Jump to content



Assetto Corsa Cup


thazio

Recommended Posts

Καλησπέρα, για όσους χρησιμοποιούν το teamspeak των Hellenic Phalanx για τους αγώνες, θα πρέπει πλέον λόγο Dos attacks στην ip του teamspeak προμηθευτή μας, να βάλουν fra01.bargainvoice.com:7165 (αντί για ip) ή το hel-px.teamspeakservers.com.

 

συγγνώμη για το spam... :)

Έγινε επεξεργασία από Anogianos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν με αφήνει να κανω πια edit στο πρωτο post. Αυτό ειχα σκεφτει εξ αρχής...

 

Για αυτό θα μπορούσαμε να βρούμε κάποια λύση, αν και νομίζω ότι σχεδόν όλος ο κόσμος διαβάζει τα θέματα ξεκινώντας από το τελευταίο αδιάβαστο μήνυμα. Μάλλον επιζήμιο θα ήταν να μεταφέρετε πληροφορία στο αρχικό.

 

@fatalara και οι υπόλοιποι, το θέμα του υποφόρουμ θα μπορούσαμε να το συζητήσουμε, αν φανεί ότι είναι πραγματικά χρήσιμο. Παρότι σας παρακολουθώ κάπως συστηματικά, έχω επιφυλάξεις. Για συζητήστε το όλοι μαζί και σκεφτείτε τι θα σας προσέφερε που δεν είναι πρακτικό με την υπάρχουσα δομή και στείλτε μου ένα συνοπτικό πμ για να το κουβεντιάσουμε εσωτερικά.

 

Δεν υποσχόμαστε κάτι, αλλά δεν έχετε και τίποτα να χάσετε... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι υπαρχει προβλημα σε κατι, αν καταφερετε και βρειτε μια λυση να ειναι μαζεμενα π.χ τα λινκ του thazio για τα skin και τις βαθμολογιες. 

 

Edit: Τωρα που το σκεφτομαι αυτο δεν μπορει να λυθει με τη χρηση του gaming calendar? Μπορουμε να βαλουμε την ημερομηνια την ωρα και τα αλλα στοιχεια του αγωνα εκει και στα σχολια να βαζει ο thazio τα αποτελεσματα και τη γενικη βαθμολογια.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Πάμε offtopic αλλά μιας και έγινε η αρχή εδώ για το θέμα του subforum (SimRacing) να πώ ότι πιστεύω ότι χρειάζεται, όλο και περισότεροι μπαίνουν στην παρέα μας και ένα χωριστό forum με τα δικά του stickies για θέματα πληροφοριών game server, teamspeak, web server αποτελεσμάτων, πρωταθλημάτων κλπ θα ήταν πολύ χρήσιμο.

 

Απο εκεί και πέρα πολύ καλύτερα να υπάρχει ενα thread για κάθε greek gathering σε στύλ Race Department παρά ο αχταρμάς που έχει δημιουργηθεί τώρα, επίσης μεταφέρουμε εκεί το Thread για simracing Hardware κλπ.

 

Νομίζω επιπλέον ότι θα είναι το μοναδικό forum για simracing (εκτός και εάν ξέρει κάποιος κάπου αλλού ;) στον ελληνικό κυβερνοχώρο που θα φέρει και άλλο κόσμο στην παρέα μας, αλλά ίσως χρειαστεί να τσοντάρει και κάποιος άλλος για δεύτερο server :D

Έγινε επεξεργασία από geovas77
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα την βρούμε την άκρη για να μην χάνει κανείς σημαντικές πληροφορίες.

 

Επίσης όσοι καινούριοι θέλουν να συμμετέχουν στον επόμενο να μου στείλουν pm (με το όνομά τους στο ac) αφού πρώτα μπουν στον σερβερ για 2-3 γύρους

CLC 2015

pass: CLC TL

 

Για τους άλλους θεωρώ ότι θα ξανατρέξουν όλοι (και έχω τα στοιχεία μην ανησυχείτε)  :)

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εκκρεμούν οι τύποι ποινών και οι ποινές του προηγούμενου αγώνα και τα skins φυσικά (απλά έπηξα ρε παιδιά - σήμερα θα είμαι έτοιμος πιστεύω)

To rolling start θα είναι τύπου safety car.

Στο γύρο σχηματισμού παίρνουμε τις θέσεις μας με προσοχή ο ένας πίσω από τον άλλο και ο πρώτος δεν ξεπερνάει τα 100km/h περίπου.

Μετά την τελευταία αριστερή έχουμε αγώνα.

 

race_announcement_2.png

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα την βρούμε την άκρη για να μην χάνει κανείς σημαντικές πληροφορίες.

 

Επίσης όσοι καινούριοι θέλουν να συμμετέχουν στον επόμενο να μου στείλουν pm (με το όνομά τους στο ac) αφού πρώτα μπουν στον σερβερ για 2-3 γύρους

CLC 2015

pass: CLC TL

 

Για τους άλλους θεωρώ ότι θα ξανατρέξουν όλοι (και έχω τα στοιχεία μην ανησυχείτε)  :)

 

Υπάρχει θέση και για εμένα μιας και έφτιαξα την τιμονιέρα; σου είχα στείλει τα στοιχεία αλλά μπορώ να τα ξαναστείλω αν θες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα πάρουμε την πρώτη στροφή με 220+;; Ένας να χάσει τα φρένα θα μας κάνει σμπαράλια [emoji14]

ΥΓ @thazio έτοιμο το κράνος μου;; [emoji14]

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσουμε τα skins πρώτα; δεν βρίσκω το link.

Το link για τα skin θα το έχετε όλοι μέχρι το Σάββατο το πρωί (έπηξα λέμε... :) )

 

Δηλαδή θα πάρουμε την πρώτη στροφή με 220+;; Ένας να χάσει τα φρένα θα μας κάνει σμπαράλια

 

Ακριβώς!!! :p  (Είναι πολύ πιο safe μην το συζητάς)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.