σε full brightness με προβολή βίντεο :)

είπα πως δεν μπορώ επειδή δεν έχω βάλει χρονόμετρο από δίπλα για να μπορώ να πω νούμερο.παντως νομιζω ότι οντως καπου εκει πρεπει να ειναι 3,5 με 4 ωρες

.

Link to comment
Share on other sites

είπα πως δεν μπορώ επειδή δεν έχω βάλει χρονόμετρο από δίπλα για να μπορώ να πω νούμερο.παντως νομιζω ότι οντως καπου εκει πρεπει να ειναι 3,5 με 4 ωρες

.

 

Ε ναι δε λέω με χρονόμετρο αλλά στο περίπου .Αμά βλέπεις δυο ταινίες κ κλατάρει τότε το πολύ 4 ώρες.Εντάξει το περίμενα αυτό βασικά γιατί όλα τα άλλα τα έχει πολύ καλά,οπότε λογικό ήταν η αυτονομία να είναι λίγο άθλια.Ευχαριστώ φίλε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, από όσα είδα, μόνο το galaxy tab 8, νομίζω ότι είναι ο καλύτερος μέσος όρος. Επωνυμο, ποιοτικό, Καλά τεχνικά χαρακτηριστικα.

Έγινε επεξεργασία από cabdik
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, από όσα είδα, μόνο το galaxy tab 8, νομίζω ότι είναι ο καλύτερος μέσος όρος. Επωνυμο, ποιοτικό, Καλά τεχνικά χαρακτηριστικα.

Πολύ bloatware και touchwiz... Με ένα root βέβαια τα λύνεις όλα αλλά μιλάμε γενικά για τα default Έγινε επεξεργασία από obelix7
Link to comment
Share on other sites

κοιτα....., κατα βαση, δεν διαφωνω. ομως...,  πρεπει να λαβεις υποψη σου, οτι ο περισσοτερος κοσμος, δεν εχει ουτε το 1/10 απο τις γνωσεις που κυκλοφορουν εδω μεσα..!!  

 

δεν μπορει να ξερει ο καθενας, αν το VIVA, που αναφερθηκε πιο πανω, ειναι καλυτερο σε τεχνικα χαρακτηριστικα, απο το Samsung Galaxy Tab..!!  

 

αυτο που θα δει οταν παει σε ενα καταστημα, ειναι οι μαρκες των ταμπλετ -και των λαπτοπ, αντιστοιχα!!

 

βαλε λοιπον τον εαυτο σου στη θεση ενος δικαιουχου, που θα παει σε ενα καταστημα, και φαντασου ο πωλητης (οντως...., θελοντας να τον βοηθησει να παρει το καλυτερο δυνατον προιον), να του αναφερει αυτα που ανεφερες εσυ.  bloatware - touchwiz.  

εχεις την εντυπωση οτι θα καταλαβει τι ειναι αυτα, ή θα νομισει οτι ο πωλητης θελει να "σπρωξει" το κινεζικο ταμπλετ, εναντι του "πασιγνωστου" Samsung.....?  

 

και αφ'ετερου, παρ' ολο το bloatware-touchwiz, το galaxy -θελω να πιστευω- θα εχει καλυτερη υποστηριξη.  και επειδη το δουλεψα λιγο, δεν μπορω να πω οτι ενοχλει. 

 

απο τα υπολοιπα επωνυμα, παντως, εχει περισσοτερη RAM,  1.5gb εναντι 1 των υπολοιπων LG, ASUS, Lenovo....., και αυτο το θεωρω βασικο στο Android, καθως βλεπω (και στο smartphone, αλλα και στο tablet μου) οτι η χρηση της μνημης, συχνοτατα, ξεπερνα το 1gb..!! 

