Jump to content



Mionix Naos 7000 - Λίγα λόγια γι'αυτό το μικρό διαμαντάκι


Recommended Posts

Το έχω εδώ και ένα χρόνο και μπορώ να πω πως είναι το καλύτερο ποντίκι που έχουν πιάσει τα χέρια μου ( και έχουν περάσει πολλά )

Δυστυχώς ακόμα δεν κυκλοφορούν προϊόντα της Mionix εδώ στην Ελλάδα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και ένα χρόνο και μπορώ να πω πως είναι το καλύτερο ποντίκι που έχουν πιάσει τα χέρια μου ( και έχουν περάσει πολλά )

Δυστυχώς ακόμα δεν κυκλοφορούν προϊόντα της Mionix εδώ στην Ελλάδα.

Να'ναι καλά το Massdrop που μου έδωσε την ευκαιρία να πάρω το πολυπόθυτο mionix. Η αλήθεια είναι οτι με κέρδισε και εμένα αμέσως, έκατσε κουτί στο χέρι μου. Επίσης έχω πολύ θετική εντύπωση για την mionix η οποία ήταν άγνωστη και για μένα πριν 1-2 χρόνια,απ'όσο είδα βγάζει πολύ καλά και προσεγμένα συνολικά προϊόντα.

παίζει να το φέρει κανένας στη πίτα σε 1 βδομάδα..?

μακάρι να μπορούσα να ανέβαινα και να σας το έφερνα :(

Link to comment
Share on other sites

Πριν 4-4,5 χρόνια αγόρασα το πρώτο τους mouse, το Naos 5000. Μετά από εκείνο δεν υπάρχει επιστροφή σε άλλο ποντίκι (λόγω μεγέθους-σχήματος). Μακράν ότι καλύτερο στην άνεση για το χέρι. Προχθές μου ήρθε κι εμένα από Massdrop το 7000.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες οι διαφορές του από το 8200?

Ποιο από τα δύο θα προτιμούσατε αν δεν υπήρχε το θέμα τιμής;

 

To 7000. Έχει καλύτερο αισθητήρα. Ή αυτό όταν κυκλοφορήσει (φοράει τον ίδιο αισθητήρα με το 7000).

 

Το 8200 αν δεν κάνω λάθος έχει τα επιπλέον led στο πλάϊ, στα κουμπιά αλλαγής των dpi, περισσότερα dpi (όπως λέει και το όνομα) και παίρνει και βαρίδια. 

Έγινε επεξεργασία από daospi
Link to comment
Share on other sites

Ποιες οι διαφορές του από το 8200?

Ποιο από τα δύο θα προτιμούσατε αν δεν υπήρχε το θέμα τιμής;

οπως πολύ σωστά απάντησαν οι συμφορουμίτες το 7000 έχει optical sensor ενώ το 8200 laser.Αν παίζεις ειδικότερα FPS games τότε δεν υπάρχει δίλλημα, πας στο 7000. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παίζω τίποτα, και το θέλω μόνο για καθημερινή χρήση?

σίγουρα πας σε κάτι ποιο φθηνό , μπορείς να δείς την mx σειρά logitech που προσφέρει εργονομικότητα και καλή ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το MX Performance και είμαι ευχαριστημένος μεν, αλλά είναι βαρύ και όχι για πολύωρη χρήση.

 

Δεν με ενδιαφέρει το κόστος, ψάχνω κάτι που να κάτσει καλά στο χέρι. Είχα Deathadder, τώρα έχω ένα Steelseries Sensei RAW.

Πιο ευχαριστημένος από το Sensei είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.