Jump to content



Ψηφιακή αλληλεγγύη


Nikos Niteros

Recommended Posts

Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος απο εσάς πήρε tablet μέσω αυτού του προγράμματος και ποια είναι η καλύτερη επιλογή γ καποιον που δεν θέλει να πληρώσει καθόλου :)

Link to comment
Share on other sites

1ον μακριά από MLS. Η υποστήριξη είναι για κλάματα. Επίσης είναι καρακλειδωμένα και αργότερα αν θες να το πειράξεις δε θα μπορείς.

 

Από όσα είδα στη λίστα τα καλύτερα χαρακτηριστικά έχει το LG G Pad 8.0 4G οπότε αυτό σαν πρώτη επιλογή.

Μετά έρχεται το ZTE και το Lenovo ανάλογα τα γούστα της οθόνης και της ανάλυσης που σε βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο...http://www.public.gr/psifiaki-allileggui/prd1/

kai intel 64βιτ baytrail (Intel Atom Z3530) και την πιο δυνατη καρτα και 3g.

Mετα το lg..και καπου εκει σταματανε οι επιλογες.

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως εδώ που είμαι, μόνο το lg παίζει....Το έχει κανείς? Απο Samsung, lenovo κλπ είναι καλύτερο? Δεν μιλάω μόνο για τα τεχνικά χαρακτηριστικά. Ποιότητα κατασκευής, υποστήριξη, ποιότητα φωτογραφίας κλπ είναι καλύτερο από τα άλλα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο...http://www.public.gr/psifiaki-allileggui/prd1/

kai intel 64βιτ baytrail (Intel Atom Z3530) και την πιο δυνατη καρτα και 3g.

Mετα το lg..και καπου εκει σταματανε οι επιλογες.

Δες λιγο τα  χαρακτηριστικα του να δεις οτι διαφέρει απο το μοντέλο της Asus στο εξωτερικό ..Και εγώ κατά εκεί πηγαίνω βέβαια και οχι στο Lg το οποιο απλα έχει καλύτερη κάμερα.. έχει δει κανένας το Viva I10  από τη Wind ? εχει καλύτερα specs με 2gb Ram.

Link to comment
Share on other sites

http://www.asus.com/Tablets/ASUS_Fonepad_8_FE380CG/specifications/  Αυτά είναι τα specs αλλά  πρόσεξε οτι λέει  FE380CXG στην ελλάδα και όχι FE380CG...  Στη wind βέβαια λέει FE380CG

 

 

Στη wind αναφέρουν και λάθος τη Cpu***

Έγινε επεξεργασία από ReaN
Link to comment
Share on other sites

Θα το προτιμουσα..ναι.

Kαλο και το 4g..αλλα νομιζω πιανει 21mbps το 3g οποτε τρωγεται για ελλαδα πιστευω.

Οι καμερες ειναι ενα θεματακι...αλλα για τα συγκεκριμενα δυο θα επαιρνα το asus.

υ.γ

lol..δεν εχει delete στο reply? Tωρα βρηκα οτι σβηνει απ' "εξω".

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και εμενα η προσφορα. Στην αρχη είχα αποφασισει για το asus fonepad, αλλα το γεγονος οτι το viva i10g εχει μεγαλυτερο επεξεργαστη και 2 GB RAM με κερδισανε. Υπαρχουν σημαντικοι λόγοι να προτιμήσω το Asus εναντι του Viva? Απο το googlaρισαμ που του εκανα παντως μονο ενα αρνητικο σχολιου του βρηκα (του Viva).

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και εμενα η προσφορα. Στην αρχη είχα αποφασισει για το asus fonepad, αλλα το γεγονος οτι το viva i10g εχει μεγαλυτερο επεξεργαστη και 2 GB RAM με κερδισανε. Υπαρχουν σημαντικοι λόγοι να προτιμήσω το Asus εναντι του Viva? Απο το googlaρισαμ που του εκανα παντως μονο ενα αρνητικο σχολιου του βρηκα (του Viva).

 

Πήγαινε στο Viva i10g καρφί κατά την γνώμη μου. Μόνη διαφορά ίσως είναι η ποιότητα κατασκευής, αλλά είναι το μόνο που κάπως δικαιολογεί την τιμή των 230 ευρώ με τα χαρακτηριστικά. Το Asus για μένα είναι μέτριο (όχι σε ποιότητα) στην εμπειρία χρήσης. Το έχω πιάσει στα χέρια μου. Αν δεν σε ενδιαφέρουν και τα περιφερειακά πήγαινε στο Viva i10g. 

Ίσως η καλύτερη επιλογή από όσα tablet προτάθηκαν σε αυτό το thread. Και από την στιγμή που έχει και εγγύηση από την wind μην φοβάσαι τίποτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν γίνετε να βάλω κάποια λεφτά παραπάνω να πάρω κάποιο άλλο? σκεφτόμουν αυτό http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/lenovo-yoga-tablet-2-8-tablet-8-16gb-platinum/prod6940135pp/

 

Όχι. Για λόγους που αδυνατώ να κατανοήσω - και με την ανοχή του κράτους, οι συμβεβλημένοι προμηθευτές δίνουν δυνατότητα επιλογής μόνον μέσα από μια περιορισμένη γκάμα, αυτή που εκθέτουν στα ηλεκτρονικά τους καταστήματα για το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Από τα link που δώσατε πάνω έχει και άλλες επιλογές με συμμετοχή του αγοραστή αλλά υπάρχει καπέλο πάνω από 100 οπότε σίγουρα δεν συμφέρει κατα την γνώμη μου κάποιο από εκείνα τα tablet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.