Έγινε επεξεργασία από cabdik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε ήξερα ότι αναφέρεσαι γενικά σε κάποιον ανυποψιαστο και με γνώσεις 1/10 αλλά το είδα σαν προσωπική σου γνώμη. Τεσπα, όπως έγραψα και πιο πάνω επίτηδες έπιασα στα χέρια μου σχεδόν όλα τα Tablets που δίνονται και το LG μου άφησε εξαιρετική εντύπωση. Ο καθένας ας κρινει για τα δικά του γούστα :)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα....., κατα βαση, δεν διαφωνω. ομως...,  πρεπει να λαβεις υποψη σου, οτι ο περισσοτερος κοσμος, δεν εχει ουτε το 1/10 απο τις γνωσεις που κυκλοφορουν εδω μεσα..!!  

 

δεν μπορει να ξερει ο καθενας, αν το VIVA, που αναφερθηκε πιο πανω, ειναι καλυτερο σε τεχνικα χαρακτηριστικα, απο το Samsung Galaxy Tab..!!  

 

αυτο που θα δει οταν παει σε ενα καταστημα, ειναι οι μαρκες των ταμπλετ -και των λαπτοπ, αντιστοιχα!!

 

βαλε λοιπον τον εαυτο σου στη θεση ενος δικαιουχου, που θα παει σε ενα καταστημα, και φαντασου ο πωλητης (οντως...., θελοντας να τον βοηθησει να παρει το καλυτερο δυνατον προιον), να του αναφερει αυτα που ανεφερες εσυ.  bloatware - touchwiz.  

εχεις την εντυπωση οτι θα καταλαβει τι ειναι αυτα, ή θα νομισει οτι ο πωλητης θελει να "σπρωξει" το κινεζικο ταμπλετ, εναντι του "πασιγνωστου" Samsung.....?  

 

και αφ'ετερου, παρ' ολο το bloatware-touchwiz, το galaxy -θελω να πιστευω- θα εχει καλυτερη υποστηριξη.  και επειδη το δουλεψα λιγο, δεν μπορω να πω οτι ενοχλει. 

 

απο τα υπολοιπα επωνυμα, παντως, εχει περισσοτερη RAM,  1.5gb εναντι 1 των υπολοιπων LG, ASUS, Lenovo....., και αυτο το θεωρω βασικο στο Android, καθως βλεπω (και στο smartphone, αλλα και στο tablet μου) οτι η χρηση της μνημης, συχνοτατα, ξεπερνα το 1gb..!! 

 

Guys, ούτε εγώ έχω τις πολλές τις γνώσεις γύρω από ταμπλετς αλλά με μια έρευνα αγοράς κ δυο τρεις ερωτήσεις τα λύνεις όλα. Μπορεί να μην τα μάθω κ όλα-όλα, αλλά τα ταμπλετς δε τα θέλεις κ για κάτι τρομερό.Ταινίες, σερφάρισμα, κ games που εγώ, τα παιχνίδια ειδικά, τα βαριέμαι κιόλας. Αν έχει καλό επεξεργαστή, μια καλή ανάλυση κ προπαντώς αυτονομία αντικειμενικά το τάμπλετ είναι καλό. Δηλαδή, πράγματα που τα βλέπεις κ συγκριτικά από τα χαρακτηριστικά τους.Τους πωλητές ειδικά σε μεγάλες αλυσίδες δεν τους λαμβάνω ποτέ υπόψιν γιατί σχεδόν πάντα είναι οι λιγότερο σχετικοί...

Τώρα για το Samsung, οκ, έχει περισσότερη μνήμη αλλά είναι το μόνο διπύρηνο από τα τρία κ κατα τη γνώμη μου αυτό το ρίχνει περισσότερο. Ωραίο design βέβαια, από τα πιο ελαφριά κ λεπτά, αλλά για  μένα τα άλλα δυο υπερέχουν.Το σίγουρο είναι ότι δεν βλέπω πια να πηγαίνω για το viva λόγω τραγικής αυτονομίας...Σκέπτομαι σοβαρά να περιμένω λιγάκι ακόμα μπας κ βγει καμια καλύτερη προσφορά. ;)

Έγινε επεξεργασία από paulos9gr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.